Ми у Facebook
06.08.2003, 19:02

Шкарпетки для податкової може віддати відомий рівненський співак Леонід Репета

Схоже, що у справі Державної податкової інспекції проти Леоніда Репети та його благодійного фонду “Культура і мистецтво” крапку поставлять ще нескоро. Судове засідання, під час якого буде оголошене остаточне рішення, призначене на 11 серпня. Однак конфлікт між сторонами ще більше загострився.
Згідно з позовною заявою Державної податкової інспекції м.Рівного, при перевірці благодійного фонду “Культура і мистецтво” щодо правильності стягнення прибуткового податку з громадян було виявлено порушення і призначено до сплати до чотирьох тисяч гривень прибуткового податку та ще 8 тисяч гривень штрафу. Загальний податковий борг благодійного фонду становить 12134 грн. 42 коп. Представник ДПІ пані Білик вимагала стягнення боргу шляхом вилучення активів фонду, посилаючись на Декрет Кабінету Міністрів “Про прибутковий податок громадян” від 1993 року. Від імені позивача (ДПІ) пані Білик стверджувала, що благодійна допомога, видана фондом за час своєї діяльності, є прибутком, котрий згідно з законодавством повинен бути оподаткований, причому податок повинен сплачуватися самим фондом, а не громадянами, що отримують благодійну допомогу.
Леонід Репета апелював головним чином до того факту, що до квітня 2001 року поняття благодійної допомоги у Декреті, на який посилалася протилежна сторона, згадано не було, а відтак вона не є об’єктом оподаткування. Усі виплати, що проводились фондом, були здійснені до 1 квітня 2001 року, окрім одного випадку, що мав місце в кінці 2001 року. Однак навіть останній випадок не підпадає під оподаткування, оскільки допомога була цільовою — на лікування.
— Фонд “Культура і мистецтво” був заснований у 2000 році, — розповідає пан Леонід, — тоді ж, при реєстрації Державною податковою інспекцією була видана довідка про неприбутковість фонду, тобто про те, що фонд не є суб’єктом оподаткування. Сьогодні ж та сама податкова інспекція стверджує протилежне. То чи моя вина, що ДПІ не може дати ладу своїм рішенням? Після внесених змін до Декрету Кабінету Міністрів від 1993 року діяльність фонду “Культура і мистецтво” просто втрачає зміст, бо відтепер сума благодійної допомоги оподатковується двічі — платить меценат, який надає кошти, та платить фонд, який ці кошти перерозподіляє. Скажіть, який дурень буде платити за те, щоб комусь дати гроші?
Суперечливість випадку посилюється ще й тим, що пан Репета розцінює судову справу як засіб політичного тиску. Він вважає, що “ставлення від самого початку було упереджене, бо я відмовився співпрацювати з певними політичними структурами. Усе це “звичайний тиск на мою особу, як на людину, котра хоч чимось займається”.
Якщо суд своїм рішенням задовольнить позов Державної податкової інспекції, чи буде здатний фонд “Культура і мистецтво” та пан Репета особисто виплатити податковий борг?
— ДПІ вимагає вилучення активів фонду аби відшкодувати ці 12 тисяч. Але справа в тому, що фонд не має жодних активів: ані приміщення, ані оргтехніки, ані грошей на рахунку. Власне рахунок фонду було заарештовано, а залишок коштів — вилучено (1 гривня 80 копійок — якраз на пару шкарпеток). Взагалі, порушується моє конституційне право на існування у мистецтві. Мені залишається лише їхати десь у Португалію на заробітки. Як я і мої діти можуть займатися мистецтвом? Як я можу утримувати сім’ю? Дійшло до того, що я — лауреат п’яти фестивалів та людина з двома вищими освітами — був змушений реєструватися у центрі зайнятості як безробітний. І що ви думаєте? За півроку роботи для мене так і не знайшлося. Тобто на місці тут роботи не дають, благодійному фонду, який я заснував, теж не дають працювати. Питається: як існувати?





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ