Ми у Facebook
14.08.2003, 14:40

Що це було? Мабуть, НЛО?.. У Рівному та області теж трапляються аномальні явища

Якось довелося стати свідком такої події. Дві бабусі поблизу центрального ринку дивилися на дерева і про щось гучно гуторили. При цьому обидві розмахували руками і показували на гілля. Виявилося — на деревах з’явився цвіт. Здавалося б нічого особливого — квіточки як квіточки. Коли б не одне “але”. Розцвіли вони пізньої осені...
Що це: зако-
номірне
явище чи загадка природи? Каштани, які торік вдруге розцвіли місцями в Рівному, викликали подив не одного перехожого. Дехто не розуміючи кивав головою, інший пророкував біду, напасть, кінець світу... Словом, думки ширились швидше ніж будь-що. Проте кінця світу не настало, а білі квіточки, які несподівано з’явилися на голих безлистих гілках каштанів, так само несподівано й зникли. Навесні дерева знову стояли в цвіту.
На якийсь час комунікабельне міське життя змусило людей забути про дивне природне явище. Проте вже цьогоріч з’явилися інші приводи для думок. Кілька місцевих та всеукраїнських газет повідомили про знаходження в лісах гігантських грибів. І знову ж таки начебто нічого дивного. Але чому торік і позаторік — жодного, зараз — аж кілька?
До цих фактів можна додати інші. Наприклад, велетенські кілограмові помідори, які чомусь виросли в господарстві однієї селянки; часті випадки ловіння різних видів риби завбільшки з людський зріст. Лише від ударів блискавкою в області могли загинути десятки людей. Мимоволі замислюєшся: невже насправді все це, закономірність? А може за такими фактами ховається якась таємниця? Чого ж тоді нам чекати?
Науковий спів-робітник інституту зоології Національної академії наук України Анатолій Власкін розповідає, що в явищах, які час від часу проявляються, нічого дивного немає.
— Україна знаходиться у фазі після льодовика, — пояснює пан Анатолій. — Клімат ще дуже нетривкий і змінюється. Але ми того помітити не можемо, бо це дуже й дуже повільний процес. Ще якихось кілька десятків тисяч років тому на Рівненщині розміщувалися стоянки давніх людей і “бігали” мамонти. Візьміть до уваги стоянку в селі Бармаки. У ті часи було не так тепло, як зараз. Пройшли тисячоліття і клімат змінився, досяг рівня помірно-континентального. Тож зараз якісь процеси, що відбуваються, назвати аномальними неможливо. Це — випадковість або збіг обставин чи прояви цього нетривкого клімату.
Від погоди можна очікувати чого завгодно. Є книга про незвичні явища природи всіх часів. Так от, десь приблизно в шістнадцятому столітті у липні випав сніг і довгий час лежав. Це і є наслідком післяльодовикового періоду. Іншого разу Чорне море замерзло аж до берегів Туреччини. Розповідали, що деякі українці в цей час пішки доходили до туземної країни. Були, навпаки, надто спекотні дні. Ось як нині потерпає від спеки Європа — понад сорок градусів за Цельсієм. Рік на рік не приходиться.
Прояви в області якихось природних явищ, як-от, ріст гігантських грибів — звичайний збіг обставин. Пригадую рік, коли вибухнула ЧАЕС. Тоді всі казали, що зникли горобці. Але насправді ці птахи були, вони просто мігрували в інше місце.
Цвіт дерев удруге пояснив доцент кафедри біології та прикладної екології Рівненського державного гуманітарного університету Роман Савчук. Він вважає, що причиною такого явища став минулорічний нестабільний клімат.
— Є так звані цикли розвитку каштана кінського, — розповідає він. — На початку весни іде інтенсивна фаза росту. Наприкінці літа ріст припиняється і закладаються квіткові та листкові бруньки. Власне з цієї пори починається підготовка дерева до зимового сну. Як відомо, минулого літа відбувся різкий перехід від спекотної погоди до холодної. Внаслідок цього дерева ніби “позасинали”. Але згодом пішли дощі. Вони й призвели до того, що дерева ніби прокинулись, і десь-інде почали цвісти.
Як би там не було, кожен дивний прояв природи завжди насторожує людей. Якщо сьогодні вдруге розцвіли дерева, то який урожай отримаємо завтра? Коли в лісі знайшли гігантського гриба, то чи це не прояв якоїсь мутації, що може призвести до непередбачуваних наслідків? Коли людей вдаряє блискавка і вони лишаються живими-здоровими — це також загадка природи, яка породжує десятки питань. От тільки конкретну відповідь на них ми, напевно, не знайдемо ніколи.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ