Ми у Facebook
19.08.2003, 16:41

Небезпечні знахідки

Незважаючи на те, що вже давно стихли вибухи снарядів на полях боїв Великої Вітчизняної війни, та їх відлуння долинає до наших днів. За сім місяців поточного року на території Рівненської області було виявлено 13 вибухонебезпечних предметів – переважно, снаряди, гранати та міни часів ВВв. Усі вони були знайдені на територіях приватних господарств, шкіл, у дворах житлових будинків, місцях масового перебування людей, несучи у собі загрозу життю та здоров’ю громадян.
Небезпеку становлять також снаряди, які використовувалися під час проведення навчань на військових полігонах, і не вибухнули з якихось причин.
Минулого місяця трагедія сталася на авіаційному полігоні “Буща”, що у Дубенському районі. Тут під час збирання металевого брухту внаслідок вибуху загинули батько та син. Хлопчику минуло лише 13 років.
Подібне сталося й торік у серпні, коли загинув неповнолітній житель села Плоска Дубенського району 15-річний Володимир, який разом із братами збирав на території колишнього полігону металобрухт.
Днями ж у с.Крупець Радивилівського району під час виконання земельних робіт на території бройлерного цеху СВГ “Крупецьагроптиця” було виявлено міну часів ВВв. Місце знахідки взяли під охорону працівники райвідділу УМВС України у Рівненській області. До військової частини А-3993 (м.Острог) подали заявку на знешкодження вибухонебезпечного предмета.
Дуже часто причиною таких нещасть стає елементарна людська безграмотність або необережність. Тож пригадаймо, як потрібно себе поводити, якщо ви виявили на своїй присадибній ділянці або де-інде підозрілий предмет.
Ні в якому випадку не намагайтеся самотужки дістати знахідку або розібрати її. Пам’ятайте, іноді досить лише слабкого удару, щоб спровокувати вибух.
Відразу зателефонуйте до найближчого відділення міліції та повідомте про виявлений вами предмет. Навколо місця, де знайдено боєприпас, буде обов’язково виставлено черговий патруль міліції, саме ж місце знахідки огороджено.
Відійдіть подалі від небезпечного предмета та не підпускайте до нього дітей. Дуже часто саме вони через свою цікавість стають жертвами нещасних випадків, пов’язаних з вибухонебезпечними предметами. Тому батькам слід роз’яснити своїм дітям, навчити їх правилам безпечної поведінки.
В жодному випадку не кидайте боєприпас у вогонь, навіть якщо це звичайний патрон. Сила вибуху може бути дуже потужною та покалічити вас.
Тих же, хто вирушає на “полювання” за боєприпасами, попереджуємо: краще відмовитися від такого заробітку. Жодні гроші не зможуть повернути вам втрачене здоров’я або життя.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ