Ми у Facebook
28.08.2003, 07:28

Люди засумували за стилем тридцятих

Чим, чим, а “зануренням” у тридцяті роки минулого століття рівнян ще не дивували. Можливо, просто нагоди не випадало. Проте у День ювілею міста, як не дивно, досить органічно вписалася “Ретро-інсталяція в інтер’єрі старожитностей”, яку зорганізували дирекція салону “Aquarius” та рівненський поет Олександр Смик.
А подивувати, власне, й було чим: інсценований побут міщанської родини, “забарвлений” антикварним домашнім начинням, як-то — меблі, виконані в стилі 30-х років (стіл, крісла, стільці, кухонна шафка), грамофон, з якого лунали забуті мелодії початку ХХ століття, поштові листівки з краєвидами Рівного того ж періоду й дещо наївні копії пейзажів графа Муравйова, Жуковського, Дубовського та інших відомих російських і польських художників. І до всього цього — поважні пані-міщанки, вбрані в сукні й капелюшки за модою тих же 30-х.
Мало того. За одну гривню (сучасними грішми) кожен, хто спостерігав все це дивакувате перевтілення, міг поласувати натуральною кавою з рук самої Проні Прокопівни. Сміх та й годі!
Проте у цій феєрії не все видавалося веселим і святковим. Бо яке ж це свято, коли на фоні фантазійних перевтілень звучить заклик до рівнян поставити свої підписи під вимогою утвердити вулицю 16 Липня пішохідною зоною (як це виглядало в обласному центрі у минулому столітті). І підписи ставили... Бо, мабуть, ретро недосяжних 30-х притягнуло увагу рівнян сильніше, аніж сучасний день із сучасними проблемами, навіть, якщо він — ювілей міста.





На правах реклами