Ми у Facebook
02.10.2003, 17:34

Безкоштовні вхідні: у що виллється тимчасовість?

Мабуть, ніхто з власників мобільних телефонів до цих пір повністю не усвідомлює, радіти чи ні з приводу скасування плати за вхідні дзвінки. Безперечно, для “мобільного” населення новина приголомшливо-приємна. Проте… Ми давно звикли, що халявний сир — лише в мишоловці…
Отож тепер платить той, хто дзвонить. Тобто абонент місцевої телефонної мережі загального користування, подзвонивши абоненту стільникового зв’язку за мережевим кодом цього оператора (8–050, 8-067 та інші), сплачуватиме за кожну хвилину розмови 1 гривню — без урахування ПДВ. Як зазначають у Рівненській дирекції ВАТ “Укртелеком”, розмір зазначеного тарифу встановлено, виходячи з середньої величини собівартості цієї послуги, яка складається із собівартості проходження такого виклику по мережі стаціонарних і мобільних операторів.
У всіх заявах про безкоштовні вхідні обумовлюється тимчасовість цього рішення. “Київстар” запровадив їх “до 31 грудня”, у наказі Держкомзв’язку теж є це слово. Експерти сходяться на думці, що навряд чи плату за вхідні буде відновлено. Проте можливі серйозні зміни в тарифах на дзвінки з міського на мобільний. Очікується також поява спеціальних тарифів “мобільний-мобільний” — проте не знижених, як, наприклад, у “Джинсі”, а підвищених, що мають компенсувати видатки на взаєморозрахунки, а заразом і закріпити групи абонентів одного оператора.
Новоприйнятий Закон України “Про внесення змін до статті 12 Закону України “Про зв’язок” зобов’язує операторів усіх форм власності проводити розрахунки з абонентами лише за повні одиниці часу. З метою виконання цього закону наказом Держкомзв’язку від 20.08 2003 №152, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України за №747/8068 від 29 серпня 2003 року встановлено одиниці обліку часу телефонних розмов та телеграфних повідомлень з одночасною відміною нетарифікованої тривалості розмов по місцевому, міжміському та міжнародному телефонному зв’язку. На сьогоднішні повною тарифною одиницею місцевого телефонного зв’язку визначено 1 секунду замість повної або неповної хвилини розмови, що дасть змогу абоненту сплачувати тільки фактичну тривалість розмови. За послуги міжміського та міжнародного телефонного зв’язку також встановлена одиниця обліку часу — 1 секунда, крім розмов, замовлених через оператора (телефоніста) зв’язку, тобто за попереднім замовленням. Для таких послуг встановлена плата за повну хвилину розмови.
Що ж стосується розмов з таксофонів, то, виходячи з їх технічної можливості, введена тарифікація з інтервалом у 15 секунд. Тобто, споживач сплачуватиме за кожні повні 15 секунд розмови.
Телекомівці констатують, що внесені зміни до Граничних тарифів на основні послуги електрозв’язку не передбачають зростання плати за послуги електрозв’язку і вигідні для споживачів, оскільки тепер не оплачуватиметься частина часу, яка раніше враховувалась для оплати при округленні секунд до повних хвилин у більший бік.
Однак… Що принесе нам перший день 2004-го?





На правах реклами