Ми у Facebook
09.10.2003, 18:23

Колонка Олександра Смика Чи є життя на другій собаці?

Щоб не казали, але оголошений роком культури рік 2003-й, принаймні в місті Рівному, не пройде непоміченим. Відкриття пам’ятника першій вчительці завершило монументальну версію гендерної політики міської ради. Не тільки ж гарним хлопцям пам’ятники ставити. Щоб все було чесно, на рівновагу Симону Петлюрі і Климу Савуру — наші монументалісти відмітили прекрасну стать колоною хранительці міщан від чуми та мармуровим символом цноти біля приватного готелю на вул.Грушевського. Чоловіки, щоб не відстати, встановили ще й черговий пам’ятник у знак роду Лимичів (останній, щоправда, в тих місцях, де було логічним згадати про Короленка, адже саме цей рік за рішенням ЮНЕСКО названий у його честь). Напрошується питання: яким чином наступники будуть увіковічнювати власні імена на вулицях нашого міста.
Але що тут нарікати — у кожного свої пріоритети. На превеликий жаль, ні театр, ні три ще палаци культури — рік культури якось помітно не відчули і тому, як і раніше, справляти свої культурні потреби будемо в системі арт-хаосу, про що свідчать жовтневі афіші: Малінін, Розенбаум, Меладзе і десь у “Текстильнику” — Марійка Бурмака. До речі, так і не знайшлися кошти на звітну виставку рівненських художників у Києві, а про вирощений мистецький потенціал за рік культури, ми можемо сміло говорити після звітного концерту Рівненщини на сцені столичного палацу “Україна”. Якщо будемо звітувати такими силами, як на концерті до Дня незалежності, то я глядачам не позаздрю.
Зате, всі знають, що рівняни у сфері фізичної культури ведуть перед. Щоправда, дивлячись на спортивні споруди в обласному центрі, для мене досі залишається загадкою: де спортсмени тренуються? Може, на критих ринках? Ця тема виникла не спонтанно, адже осінь це не тільки час для підбиття якихось підсумків, а ще й період бюджетного планування на наступний рік. Гадаю, незайвим було б провести бюджетні міські читання за участю громадських та політичних організацій перед тим, як винести бюджет на сесію міської ради і, як кажуть, подивитись на нього не постатейно, а порядково. Є така практика в американських конгресменів. Кожна цифра бюджету має конкретний адресат і визначає необхідні пріоритети, а не так як в українській казочці про сороку-білобоку: тому дала, цьому дала, а тому не дала. І ще варто згадати один давнішній анекдот.
Сидять дві блохи на собаці. Одна і каже іншій:
— Як ти думаєш, а життя на інших собаках є?
От і я думаю: може, варто подивитись, як в інших, а не тільки сліпо виконувати рішення місцевих Цицеронів.





На правах реклами