Ми у Facebook
22.10.2003, 03:08

Правильно харчуєшся – довше живеш

Їжа, без сумніву, впливає на наше здоров’я. А чи можна виділити цілющі продукти? Виявляється — так. Нижче список, складений західними вченими.
Помідори. Згідно з дослідженнями, томати, що містяться в кетчупі, супах і соусах, здатні знижувати ризик раку передміхурової залози і травного тракту. І все це — завдяки лікопену, одному з наймогутніших антиоксидантів серед каротиноїдів. Саме він надає помідорам глибокого бурого забарвлення. Лікопен добре вивільняється під час приготування (теплової обробки) помідорів, а найкраще — при додаванні невеликої кількості олії. Це має порадувати аматорів піци.
Надаєте перевагу сирим томатам? Теж непогано, адже це щедре джерело вітаміну С.
Шпинат. Чому ПеппіДовгаПанчоха мала міцні нерви і великий запас сил? Тому що вживала шпинат. А він багатий на залізо і фолати, що не тільки зберігають нервову систему, але й знижують рівень гомоцистенів — речовин, небезпечних для кровоносних судин.
При цьому одна тарілка шпинату містить всього 41 калорію і зовсім не містить жиру, тож сміливо включайте його в раціон для схуднення: він не зашкодить ні талії, ні стегнам, ні іншим ділянкам тіла. Чим більше з’їсте шпинату, тим краще будете бачити: речовини, що містяться в ньому, запобігають відшаруванню сітківки ока.
Червоне вино. Шкірочка винограду, з якого роблять червоне вино, містить дуже сильні антиоксиданти; один з них — ресвератрол — підвищує рівень “гарного” холестерину. Однак усю користь можна звести нанівець непомірністю. Перехиляючи скляночку на благо серця, не забудьте, що цирозу печінки і геморагічних інсультів ще ніхто не скасовував. Тому обмежтеся декількома склянками вина у тиждень, як це роблять французи. А в них, між іншим, набагато менше сердечників, ніж у США.
Горіхи. Існує думка, що вони бувають надто солоними і дуже жирними. Але жири в них — корисні для здоров’я. На відміну від картопляних чипсів, горіхи знижують рівень тригліцеридів і холестерину. А це найкраща формула для профілактики серцевих захворювань. Волоські і деякі інші горіхи містять елагенову кислоту, завдяки якій організм може знищувати онкологічні клітини.
Підозріло багато позитивного? Але є мінус: якщо будете їсти горішки не жменями, а мисками, незабаром станете однією із найтовстіших людей в окрузі.
Спаржа і капуста. Речовини, що містяться у цих продуктах їжі, здатні творити чудеса: руйнувати у клітинах процеси, що ведуть до утворення онкологічних захворювань. Учені говорять, що регулярне вживання спаржі захищає від виникнення раку легень і шлунка.
Якщо спаржа на базарі закінчилася, не хвилюйтеся: купіть брюссельську або китайську капусту. Вони також багаті на бета-каротин, вітамін С й харчові волокна. Але запам’ятайте загальне правило: для збереження позитивних властивостей не слід занадто довго тримати посуд із капустою на вогні.
Овес. Речовини, що містяться в ньому й інших злаках, можливо, й не захищають від раку, але все одно дуже корисні для здоров’я. Постійна присутність сирого вівса чи вівсяної каші не дозволяють холестерину перейти небезпечну межу. Нові дослідження показують, що овес також корисний гіпертонікам (знижує артеріальний тиск) і просто незамінний для бажаючих “скинути” вагу (дає відчуття ситості, що допомагає під час дієти не зациклюватися на гастрономічній темі).
Лосось. Призводить до зниження тригліцеридів і холестерину. Містить особливий сорт жиру -”омега-3", що, згідно з останніми дослідженнями, може попереджати аутоімунні захворювання — такі, як ревматоїдний артрит і вовчанка. І навіть здатний захистити клітини головного мозку від вікових захворювань. Наприклад, хвороби Альцгеймера. Інші джерела “омеги-3”: оселедець і скумбрія.
Часник. Цілющі властивості часнику прямо пропорційні силі його запаху. Часник — не панацея, як пропагують деякі гуру здоров’я, проте він надійно захищає наше серце, бореться з ростом пухлин, сприяє зниженню холестерину і начебто вбиває паразитів, що викликають малярію (щодо останнього стверджують попередні дослідження). Усе це стосується тільки сирого часнику. Пройшовши термічну обробку, він, на жаль, втрачає свої цілющі властивості.
Зелений чай. Багатий на речовини, що “працюють” на відновлення кровоносних судин і здатні запобігати росту пухлини на ранній стадії. Китайці стверджують, що звичка щодня пити зелений чай відчутно знижує можливість занедужати раком шлунка й печінки. А допитливі японці додають, що 10 чашок чаю у день захищають серце від усіх нездужань. Більше того, полоскання рота, заваркою вбиває бактерії і гальмує утворення зубних дірок.
А що ж чорний чай? Дослідники підозрюють, що зроблений з тих же листків, він має ті ж ефекти, що й зелений — незважаючи на те, що приготовлений за іншою технологією. Загальна суть у тому, щоб з “кавової” лінії перейти на “чайну”, як це зробили в азіатських країнах.
Чорниця. Маленька-маленька, а за кількістю антиоксидантів зможе дати фору багатьом овочам і фруктам. Знижує шанс мати серцеві захворювання і рак. Крім того, чудово впливає на мозок, поліпшує пам’ять, благотворно впливає на зір, а крім того, вбиває інфекції сечостатевих шляхів.





На правах реклами