Ми у Facebook
22.10.2003, 13:41

Сеньйор-помідор

Звичайно буває важко визначити на око, яких вітамінів людині не вистачає. Але є один вітамін, у недоліку якого кожен може легко впевнитися. Це вітамін А. Коли входиш зі світлого приміщення в темне (наприклад, у зал кінотеатру під час фільму), можна порахувати, скільки часу пройде, перш ніж очі звикнуть до темряви.
Якщо ви зможете адаптуватися до темряви швидше, як через 6 секунд, з вітаміном А у вас усе в порядку. Якщо через 6 секунд і довше, виходить, вітаміну А у вашому організмі обмаль. У цьому випадку вам треба щодня пити не менше однієї склянки томатного соку.
Склянка томатного соку містить 1 мг каротину (добова норма — 3,5 мг). В організмі каротин перетворюється у вітамін А. Крім каротину в помідорах, а отже, і в томатному соку, міститься багато інших корисних речовин: вітаміни С, В1, В2, В6, РР, Д, фолієва кислота, біотин, а також велика кількість різних мінеральних солей, що разом із вітамінами позитивно впливають на здоров’я.
Помідори смачні і поживні. Вони містять білки, глюкозу, фруктозу і сахарозу. Органічні кислоти (яблучна й лимонна) додають томатам особливий освіжаючий смак, а також підвищують апетит, поліпшують травлення, придушують ріст кишкових бактерій. Не випадково помідори широко використовуються в лікувальному і профілактичному харчуванні.
Мінімальна норма споживання помідорів — приблизно 17 кг у рік на людину. Примітний той факт, що каротин на відміну від інших вітамінів може відкладатися в організмі про запас на термін до року і більш. Тому радимо вам їсти побільше помідорів у пору їхнього збору — влітку і восени. Тим самим ви створите
в організмі запас
каротину на всю зиму.
Особливо корисні помідори людям із захворюваннями серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту, при ожирінні, при порушенні сольового обміну. У народній медицині сік і кашку свіжих помідорів використовують при лікуванні гнійних ран. Завдяки високому змісту калію і вітаміну C помідори необхідні вагітним жінкам. І взагалі дружба із сеньйором-помідором дуже бажана усім — і хворим, і здоровим, і дорослим, і дітям.





На правах реклами