Ми у Facebook
05.11.2003, 14:28

Понад півмільйона пляшок алкогольних виробів вилучили з продажу у Рівному

Нове обличчя акцизної марки

Пов’язано це з тим, що в Україні першого листопада завершився термін обігу акцизних марок старого зразка і запроваджені акцизні марки нового зразка.
А точніше, нові акцизні марки були запроваджені ще з 1 липня цього року. Виготовляються вони з вітчизняного паперу виробництва Малинської фабрики банкнотного паперу, захищені водяним знаком, видимими і невидимими волокнами, голографічними елементами. Їх вартість збільшилася тільки на 1 копійку, тому основ для підвищення вартості лікеро-горілчаної продукції немає. Принципово відрізняє марки нового зразка одна обставина: на них зазначені індекс регіону, серія і номер, за якими можна в будь-який час встановити, хто придбав цю марку і на який товар вона була наклеєна.
Введення нових акцизних марок вже довело свою ефективність. Так, за липень-вересень цього року, повідомляють українські інформагентства, порівняно з аналогічним періодом 2002 року надходження в бюджет від акцизного збору з продажу алкогольних напоїв зросли на 29% і тютюнових виробів — на 32%. Якщо така тенденція збережеться, то бюджет, як і намічалося, одержить додатково 1 млрд. 200 млн. грн. додаткових надходжень за рік.
Рівненські податківці обіцяють до кінця місяця забезпечити всіх підприємців потрібною кількістю акцизних марок.

хронологія питання
До 1 листопада паралельно з новими акцизними марками в обороті знаходилися і марки старого зразка, через що залишалась можливість для їх підробки і відхилення від сплати акцизного збору. Тому ще у серпні цього року Президент доручив уряду провести до 1 жовтня заходи щодо вилучення із обороту акцизних марок попереднього зразка. Це доручення мало особливе значення, оскільки, за інформацією ДПА, марки старого зразка в значній мірі фальсифіковані, унаслідок чого втрати бюджету могли складати 80 млн. грн. щомісяця.
Лише 15 жовтня уряд затвердив відповідну постанову, але у прийнятій редакції постанови не був визначений точний термін припинення обороту старих марок і маркованої ними продукції. Це могло призвести до подвійного тлумачення норм постанови. Отож, вже 17 жовтня Президент України доручив уряду в п’ятиденний термін прийняти постанову, яка б дозволила вилучити акцизні марки попереднього зразка, а також передбачити безкоштовний обмін старих акцизних марок і перемаркування продукції за рахунок держави. Для того, щоб виробники не страждали від необхідних для держави і її бюджету заходів. Нарешті 29 жовтня Кабінет Міністрів прийняв відповідну постанову, якою врегулював і терміни дії старих марок, і порядок їх обміну.





На правах реклами