Ми у Facebook
21.11.2003, 09:56

Історія поштової листівки

Перші поштові листівки, або відкриті листи, були випущені австрійським урядом 22 вересня 1869 року. Це були листочки з щільного жовтого паперу з поштовою маркою лимонного кольору. Лише 16 липня 1870 року, у день оголошення мобілізації в німецьку
армію, книготорговець Шварц з Ольденбурга випустив першу художню листівку з віньєткою на зворотній стороні. По суті, цей невеликий
малюнок патріотичного змісту і був прабатьком повноцінної ілюстрованої поштової листівки, випущеної в листопаді цього ж року французьким книгопродавцем Леоном Бернардо. Трохи пізніше, у 1925 році, був уведений новий міжнародний розмір листівки 105х150мм, що зберігся до наших днів. Саме з цього моменту і починається “повноцінна” історія “відкритих листів”.
У дореволюційні часи якщо і друкували листівки, то зазвичай на суспільно-патріотичну або мистецьку тематику. А ще це був зоряний час для листівок релігійного характеру, присвячених здебільшого Різдву.
Після революції ж, зрозуміло, ні про які різдвяні листівки не могло бути і мови. Листівки випускали, але зображували на них в основному атрибути державної влади. Окремі зразки новорічних поштових поздоровлень почали з’являтися тільки після Великої Вітчизняної війни.
Згодом вибір, надсилання, а головне, одержання цих поштових послань стало обов’язковою частиною передсвяткової метушні.
Сьогодні, попри сучасні комп’ютерні технології, листівки не збираються здавати завойовані в історичній боротьбі позиції. Їх вибір вражає своєю широтою та різноманітністю: “відкриті листи” перетворилися на предмет колекціонування, а їх надсилання — на витончене мистецтво.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини