Ми у Facebook
26.11.2003, 11:17

Страхи ховаються в спині

Дев’ять чоловік з десяти у різні періоди життя відчувають неприємності, пов’язані з болем у спині. При цьому багато хто страждає від захворювань хребта протягом усього життя. Особливо надокучає біль у шийному відділі. Цьому найпоширенішому захворюванню — остеохондрозу — присвячена книжка “Страхи и ужасы”, яка вийшла недавно. Її автор — відомий лікар-невропатолог, директор Інституту проблем болю Володимир Берсенєв.
Володимир Берсенєв, завдяки розробленим ним метамерним методикам, зумів повернути здоров’я і позбавити немилосердних болів близько 30 тисяч пацієнтів. Багато дітей, уражені церебральним паралічем, після лікування в лікаря Берсенєва наздогнали своїх однолітків в інтелектуальному розвитку. Метамерні методики рятують пацієнтів від багатьох прикрощів, що супроводжують остеохондроз хребта, у тому числі від судинної дистонії, невралгії трійчастого нерва, больових синдромів внутрішніх органів, артритів.
Ось лише один з листів — від чоловіка колишньої пацієнтки: “Неможливо було дивитися на страждання дружини. Слідом за болем у шиї і спині навалювався страх. Боялася залишитися одна, їздити в метро або електричці. У лікарні їй прописали мануальну терапію. Але легше стало ненадовго. Ожила дружина після метамерних ін’єкцій лікаря Берсенєва. П’яти курсів вистачило, щоб вона забула про біль, запаморочення і страхи”.
— Остеохондроз підкрадається до своєї жертви довго і непомітно, — розказує Володимир Берсенєв. — Начебто навшпиньки. Людина може роками ходити з тріснутим міжхребцевим диском і не відчувати біди, що насувається. Але варто незграбно повернутися, спробувати підняти важкий рюкзак або відро з водою, як раптом біль вогнем обпалить. Ні нагнутися, ні розігнутися. При цьому шийний остеохондроз, крім фізичних, завдає ще й емоційних страждань, які часто не піддаються поясненню. Людина страждає, їй нестерпно погано, а чому і від чого — пояснити не може.
Тим часом, вважає Володимир Андрійович, кожен хворий повинен мати про свою недугу якнайбільше інформації, щоб знати, що, як і в якій послідовності йому потрібно робити, до чого ставитися з великою обережністю, а чого і зовсім уникати. Адже багато хронічних захворювань можна лікувати самостійно — є процедури, що не потребують спеціальних знань. Саме тому в книзі дано відповіді на багато питань, роз’яснюються причини, з яких виникають ті або інші стани в хворих на остеохондроз шийного відділу хребта, даються рекомендації.
Засвоїти деякі методи самолікування не вельми складно. Приміром, точковий масаж, що відновлює порушені хворобою зв’язки між певними нервовими комплексами. Про його можливості, особливості і послідовність здійснення маніпуляцій мова йде в іншій книзі автора — “В самую точку”. Взагалі, ж Володимир Берсенєв написав близько півтора десятка популярних книг, пов’язаних із проблемою захворювання хребта — “Этот многоликий остеохондроз”, “Диета для скелета”, “Гимнастикой по радикулиту”, “Боль в спине”, “За обеденный стол — вместе с калькулятором” і багато інших.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ