З міліціонерів — в опозиціонери
— Тоді йому сказав, що люди і ті не всі розбираються в політиці, а що вже говорити про собак, — згадує Петро Гарват.
У лютому 2000 року в Рівне приїхали емісари Юлії Тимошенко, щоб відродити на Рівненщині партійну організацію, яка на той час не подавала жодних ознак життя. На зборах головою обласної організації тоді обрали заступника голови облдержадміністрації Анатолія Юхименка, а Гарвата — заступником.
А через місяць відбулося звільнення з посади й арешт Юлії Тимошенко і всі держслужбовці за “порадою” президента мали визначитися, з ким вони — із владою чи опозицією. Юхименко теж зробив свій вибір, і конференція обрала головою Гарвата.
По різні сторони барикад
Раніше Гарват був одним з тих, хто слідкував за порядком, у тому числі й під час проведення мітингів, тепер — на іншому боці. Особливих непорозумінь з колишніми колегами, через свою опозиційність, Гарват не має. Навпаки, його запрошують на всілякі урочистості. Щоправда, у період виборчої кампанії, йому, як кандидату у народні депутати, заборонили зустрітися з особовим складом управління. Зробив це тодішній начальник УМВС генерал Француз.
— Але він своєрідна особистість і дивуватися тут нічому, — каже Гарват.
Хоча неприємне відчуття у нього таки лишилося, бо хто більше розуміє проблеми міліції, якщо не сам міліціонер. Він дивується позиції деяких колег з опозиційного табору, які нарікають, мовляв, 600 мільйонів у бюджеті наступного року додали силовикам. За словами Петра Гарвата, на проблему треба дивитися зсередини. Якщо хочеш, щоб собака охороняла хату і двір, то треба її годувати самому, а не надіятись на сусіда.
Про те, що зняв кандидатуру, не шкодує
Упродовж року доводиться чути дорікання від людей на те, що дарма зняв свою кандидатуру під час парламентських виборів. Але він не шкодує, оскільки зробив це свідомо і переконаний, що в політиці треба дотримуватися домовленостей — подобається це чи ні. Проте прикро, що й цього разу знову спрацював головний принцип політика — надурити. Ті домовленості, які були між БЮТ і “Нашою Україною”, не виконуються. І коли нещодавно Гарвату довелося побувати на форумі демократичних сил у Києві і він підійшов з цим питанням до Ющенка, той сказав: “Оце, Петре Олексійовичу, виграємо ще президентські вибори і тоді сповна почнемо віддавати свої борги”.
Бюджет — грабіжницький, а “Руслан” — не модний слоник
Чим більше вникаєш у політику, каже Гарват, тим більше починаєш розуміти те, чому раніше не надавав особливого значення. Коли аналізує бюджет наступного року, то обурюється лицемірству уряду. З усіх теле- і радіоканалів тільки й чути дифірамби головному документу держави. Насправді ж, виявляється, і виробник, і продавець ліків платитимуть ПДВ у розмірі 20 відсотків кожен. Отже, ліки автоматично подорожчають на 40 відсотків. Будь-який сільський господар, який реалізує продукцію державі, повинен теж 20 відсотків віддати у державну казну. Це ж неминуче призведе до зростання цін. От недавно на сесії Ради Європи виступав міністр транспорту Георгій Кирпа, довго розповідав про успіхи держави і наприкінці попросив, щоб Євросоюз посприяв кредитами. А всі присутні тільки дивувалися, мовляв, нам би такі темпи росту економіки, то ми півсвіту тягнули б за собою, а ви допомоги просите.
— Покажіть мені із шести флагманів промисловості області хоч одне підприємство, яке стабільно працює. Усі на колінах. На одних літаках Україна далеко не полетить. Та й “Руслан” — не модний слоник, якого можна вигулювати в зоопарку, для нього потрібні великі аеродроми.
Кучма — не найгірший
Нині влада збирає кошти на президентську кампанію. Їх потрібно не так вже й багато — півтора мільярда гривень. Ці кошти відмиють на різноманітних ремонтах, кредитах тощо. Гарват не впевнений, чи будуть в Україні прямі президенські вибори, але твердо переконаний в іншому: влада готується до них дуже серйозно. Її влаштовує будь-який варіант, аби залишитися при владі. Він вже неодноразово чув думку, що, мовляв, найгірше для влади — це коли переможе опозиція, але навіть у цьому є кращий варіант, коли переможе Ющенко. Нібито далекий закордон пообіцяв, що якщо Кучма підтримає Ющенка, то і йому надалі буде підтримка, щоб не доводилося залишати державу. Гарват вважає Кучму далеко не найодіознішою фігурою. Якби він не попав у залежність від кланів, можливо, був би нормальним президентом. А от людям, від яких він залежить, втрачати є що.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Як помити підлогу без розводів: три простих способи
![](/images/articles/2/small/1739631322.jpeg)
Кожен, хто хоч раз намагався помітити підлогу, напевно, стикався з проблемою – після прибирання залишаються неприємні розводи. Це може бути особливо помітно на темних або глянцевих поверхнях, таких як плитка або паркет.
переглядів: 84
Що робити, щоб квіти у вазі стояли довше: поради флористів
![](/images/articles/2/small/1739612451.jpg)
Отримавши букет квітів, кожен хоче, щоб він залишався свіжим та красивим якомога довше. Проте не всі знають, як правильно доглядати за рослинами, щоб вони радували око не кілька днів, а тиждень чи навіть більше.
переглядів: 166
Сирники в духовці за 30 хвилин: рецепт сніданку від Клопотенка
![](/images/articles/1/small/1473709204.jpg)
Смачний сніданок для всієї сім'ї.
переглядів: 202
Персональне передбачення на суботу для всіх знаків
![](/images/articles/2/small/1653585654.jpg)
Дізнайтеся пораду для себе на 15 лютого.
переглядів: 185
Яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела?
![](/images/articles/2/small/1739341175.jpg)
15 лютого ми відзначаємо День кіберспорту в Україні, а віряни - день пам'яті святого Онисима Візантійського.
переглядів: 186