Ми у Facebook
11.12.2003, 00:46

Оштрафували на мільйон

Як уже повідомляли засоби масової інформації, першого грудня на Рівненщину прибула робоча група фахівців ДПА України та регіональних підрозділів. Відразу після їх прибуття у ДПА у Рівненській області відбулась прес-конференція для представників засобів масової інформації регіону, яку провели керівник робочої групи, заступник голови ДПА України Юрій Гриб і голова ДПА в області Сергій Джигалов. Юрій Гриб повідомив, що метою прибуття на Рівненщину робочої групи є вивчення стану розрахунків з бюджетом окремих підприємств та надання державним податковим органам області практичної допомоги в організації їх роботи щодо забезпечення своєчасного і повного надходження платежів до бюджету, розширення бази оподаткування та вилучення коштів з тіньового обігу.
Було створено сім робочих груп та 58 оперативних груп, до складу яких увійшли працівники ДПА України та регіональних підрозділів, податкової служби Рівненщини. Нині у рамках Національного плану документальних перевірок на 2003 рік ведеться відпрацювання визначених суб’єктів підприємницької діяльності. Зокрема, робочі групи працюють на ВП ДП НАЕК “Енергоатом” “Рівненська АЕС”, ТОВ СП “Агросвіт” м.Дубно, ПП “Будпостачсервіс”, ТОВ ВКФ “Калина”, ДЧП “Ференс і К”, ведеться також перевірка окремих підприємців.
Станом на 9 грудня робоча група фахівців ДПА України та регіональних підрозділів спільно з працівниками податкової служби області провела 177 перевірок, під час яких встановлено 179 порушень податкового законодавства. Виявлено також 10 випадків незаконного обігу товарів, внаслідок чого вилучено з незаконного обігу товарів на 96 тис. грн. Попереджено три факти незаконного відшкодування податку на додану вартість на суму 1104,8 тис. грн. Викрито шість фіктивних фірм. Порушено вісім кримінальних справ, у т. ч. одна за фактом ухилення від сплати належних платежів у сумі понад 1 млн. грн. У бюджет держави стягнуто з підприємств-боржників 995,5 тис. грн. податкової заборгованості.
У процесі перевірочної роботи вживаються дієві заходи щодо скорочення кількості збиткових суб‘єктів підприємництва та зменшення збитків, які переносяться на наступні періоди. Внаслідок вжитих заходів кількість підприємств-боржників зменшилася на 84 одиниці.





На правах реклами