Ми у Facebook
19.12.2003, 20:56

Як розповісти дитині про секс

Тілі-тілі тісто....

Якщо ваш трирічний синочок цікавиться, чому він ходить у туалет не так, як дівчинка, можете бути впевнені: він розвивається відповідно до свого віку і допитливості. Приблизно з трьох років діти починають розрізняти одне одного за статевою ознакою.
Звичайна ситуація — допитлива дитинка, погляд якої ви марно намагаєтеся перевести на ліричний пейзаж, запитує: “А що це там роблять дві смішні собачки і чому вони залазять одна на одну?” Можна, звичайно, відповісти, що вони граються у “конячки”. Але краще, використовуючи підходящий момент, пояснити, що у такий спосіб у них з’являються щенята. І не вдаватися в подробиці, якщо дитина про них не запитує. А якщо запитає, розповісти їй на рівні їй розуміння, приблизно так, як би ви пояснювали, скажімо, пристрій будильника. Не переплутайте дорослу мову з дитячою і не налякайте дитину розповідями про сперматозоїд, що всіма силами прагне проникнути в яйцеклітину.
Моментом, коли ваше чотирирічне маля запитує про таїнство появи на світ, треба скористатися. У протилежному випадку дитина спробує отримати відповідь з інших джерел — починаючи з фільмів і закінчуючи “експериментальними іграми” з іншими дітьми.

Історія з життя
Чотирьохрічний Коля дивився по телевізору постільну сцену. У найпатетичніший момент, коли головний герой повалив свою даму в ліжко, він, азартно махаючи кулаком, став підбадьорювати, гукаючи: “... і по морді, по морді!”. Батьки сміялися до сліз, зворушені смішною наївністю дитини. А через тиждень з балкона другого поверху з жахом спостерігали, як він поклав на траву дівчинку і з інтересом досліджував, чим вона відрізняється від нього, абсолютно при цьому не соромлячись.
Хапатися в цьому випадку за голову і задавати трагічне питання: “Звідки в моїй дитині Це? Хто його навчив?” — не варто. Зовнішні прояви інтересу до протилежної статі відбуваються не від зайвих знань, а від питань, на які ви вчасно не дали відповіді.

А що, власне, говорити? 
Говорити з дитиною про секс треба мовою, що відповідає її вікові. У три-п’ять років на питання, звідки з’являються діти, можна спокійно відповісти: “З маминого животика. Малятам там безпечно і тепло, і вони виростають у мами під серцем”. Для найменших цього буде досить.
На питання “А як дитина з’являється на світ?” — відповісти: “У мами внизу живота є спеціальний отвір, і через нього з допомогою лікаря маля вибирається назовні”. — “Я хочу подивитися!” — скаже дитина. — “Не можна. У всіх на тілі є особливі місця, котрі нікому не можна показувати”.
Наступне питання: “А як дитина потрапляє до мами в живіт?” Про це, як правило, запитують доросліші діти. Відповідь: “У мами в животику з’являється клітинка, з якої виростає маля. Коли мама з татом разом сплять, вони обіймаються, і така ж клітинка від тата переходить до мами”. У віці 10-11 років можна вже пояснити, як саме це відбувається: “Коли мама і тато хочуть мати дитинку, вони ніжно обіймаються і цілуються, перед тим як заснути, і тоді клітинка з татового пеніса через отвір внизу маминого живота потрапляє всередину її організму. Так зароджується нове життя”.
І головне, скільки б разів ваша дитина не задавала вам свої питання, завжди відповідайте йому спокійно і впевнено.

У школі про все розкажуть... 
Припустімо, що вашій дитині вже шість років, а питань про секс вона вам ще не задавала й інтересу до даної проблеми ви не спостерігали. Може, тоді не варто торкатися слизької теми? Зрештою, у школі будуть уроки анатомії...
Але до анатомії ще вісім років навчання. А за ці роки їй такого нарозповідають... І потім урок є урок: це лише виклад знань науковою мовою. А хто розкаже вашій дитині про любов, ніжність, турботу? Хто пояснить, що на відміну від тварин люди керуються в інтимних стосунків не інстинктом, а почуттями?
Тому в шість років треба спровокувати розмову на цю тему самим.
“Як добре, що Діма і Світлана нарешті одружилися! Вони так люблять один одного. Незабаром у Світланки виросте животик, а потім звідти з’явиться синочок чи донечка”. Далі бесіда потече сама собою.

А якщо не розповідати? 
У часи нашого дитинства та юності не були прийняті розмови батьків з дітьми на подібні теми. Чому? Тому що, пробачте за банальну цитату, “сексу в нас не було”. Але діти вимагали істини, й отримували її тим чи іншим шляхом. Що ж дитина може дізнатися самостійно?
Олена С., 39 років, розповідає:
“Мама виховувала мене одна. На запитання, звідки беруться діти, відповідала, що жінка купує в аптеці таблетку, ковтає її, і через деякий час їй розрізають живіт і дістають дитинку. При цьому вона демонструвала мені шрам на животі. І я цьому довго і вперто вірила! Потім у школі (це було в 5-му класі) ми раптом стали обговорювати цю тему з дівчатами. І яким був мій подив, коли одна з них сказала, що діти вилазять (!) “звідти”. Я цьому не повірила. Влітку я поїхала в табір. Тут моя освіта продовжилася. Чого я тільки не почула! Не могла таке навіть уявити! Одна дівчинка сказала, що для того, щоб не завагітніти, досить чоловіку і жінці на ніч одягти білизну більше свого розміру!” 
От так, методом проб і помилок, за допомогою атласу анатомії і вкрай рідкісних книг про секс молодь худо-бідно розбиралася в таємницях питань статі. Але, щоб їхні голови не засмічувалася безглуздими вигадками, отриманими з фільмів чи від друзів, краще допоможіть їм. Тільки ви зможете пояснити своїй дитині, що таїнство зародження людського життя — це прекрасно. І що є питання, котрі краще обговорювати не в приятельському колі, а з вами, батьками. Тому що ви привели у це життя його самого, а отже, маєте Досвід.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини