Ми у Facebook
24.12.2003, 20:00

Традиції новорічного столу

Що їдять і п’ють на Новий рік у різних країнах.
ВЕЛИКОБРИТАНІЯ: індичку під соусом з аґрусу, пудинг і бренді.
ФРАНЦІЯ: устриць, паштет з гусячої печінки, індичку в білому вині, шампанське й сири.
НІМЕЧЧИНА: у святвечір — коропа або оселедець, на Різдво — смаженого гусака.
НІДЕРЛАНДИ: кролика, оленину або дичину.
БЕЛЬГІЯ: телячу ковбасу з трюфелями, м’ясо вепра, традиційний торт, вино.
ЛЮКСЕМБУРГ: кров’яну ковбасу, яблука, місцеве ігристе вино.
ДАНІЯ: качку або гусака, фаршированих фруктами, рисовий пудинг, посипаний корицею.
ІРЛАНДІЯ: індичку або окіст.
ІСПАНІЯ: смаженого баранчика, молюсків, індичку, молочне порося, херес.
ПОРТУГАЛІЯ: сушену солону тріску, дуже солодкий портвейн.
ГРЕЦІЯ: індичку у вині.
ІТАЛІЯ: парову тріску або окуня з білим вином.
ЯПОНІЯ: новорічні холодні закуски “о-сечі-ріорі”, що складаються з холодної квасолі, що приносить щастя, із рисом, рисових тістечок, маринованих і свіжих овочів.
Кожну страву на новорічному і різдвяному столі наділено в різних країнах, у різних народів своїм особливим змістом і значенням.
У Франції свято не свято, якщо за новорічним столом немає традиційної смаженої індички.
А ось на святкових столах в Австрії, Угорщині та Югославії ніколи не буває птаха — гусаків, качок, курей, індичок. У цих країнах вважають, що птицю в цей вечір їсти не можна, щастя відлетить.
У Румунії, Австралії, Болгарії печуть новорічні пироги, причому не прості, а з сюрпризами: кому дістанеться запечена в начинці монетка, горішок, стручок перцю, тому посміхнеться вдача.
У Польщі на новорічному столі можна нарахувати рівно дванадцять страв. І жодного м’ясного! Грибний суп або борщ, каша ячна з чорносливом, галушки з олією, на солодке шоколадний торт. Обов’язкова страва — риба. Вона в багатьох країнах вважається символом сімейного щастя й благополуччя.
Подібний набір страв присутній на новорічних столах у Чехії та Словаччині. Щоправда, тут віддають перевагу перловій каші, і обов’язковому струделю — слоїстому рулету з яблуками, предмету гордості кожної гарної господині.
У Німеччині на Новий рік обов’язково подають яскраво розфарбовану таріль із яблуками, горіхами, родзинками та пирогами. Символіка тут така: яблуко — плід пізнання добра і зла, горіхи з їхньою твердою шкарлупою і смачною серцевиною символізують таємниці й труднощі життя. У Німеччині говорять: “Бог дав горіх, а людина повинна розколоти його”.
У багатьох країнах — Іспанії, Португалії, Кубі символом достатку і щасливого сімейного вогнища здавна вважають виноградну лозу. Тому жителі цих країн із боєм годинника опівночі з’їдають дванадцять виноградин — за числом ударів годинника. З кожною виноградиною загадують бажання — дванадцять заповітних бажань на кожен місяць року.
В Італії також прийнято подавати до новорічного столу виноград, горіхи, сочевицю, як символ і заставу довголіття, здоров’я і благополуччя.
В Англії традиційною різдвяною їжею вважається пудинг і фарширована індичка з овочевим гарніром. Пудинг готують із хлібних крихт, борошна, сала, родзинок, яєць і різних прянощів. Перед подачею пудинг обливають ромом, підпалюють і палаючим ставлять на стіл.
В Америці традиційною стравою також вважається фарширована індичка. Індичку нашпиговують усім, що завалялося в холодильнику: хлібом, сиром, чорносливом, часником, квасолею, грибами, яблуками, капустою.
У Голландії однією з головних національних новорічних страв є солоні боби. Це дуже важка для шлунка їжа, полегшити яку неможливо ні горілкою, ні червоним вином.
У Камбоджі новорічний стіл ставлять біля вікна і подають найулюбленіші в сім’ї солодощі.
У жителів Тибету існує милий новорічний звичай. Господарки випікають гори пиріжків із найрізноманітнішими начинками й обдаровують ними усіх знайомих і незнайомих людей. Чим більше роздаси, тим станеш багатший!
В Японії на Новий рік готують страви з продуктів, які, за переказами, приносять щастя. Морська капуста дає радість, смажені каштани — успіх у справах, горох і боби — здоров’я, варена риба — спокій і бадьорість духу, ікра оселедця - щасливу родину й безліч дітей. Новорічна трапеза в японських сім’ях проходить тихо й чинно, без гучних бесід і застільних пісень. Ніщо не повинно відволікати від думок про те, що чекає кожного у наступаючому році.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ