Ми у Facebook
24.12.2003, 01:42

Що не край — то звичай

Америка щорічно побиває всі рекорди з вітальних листівок і різдвяних подарунків.
Америка щорічно побиває всі рекорди з вітальних листівок і різдвяних подарунків.
У Бірмі і Таїланді Новий рік святкують у саму спеку, тому люди при зустрічі поливають один одного водою. Це свого роду побажання щастя в Новому році.
Болгари, зібравшись на Новорічне свято, на кілька хвилин гасять світло. Ці хвилини називають хвилинами новорічних поцілунків, таємницю яких зберігає темрява.
У В’єтнамі Новий рік зустрічають уночі. З настанням сутінків в’єтнамці розводять багаття, на яких готують особливі ласощі з рису. У новорічну ніч прийнято випускати живих коропів у річки і ставки. За переказом на спині коропа плаває бог, що у Новий рік відправляється на небеса, щоб повідати там, як живуть люди на Землі. У цю ніч забуваються сварки, прощаються образи.
Жителі Греції, відправляючись святкувати Новий рік, беруть із собою камінь, що кидають біля порога гостинного дому. Якщо камінь важкий, говорять: “Нехай багатства хазяїна будуть важкі, як цей камінь”. А якщо камінь маленький, то бажають: “Нехай більмо в оці у хазяїна буде таким же маленьким, як цей камінець”.
В Індії Новий рік святкують по-різному. Жителі північної Індії прикрашають себе білими, рожевими, червоними і фіолетовими квітами. У центральній Індії на будинки вивішують різнобарвні, переважно, жовтогарячі прапори. У західній Індії на дахах запалюють маленькі вогники. Напередодні свята матері розкладають для своїх дітей подарунки, солодощі, квіти на великих підносах. У перший ранок Нового року дітей із закритими очима підводять до підноса, з якого вони і вибирають собі подарунок.
В Ірані Новий рік зустрічають навесні. Попередньо іранці висаджують зерна пшениці або ячменю в невеличку таріль. Трава, що зійшла до нового року, символізує початок нового життя.
В Італії, напередодні Нового року, прийнято викидати старі речі і заміняти їх новими. А якщо старих речей немає, то доводиться викидати нові, інакше щастя обійде дім.
У Китаї Новий рік святкують завжди під час молодика наприкінці січня — початку лютого. На вулицях рухаються процесії з багатьох тисяч ліхтарів. Їх запалюють, висвітлюючи шлях у Новий рік. Щоб не пускати злих духів у Новий рік, китайці заклеюють вікна і двері папером і відлякують їх хлопавками і петардами.
На Кубі в Новий рік годинники б’ють тільки 11 разів. Оскільки 12-й удар приходиться саме на Новий рік. Опівночі кубинці вихлюпують воду через відкрите вікно на вулицю, бажаючи, щоб Новий рік був таким же ясним і чистим, як вода.
У Монголії Новий рік зустрічають біля ялинки, правда, монгольський Дід Мороз приходить до дітлахів у костюмі скотаря. У новорічне свято проводяться спортивні змагання, ігри, перевірка спритності й сміливості.
У Панамі новорічна ніч незвичайно гучна: гудуть труби, виють сирени і кричать люди. Відповідно до давнього повір’я галас лякає злих духів.
У Румунії в новорічні пироги прийнято запікати маленькі сюрпризи — монетки, порцелянові фігурки, каблучки, стручки гіркого перцю. Знайдена у пирозі каблучка означає, що Новий рік принесе багато щастя. А стручок перцю розвеселить усіх запрошених на свято. У Франції під Новий рік запікають у пряник біб. А кращим новорічним подарунком односельчанинові вважається колесо.
У Швеції під Новий рік прийнято розбивати посуд біля дверей сусідів.
У Шотландії напередодні Нового року підпалюють у бочці смолу і качають цю бочку по вулицях. Шотландці вважають це символом спалення старого року. Після цього дорога Новому року відкрита. Вважається, що перша людина, що ввійшла в будинок після того, як наступив Новий рік, приносить щастя, або невдачу. Темноволосий чоловік з подарунком — на щастя.
В Уельсі, коли йдуть у гості на зустріч Нового року, мають захопити шматочок вугілля і кинути його в розпалюваний у новорічну ніч камін. Це свідчить про дружні наміри гостей, що прийшли. Рівно опівночі необхідно відкрити навстіж двері, щоб випустити старий і впустити Новий рік.
В Японії переддень Нового року називають “золотим тижнем”. У цей час припиняють свою роботу багато установ і фірм, урядових організацій, великих універмагів. Навіть банки працюють до 12 годин 31 грудня і відпочивають перші три дні Нового року. Обов’язковим є звичай проводів старого року, що включає організацію прийомів і відвідування ресторанів. У момент настання Нового року японці починають сміятися. Вони вірять, що сміх принесе їм вдачу у наступаючому році. У першу новорічну ніч прийнято відвідувати храм. У храмах відбивають 108 ударів у дзвін. З кожним ударом, як вважають японці, іде все погане, що не повинно повторитися в Новому році. Щоб відігнати злих духів, японці вішають віхті соломи перед входом у дім. У будинках на видному місці





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ