Ми у Facebook
21.04.2005, 02:29

ДАІ “озброїлась” білими мотоциклами

Найбільший ажіотаж викликав головний ДАІшний джип

Відзначити восьму річницю професійного свята працівники ДАІ Рівненщини вирішили досить незвично. Мало того, що у п’ятницю, 14 квітня, двері у кожний куточок управління були відкриті (куди “простим смертним” раніше доступу не було), так ще й о третій годині дня на міському майдані Незалежності влаштували демонстрацію найкращої техніки, за допомогою якої дорожні правоохоронці ведуть боротьбу з порушниками.
Окрім ВАЗівських моделей та “Фольксвагенів”, були й досить незвичні “експонати”: білі легковики марки BMW та Chevrolet із жовто-блакитними стрічками з боків та символікою інспекції. Штатівські колеги презентували ці автомобілі рівненським ДАІшникам вже давно. Просто через надмірне споживання “конячками” пального, дорожні інспектори їх використовують лише для супроводу небезпечних вантажів та ескорту чиновників.
Серед представленої на майдані техніки були і три білих мотоцикли, за допомогою яких працівники ДАІ області вже з понеділка почали патрулювати Рівне. Два з них можна побачити нині біля центрального перехрестя обласного центру.
Дещо віддалено від ряду легковиків непомітно стояв мікроавтобус “Газель”. Єдине, що відрізняло його від інших транспортних засобів — дві відеокамери на даху. Всередині ж мікроавтобус “до зубів” начинений новітньою апаратурою та обчислювальною технікою. Це ще одна новинка в Державтоінспекції Рівненщини, на яку керівництво покладає чималі надії, — “Поток-М”. Це диво спецтехніки за допомогою відеокамер слідкує за рухом автомобілів, зчитує у них номерний знак та за лічені секунди порівнює його з даними в реєстраційній базі МРЕВ ДАІ. І якщо під час порівняння виникають деякі розбіжності, спецмашина одразу повідомляє про це інспекторів-операторів. Повз цю “Газельку” непомітним не проїде і жоден транспортний засіб, який перебуває в угоні.
Експлуатувати “Поток-М” працівники ДАІ почали кілька тижнів тому, хоча отримали його ще в грудні минулого року.
Чимало людей прийшло того дня на майдан Незалежності. З нагоди свята присутнім дозволяли посидіти в салоні патрульних автомобілів, покрутити “баранку”, увімкнути мигалку та сирену. Але, незважаючи на таку кількість представлених новинок, людей більше цікавив службовий джип начальника ВДАІ області Едуарда Герасимчука.
— Раніше цей автомобіль не користувався таким “попитом” серед рівнян, — каже пан Герасимчук. — Просто за часів правління моїх попередників розпізнавальних знаків Державтоінспекції на ньому не було. Тому джип зливався з іншими, цивільними учасниками руху...
Не вистачало на майдані Незалежності лише новоствореного рівненського підрозділу “Кобра”, яку начальник ВДАІ області обіцяв у цей день представити. За його словами, завершуються деякі формальності і вже найближчим часом підрозділ нещадно боротиметься зі злочинцями на дорогах.





На правах реклами