Ми у Facebook
23.08.2006, 20:11

Не захворій після моря!

Наша колега Ольга Міхньов: “Відпустка у Севастополі була просто чудова. Єдина прикрість: приїхавши додому, одразу ж пішла на лікарняний”

Що робити, аби відпустка не закінчилася лікарняним
Два тижні на морському пляжі промайнули, як одна мить. Вже наступного дня після приїзду у Рівне вийшла на роботу. Незважаючи на те, що відпочила пречудово, працювати зовсім не хотілося. До того ж невідомо звідки взялися кашель та нежить. Сильно боліла голова, і через кілька днів довелося взяти лікарняний.

А все через те, як пояснили мені у лікарні, що не підготувала організм до роботи після відпустки.
Тож як адаптуватися і не захворіти після відпочинку — радить завідувачка приймального відділення Рівненської центральної міської лікарні, лікар-терапевт Наталія Михалюк.
— Зауважу, що повернення додому після відпустки — це стрес для організму, — наголошує пані Наталія. — Тим паче, що людина за два тижні звикає жити за іншим графіком. А тому не варто одразу ж наступного дня після повернення братися за роботу. Ліпше зачекати кілька днів, підготуватися психологічно й морально. Якщо ж так не вдалося, то не виключено, що людина після першого робочого дня почуватиме себе втомленою і роздратованою.
Важливу роль в акліматизації організму відіграє харчування. Якщо ви, приміром, відпочивали на морі й звикли вживати в їжу чимало морепродуктів, то зрозуміло, що одразу не варто навантажувати шлунок, продовжує лікар і радить кілька днів дотримуватися дієти, споживати більше овочів та фруктів, супів, каш.
А якщо у ваш нежить та кашель, то це реакція організму на зміну погоди. Лікар радить випити чай з лимоном, тепліше одягатися, приймати вітамін С. Якщо за кілька днів симптоми не зникають, доведеться звернутися до медиків.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ