Ми у Facebook
23.08.2006, 20:13

“Популярне те, що на слуху”

Продавець-консультант книжкового супермаркету “БукваТОР” Ірина Ткачук: “Серед цікавих новинок — книга Пауло Коельо “Щоденник мага”

Рівняни люблять читати сучасних авторів, книги з бізнес-психології та хороші дитячі книжки
У сезон відпусток є гарна нагода засісти за улюблену книгу у дорозі, на пляжі, чи просто вдома на канапі. Ми поцікавились літературними уподобаннями жителів міста.

— Влітку зазвичай читають те, що можна взяти у дорогу: детективи, романи, фантастику, історичну літературу (в основному — у м’якій обкладинці), — розповідає директор книжкового супермаркету “БукваТОР” Олена Ільчук. — Але стабільним попитом користується дитяча література, психологія та бізнес-психологія, езотерична (література про позасвідоме, магічні сили, які мають внутрішній, глибинний смисл і впливають на наше життя — авт.). Молодь із задоволенням читає сучасних авторів, люди старшого віку вибирають щось із народної медицини, а от зброєю цікавляться читачі від 8 до 80 років.
Пані Олена розповіла, що у 45 відділах супермаркету налічується приблизно 45000 книжок, з них 30-35% — дитяча література, вона займає половину нижнього поверху. Книги для дітей в основному україномовні (90%), російську ж зараз вибирають ті батьки, які навчають дітей цієї мови.

Для дітей – тільки найкраще


Не біда, якщо малюк ще не вміє читати, тут є книги для найменших, які розвивають мислення, логіку, моторику рук.
— Буває, що дорослі купують дитячі книжки й для себе, — зауважує Олена Петрівна. — Видавництво “А-ба-ба-га-ла-ма-га” дорожче від “Махаона” або харківського “Ранку”, але тут кращі папір та оформлення. Купують через авторські малюнки, якісний переклад – хочуть мати таку гарну книжку у себе.
Діти шкільного віку захоплюються пригодами, детективами, “жахливчиками”, фентезі, звичайно Гаррі Поттером, всілякими енциклопедіями, які коштують від 20 до 55 грн і більше. На них особливий попит перед першим вересня і Новим роком. Великою популярністю серед дівчаток користується книжка Ані Лорак “Як стати Принцесою за 7 днів” (23,50 грн).

Найхітовіші – Муракамі та Коельо


— Популярністю користується те, що на слуху, — продовжує Олена Ільчук. — Після фільму “Код да Вінчі” книжкою Дена Брауна зацікавилися навіть ті, хто таких романів ніколи не читав. Почали купувати й інші подібні книги. Зараз Руслана потужно рекламує “Дику енергію. Лана” Марини та Сергія Дяченків, приходять, запитують.
Молодь цікавлять сучасні автори. Читають Юрія Покальчука, Ірену Карпу, Оксану Забужко. Найхітовішими є Харукі Муракамі (нещодавно з’явилася нова книга “Підземка”) та, звичайно, Пауло Коельо, останнє надходження — “Щоденник мага”, щоправда, поки російською мовою.
Чималим попитом у рівнян користуються книжки про психологію. За словами продавців-консультантів, їх беруть і студенти, і викладачі. Окремий розділ — книги з бізнес-психології, які коштують від 5 до 35 грн. Найпопулярніші автори: Вагін, Норбеков, Долохов, Наполеон Хілл, Трейсі, Ог Мандіно, Роберт Кійосакі, Мерфі.
Багато рівнян надають перевагу езотеричній літературі. Серед відомих авторів: Олена Блаватська, Ніл Доналд Уолш “Беседы с Богом”, Ошо. Стабільним попитом відзначаються енциклопедії. Досить популярна є кулінарна енциклопедія Юлії Висоцької “Їмо вдома” (88,80 грн), програма якої йде по СТБ.

Під яскравою обкладинкою – газетний папір...


— Ми працюємо приблизно зі сотнею видавництв, але не вистачає творів української літератури зі шкільної програми. Того самого Квітку-Основ’яненка дітям дістати не так вже й просто, але зараз ситуація трохи поліпшується, — каже директор супермаркету “БукваТОР”.
На цьому наголосив і директор дистрибуційного центру “100 тисяч книжок” Ігор Кріш:
— Тут справді проблема. Не вистачає літератури, спеціалізованої про техніку, сантехніку, лісове господарство, тобто є ніші, які не заповнені. І це певний сигнал для видавництв. Дещо обділені увагою читачі середнього віку, які виросли на Агаті Крісті і не хочуть читати сучасні банальні детективчики. Часто запитують Ліну Костенко. А вона заборонила себе видавати...
Навіть у сегменті енциклопедій, де вдало заповнений ринок, багато різноманітної продукції, є свої недопрацювання. Випускають гарні кулінарні енциклопедії, подарунковий варіант, обкладинка яскрава, а всередині — газетний папір без ілюстрацій. А зараз кафе, ресторани розвиваються і потребують літератури з оформлення страв, дизайну.

Про особливі смаки рівнян


— Рівне загалом вирізняється інтересом до читання, — продовжує Ігор Богданович. — Якщо зайти у книгарню, наприклад, у Луцьку, там зазвичай менше відвідувачів, ніж у Рівному. А взагалі найбільше читають у Дніпропетровську, Львові, Харкові, Києві та Рівному. От ми працюємо із Західним регіоном як з гуртовиками, так і вроздріб. І можемо сказати, що смаки замовників відрізняються. На Рівненську область багато замовляють навчально-пізнавальної літератури і літератури з іноземних мов, починаючи зі словників і закінчуючи текстами, розмовниками. Як не дивно, на Поліссі купують дорогу книжку, а в Рівному — дешевшу.
Попит, безперечно, залежить і від сезону. Зараз більше беруть художньої літератури, у вересні-жовтні очікуємо збільшення попиту на навчально-методичну літературу, підручники, посібники для шкіл, ВНЗів. Завжди купують багато дитячої літератури.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ