Ми у Facebook
06.09.2006, 19:55

Відпочинок у Туреччині дешевшає

Менеджер з туризму “Інтурист-Рівне” Анатолій Шульц задоволений перебуванням у 5-зірковому готелі Delphin Palace в Анталії

Туреччина приваблює туристів високим рівнем сервісу, кліматом та доступними цінами. Проте нещодавні теракти в Анталії, Стамбулі та інших містах негативно позначилися на туристичному іміджі країни.
Іноземні туристи витратили на Рівненщині 70 мільйонів
На десять відсотків більше іноземців цього року відвідали Рівненщину. Збільшився обсяг наданих турфірмами послуг на 27% (5,7 млн грн) — повідомила головний спеціаліст сектору з питань курортів та туризму облдержадміністрації Рівненщини Ярослава Гаврилова.
— За методикою Всесвітньої організації туризму ми підрахували мінімальні витрати 450 000 туристів, що цього року відвідали Рівненську область. Сума виявилася вагомою — 70 мільйонів гривень.

Ціни падають – бо не сезон?


Власники турецьких готелів прагнуть створити у своїх закладах усі умови для незабутнього сімейного відпочинку. Все більше рівнян під час літньої відпустки насолоджуються тут сонцем та всіма зручностями цивілізації. Для дітей працюють садочки із клоунами та розвагами.
Проте туристичний бізнес залежить і від ділової активності населення, яка зростає восени.
— Ціни уже починають падати. Це сезонне явище. Переважна більшість людей уже встигла побувати на морях. Тому із зниженням попиту знизяться і ціни, — пояснює директор туристичної агенції “Волинь-Тур” Оксана Поврозник.
Починаючи із першого вересня і протягом двох тижнів триває “мертвий” сезон. Люди відправляють дітей у школу, виходять після відпусток на роботу. А вже з кінця вересня знову починають цікавитися теплими країнами.

Європейці панікують, а рівняни вимагають знижок


Туристичний бізнес — чи не найперше джерело наповнення бюджету Туреччини. А теракти, організацію яких приписують то курдам, то конкурентам з туристичного бізнесу, вже стали традицією. Уряд країни намагається приховувати свої внутрішні проблеми, щоб не втратити туристів. А як рівняни зреагували на ситуацію в Туреччині?
За словами комерційного директора туристичної фірми “Сакма” Петра Сари, на зниження ціни швидше вплинула нестабільна ситуація в Туреччині, ніж зменшення попиту. Хоча люди не бояться стати жертвою теракту, підсвідомість зіграє свою роль у виборі місця відпочинку. Тому, безперечно, туроператори намагатимуться заохотити туристів, і це позначиться на ціні.
— У першу чергу нещодавні події вплинуть на європейського туриста. Що ж стосується наших земляків, то вони не відмовляються від замовлених місць. Коли відбулися схожі теракти у Шарм-ель-Шейху, це спричинило паніку серед європейців. Але наші туристи продовжували їхати, незважаючи ні на що, — розповідає завідуючий відділом зарубіжного туризму ЗАТ ”Рівнетурист” Михайло Барановський.
— Після вибухів у Туреччині у нашому агенстві потік туристів з Рівного як обрізало. Знаходяться екстремали, які приходять і, наголошуючи на небезпеці в країні, хочуть отримати знижку на відпочинок, — коментує ситуацію менеджер з туризму Агентства “Інтурист-Рівне” Анатолій Шульц.

У Криму не дбають про сервіс?
Цього сезону Крим втратив частину своїх прихильників. Ті, хто повернувся, скаржаться:
— Ціни космічні, а про сервіс ніхто не дбає. Крим справді відстає від наших сусідів Туреччини, Болгарії чи Хорватії за рівнем туристичного сервісу. Кримчани, за інерцією, заробляють на туристичному сезоні – але не поспішають вкладати гроші в інфраструктуру.
Останнім часом у пресі з’явилися повідомлення про те, що Крим ідеально підходить для корпоративних турів, проведення колективних тренінгів, конференцій тощо.
— На мою думку, наше місто ще не доросло до корпоративних поїздок. Хоча це було б великим плюсом для наших бізнес-структур, — пояснює комерційний директор туристичної фірми “Сакма” Петро Сара. — Крим залишається дуже дорогим і доволі ризикованим місцем відпочинку. Проте існує ряд причин, чому люди все ще обирають півострів для проведення відпусток. По-перше, люди з невисоким рівнем доходів остерігаються поїздок за кордон, де можуть виникнути проблеми з нестачею грошей, документами та мовою. По-друге, у Крим можна поїхати без закордонного паспорта, візи тощо. Тому багато сімей відправляють у Крим дідуся або бабусю із внуками — це і близько, і назад повернутися можна у будь-який час.





На правах реклами