Ми у Facebook
18.10.2007, 00:00

“Універсальний солдат”

Ох і зайняті ж ці мами у наш час! Тому і доводиться перекладати піклування про дітей на інших “тіточок”. “ОГО” досліджувала, як не помилитися у виборі няньки, яка старанно і з любов’ю турбувалася б про вашу дитину.

Тепер хочуть “асів”
Повністю замінити маму нянька, звичайно, не зможе, та й зрештою це і не потрібно. Але та, якій довіряють опіку над дитиною, повинна бути не тільки доброю і терплячою, а й інтуїтивно відчувати негаразди.
Зараз у країні спостерігається справжній бебі-бум. Кількість дітей збільшується, а відповідно зростає і попит на нянь. Молоді мами-бізнес-леді все-таки не бажають повністю відмовлятися від кар’єрного росту та улюбленої справи, а тому, народивши, вже через кілька місяців знову повертаються до справ, передавши турботу про дітей сучасній Мері Поппінс .
— Більшим попитом сьогодні користуються “професійні” няні із досвідом роботи, знанням іноземних мов, основ музики, малювання та танців, які володіють хоч якимись методиками викладання, — розповіла директор КЛ ПП Агенція “Фея” Олена МОРОЗОВА. — Якщо раніше багатьох влаштовували няні типу Аріни Родіонівни, то сьогоднішній замовник більш вимогливий до того, хто доглядатиме за його дитиною. Найбільше хочуть нянь 35-55 років з досвідом роботи. Багато хто з них мали власних дітей. Вимагають також, щоб няня володіла певними професійними навичками.
Обираючи няню, обов’язково слід звернути увагу на те, чи комфортно дитина почувається поруч з нею, чи нормально вона сприймає нову людину в сім’ї. Головне, щоб дитині няня подобалася. Визначити чи справді няня підходить вашій дитині можна, якщо деякий час (від двох тижнів до місяця) поспостерігати, наскільки доглядальниця адаптувалася до дитини і навпаки. Якщо за цей час малюк не звик до присутності “нового члена сім’ї”, то сенсу продовжувати співробітництво немає. Цінуються няні, які мають схвальні рекомендації і відгуки від батьків, у яких працювали раніше.
За словами Олени Морозової, найчастіше замовляють нянь на повний робочий день упродовж тижня. Контракт, як правило, укладають на рік. І якщо все складається добре, то його потім і продовжують. Є няні і на кілька годин. Свої послуги вони можуть запропонувати, якщо батькам треба кудись сходити і вони не хочуть залишати дитину без догляду.
— Можна замовляти няню навіть і для місячних немовлят, але тоді вона обов’язково повинна бути з медичною освітою, — наголошує Олена Морозова.

Няня стала кумою
Мама дворічного Миколки Вікторія Ботвінчук вважає, що дуже важливим для няні є уміння знайти підхід до дитини.
— Син відмовляється їсти. Змусити його це зробити вдавалося тільки мені. Для цього використовувалися всі можливі способи: ігри, забавки, вигадані історії. Словом, усе, що могло сприяти успіхові моєї нелегкої “місії” — нагодувати дитину. Не краща ситуація складалася і з процесом одягання. Тільки у формі гри можна було це зробити. Тому основний екзамен, який мала скласти майбутня няня, — знайти такий підхід до дитини, щоб вона зробила ті речі, які не бажала виконувати. Одна спритна претендентка вважала, що одягнути і нагодувати Миколку — це просто.
— “Що там його годувати! Ми швидко з усім впораємося, нічого складного немає”, — говорила вона. Але потім усе виявилося набагато складніше, — пригадує Вікторія.
Няню для Миколки найняли, коли йому виповнилося тільки три місяці.
— Коли я вперше її побачила, (вона працювала ще й вихователькою у будинку дитини), то одразу зрозуміла, що це та людина, яка мені підходить. І не помилилася. На жаль, довго вона у нас не затрималася, тому що пішла у декрет. Я хрестила її дитину. Тепер у нас чудові родинні стосунки. Друга няня Віра доглядає за сином з року.
— Вона теж чудово справляється зі своїми обов’язками. Віра кілька років працювала у моєї свекрухи, тому я її добре знаю. До того ж рекомендації близьких людей — одна з найкращих характеристик.
Важливо також, щоб і дитині сподобалася няня, щоб вона себе почувала комфортно біля неї. Добре, звичайно, якщо крім своїх прямих обов’язків няня може чомусь навчити дитину, сприяти її розвиткові та пізнавальній діяльності.
Певного значення надають батьки і вікові няні.
— Я хотіла би, щоб вона була молодшою. З жінками старшого віку важче спілкуватися: у них уже якісь свої правила життя, яким, як вони вважають, треба слідувати.
Няню шукають переважно серед знайомих і родичів, за оголошеннями у газетах, або звертаються в спеціальні фірми, які цим займаються.
За словами Вікторії, в оголошеннях пропозицій про роботу няні не бракує.
— Але часто трапляються дуже молоді дівчата, навіть підліткового віку, які ніколи не доглядали дітей, і вважають, що у цьому нічого складного немає. Тому серед усього різноманіття знайти тямущу няню не так то й просто.

Третя спроба була вдалою
— Моєму Іллюші півтора року. Мені потрібно працювати, всі члени сім’ї теж працюють, тому залишати дитину з нянею нам просто необхідно, — розповідає Тетяна Заводницька.
Але спочатку співпраця з нянями виявлялися зовсім не такою, як того хотілося б.
— Мою першу няню, яка, до речі, ніколи до цього не працювала нею, не влаштовувала заробітна плата. Спроба номер два — 65-річна бабуся, яка, як потім виявилося, любила хильнути. З бару почали зникати одні напої, інші виявлялися розбавленими водою. З нею теж довелося розпрощатися. Зараз за сином доглядає 36-річна вихователька дитячого будинку. Її турботою про дитину я цілком задоволена, — поділилась Тетяна.
З усіма претендентами на няню Тетяна спілкувалася індивідуально. Потім перші два дні слідкувала, як вона поводить себе у тій чи іншій ситуації, чи легко адаптується і чи може знайти правильний підхід до дитини. Тільки після такої перевірки можна говорити про майбутню співпрацю. Дуже важливо, щоб дитина сама уподобала няню. Тому вона повинна бути лагідною, уважною, дружньою і не відштовхувати своїм виглядом, а навпаки — схилити до себе малюка.
Але окрім психологічної сумісності з дитиною та інтелектуального потенціалу не слід забувати, що за правилами від няні треба вимагати довідку про стан здоров’я, паспортні дані та ідентифікаційний номер.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини