Ми у Facebook
25.10.2007, 00:00

СПАсіння від осені

Як часом хочеться втекти з сірого осіннього міста, подалі від проблем та робочих буднів кудись туди, де тішать зір зелені пальми, слух — райські пташки, а тіло — вправні руки масажиста. Щоб під шум прибою полежати у ванні, наповненій цілющою водою та квітами, вдихаючи їх аромат… То чи варто мріяти — може, гайнути?

Французьке вино робить жінок привабливими
Найвідоміші європейські курорти SPA традиційно знаходяться на цілющих джерелах, де бажаючі можуть не тільки підлікуватись, а й пройти весь комплекс СПА-процедур. У чеських Карлових Варах, на італійських курортах Абано і Монтегротто, у німецькому Баден-Бадені чи французьких Ля-боль та Віші кожен окремо взятий готель СПA пропонує свій унікальний комплекс. Лікувальні програми можуть бути як загальні, так і індивідуальні. Зазвичай всілякі види гідромасажу, ванни з цілющою водою поєднуються із сауною, грязьовими ваннами, обгортаннями, фіто- й аромотерапією, дієтичною кухнею тощо.
Серед багатьох СПА-курортів Європи можна виділити центр винотерапії “Джерела Кодалі”, який знаходиться у Бордо (Франція). Тут мінеральну воду поєднують з унікальними властивостями винограду, який рясно родить у цій місцевості.
— У “Джерелах Кодалі” для СПА-процедур використовується не тільки мінеральна вода, яка багата на залізо та фтор і видобувається на глибині 540 метрів, а й властивості винограду, — розповідає директор ТК “Роял-Клуб” Ольга ЯСІНЬЧУК. — Як правило, свій день у винному СПА-центрі клієнти починають із сауни, завдяки якій у них відкриваються пори шкіри, чи з душу Шарко, що покращує кровообіг. Потім клієнтам пропонують прийняти “ванну-бочку”: із підігрітої води, що збагачена винним екстрактом. Екстракт складається із вижимки виноградних листків, дубильних речовин, масел, які часто використовуються у парфумерії. Після “бочки” тіло обмазують спеціальною маззю на основі винних дріжджів, меду і термальної води. Далі клієнта закутують теплою ковдрою на хвилин 15. А після душу клієнта залишають відпочити на терасі за келихом винної настойки чи виноградного “фрешу”. Ранок закінчується масажем з використанням олії із кісточок винограду. Далі клієнту залишають відпочити під розпилювачем теплої води. І тільки після всього цього — сніданок.
СПА-центр має різноманітні курси: “Загальне оздоровлення”, “Схуднення”, “Здоров’я та краса”, “Спеціально для чоловіків”, “Молода мама”, “Антистрес” та інші. Мінімальна тривалість курсу — шість днів. Кожен із курсів складає певний обсяг процедур, які разом із масажами, спеціальними вправами, косметичними процедурами та при потребі дієтою сприяють покращанню зовнішнього вигляду та психологічному оновленню людини.
За словами Ольги Ясіньчук, на бажання туриста індивідуально можна підібрати чудовий відпочинок в одному із багатьох центрів Польщі, Литви, Угорщини, Чехії, Німеччини, Австрії тощо.

На Балі СПА-процедури перетворилися на ритуал
Концепція азійських СПА веде своє коріння з традиційних східних уявлень про гармонію тіла і духу, про нерозривний зв’язок між зовнішнім виглядом людини і її стосунками з навколишнім світом, тому у Таїланді, Індії, Китаї чи Індонезії будь-яка процедура — не тільки ретельно продуманий набір маніпуляцій над окремими ділянками тіла, а й цілий ритуал залучення до краси і гармонії, який здійснюється серед пахощів квітів на фоні співу птахів або шуму морського прибою.
Серед багатьох країн можна виокремити Індонезію, яка запропонує розкішний відпочинок для найвибагливіших мандрівників. Неповторна дружня атмосфера, високий рівень знаменитого індонезійського сервісу, чудова кухня, професійні екскурсійні програми — це лише частина того, що може запропонувати ця країна. Адже тут розташовані готелі з унікальними СПА-центрами, що відомі у всьому світі.
— Острів Балі — один з найвідоміших індонезійських курортів, — розповідає директор ТА “Афродіта” Олександр ДЕМЧУК. — Приємна музика, аромати ефірних олій, прекрасні морські пейзажі і неповторна бaлійcькa атмосфера, яка обов’язково зачарує відвідувачів СПА-готелів. Кожен із центрів на острові має свої фірмові пакети процедур. Масажі та послуги салонів краси базуються на новітніх європейських продуктах для догляду за тілом. Там використовують натуральні маски, креми та емульсії на основі фруктових екстрактів. Усі центри пропонують своїм клієнтам курс таласотерапії — лікування та оздоровлення на основі морської води. Всі СПА-програми використовують силу і потенціал моря: води, грязей, водоростей і морського клімату. Таласотерапія — поєднання приємного з корисним — тому це один із найпопулярніших видів відпочинку. І разом з тим, це не просто відпочинок, бо всього 6-10-денний курс таласотерапії зміцнює організм і гарантує шість місяців хорошого самопочуття, позбавляє від застудних захворювань, перевтоми, стресу, надлишку ваги. Вартість однієї процедури від $25. Вартість дороги та перебування у готелі орієнтовно від 1600 доларів.
За словами директора Рівненської філії Мережі туристичних агенцій “Галопом по Європах” Олега ГУБНИЦЬКОГО, цікавим також є СПА-відпочинок в Ізраїлі. Під час його турист зможе не тільки відвідати святі місця, а й скористатися косметичними та оздоровчими процедурами, що базуються на ресурсах Мертвого моря.

У Тунісі традиції бані хамам поєднують з таласотерапією
Таласотерапія в останні роки стає коником й африканських країн, які разом із відомими банями — хамам — у своїх процедурах активно використовують цілющу силу моря. Зокрема, у Тунісі щороку відкриваються все нові та нові центри, які працюють впродовж року. Вони, зазвичай, розміщуються при готелях, що відповідно впливає на вартість проживання. Але, за словами Олега Губницького, з метою економії, можна обрати більш дешеве розміщення у будь-якому іншому готелі недалеко від центру таласотерапії.
— Центри таласотерапії продовжують чудові традиції знаменитих терм імператора Антонія в Карфагені, а також хамамів — турецьких бань, які мандрівники називали чудодійними банями, — розповідає Олег Губницький. — Зараз у Тунісі створюються цілі мережі готелів, які спеціалізуються на оздоровленні морем. Зокрема, центри таласотерапії “Гасдрубал Таласа і СПА” допоможуть відвідувачам потрапити в атмосферу безтурботності і спокою. Лікарі центрів запропонують кожному індивідуально програми для зміцнення здоров’я та покращання зовнішнього вигляду. Після комплексів “Краса”, “Новий стиль”, “Розрядка”, “Форма і здоров’я” ви не тільки відчуєте себе чудово, а й побачите, як ваша краса засяє всіма гранями.
Вартість курсу таласотерапії у мережі готелів “Гасдрубал Таласа і СПА” від 370 євро. Дорога і семиденне проживання у Тунісі коштуватимуть орієнтовно від 600 доларів
n словничок
SPA — абревіатура від латинського “Sanus per Aquam”, що в перекладі означає “здоров’я за допомогою води”. Ще у Стародавньому Римі для лікування багатьох хвороб використовували термальні джерела і ванни. У сучасному розумінні SPA — це комплекс оздоровчих процедур з використанням води — мінеральної, морської, прісної, а також морських солей і водоростей, лікувальних грязей і цілющих рослин.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини

09.01, 07:33 Фальшиві графіки відключення газу: як маніпулюють у Telegram-каналах

08.01, 20:30 У Рівному попрощались з героєм: Андрій Стрілецький загинув, захищаючи Україну

08.01, 20:00 Коли українці отримають виплати ВПО у січні 2025 року: роз'яснення від Мінсоцполітики

08.01, 19:31 Яку погоду чекати на Рівненщині 9-го січня

08.01, 19:00 У Рівному правоохоронці допомогли розгубленій жінці знайти шлях додому

08.01, 18:30 Лабораторію ветеринарної медицини на Рівненщині продано за 4 мільйони гривень на аукціоні

08.01, 18:00 Лейтенант з Вараша отримав відзнаку «Срібний Хрест» за відвагу та лідерство

08.01, 17:30 Голова транспортної комісії у Рівному проводить особистий прийом громадян

08.01, 17:00 Командира роти затримали за зрив наказу та втечу разом із підлеглими

08.01, 16:30 Рівне направляє 5 мільйонів гривень на обладнання для захисників: оголошено нові тендери