Особливості і традиції новорічних корпоративів
“Як” залежить від “хто”
Співрозмовниця каже, що залежно від “почерку” святкувань всі фірми можна умовно поділити на три категорії. Перша — компанії, які давно існують, хочуть великих свят і витрачають на них великі гроші. Як правило це феєричні дійства із знаменитостями — зірками естради, яких запрошують, з дорогими спецефектами, вогняними шоу, зовнішніми, внутрішніми феєрверками. Друга категорія — молоді фірми, де співробітники ще не дуже добре знають одне одного. Перше свято на такій фірмі можна зробити, як кажуть, у стінах фірми, на ентузіазмі, а вже наступного разу продумати програму. Треті фірми: це впевнені в собі люди, професіонали, які люблять гратися. Їхній рівень розвитку саме і дає їм можливість бути абсолютно розкутими, відчайдушними.
— У першій категорії фірм “глядачів” витягує шоу, тобто люди нібито і не хочуть брати участь у конкурсах, але якщо їх ”тягнуть”, вони погоджуються. А ось у третій категорії фірм не потрібно когось запрошувати, докладати для цього ведучому якихось зусиль, — порівнює пані Тетяна. — Дуже приємно працювати з професіоналами, адже вони дуже прості і їхні свята виходять просто класними, проходять на одному диханні. Такі люди не бояться бути смішними.
Співрозмовниця згадала одну з вечірок — день народження директора фірми, коли за чотири години вечірки люди від знайомства дійшли... до стриптизу. При цьому свято пролетіло непомітно і сама іменинниця була в захваті в темпоритму вечірки.
— А ще було у мене весілля, коли наречена ну просто не хотіла традиційних посиденьок з тостами, — продовжує Тетяна Кравчук. — То після двох годин застілля ми забрали всі столи, влаштували дискотеку з іграми. Тоді навіть ті, хто не любить танцювати, казали, що хочуть продовження такого свята.
Дізнались долю за 2 гривні
Цьогорічні новорічні корпоративи були давно замовлені. Адже традиційно такі замовлення роблять у лютому, або ж у вересні. Стилі святкувань — звичайні, бо як правило, люди не люблять переодягатися. Тому карнавал зробити важко.
— У нічному клубі це простіше, а от на новорічних корпоративах народ треба привести, так би мовити, до спільного знаменника, — продовжує співрозмовниця. — Ми організовували у “Фараоні” східний Новий рік: усіх зустрічали східні дівчата, а в “Парижі” вечірка проходила у французькому стилі. На хоспісі був Мім, як на французькому бульварі, а маг за дві гривні допомагав дізнатися свою долю у наступному році.
А якось у нас виникла проблема з місцем — на сцені, де мала б стояти ялинка і проходити дійство, було тіснувато. То ми вирішили, що ялинка повинна висіти догори ногами! Коли пішли в інший ресторан, побачили, що там ялинка теж так уже висить. Це говорить про те, що креативні задуми приходять одночасно кільком людям. І дуже добре, коли є взаєморозуміння, спільне попадання в ціль. До речі, тоді і Снігуроньку ми зробили в чорно-рудих тонах. Вона і ялинка відповідали духу часу — новому року після Помаранчевої революції.
На Новий рік якихось особливих ігор, характерних для цього свята, немає. Наприклад, закидання сніжок у коробку 14 лютого може стати просто випробуванням на влучність закоханим, а на ковбойській вечірці сніжки перетворяться на кулі від револьверів.
Підготувати вечірку можна за три зустрічі. Але щоб свято було схоже на свято, організатору потрібно побувати на фірмі, відчути її дух, аби потім обіграти якісь речі. І тоді виходить так, що на самому корпоративі люди просто запитують: “А звідки ж ви нас знаєте?”
Макарену танцюють і у 86
Під час свят жінки завжди більш активні. Вони легші на підйом, азартніші в іграх, танцях. А щодо віку...
— Якось був у мене один корпоратив — 50-річчя фірми, де зібралось 120 чоловік. То наймолодшим співробітникам було по 30, а ветеранам — і за 80. Як зараз пам’ятаю одного 86-річного молодика, який так відтанцьовував макарену, що дух захоплювало! — пригадує співрозмовниця.
Загалом, пані Тетяна констатує, що 60-річні на святах більш розкуті, ніж 50-річні, бо останні ще хвилюються, так би мовити, тримають своє реноме.
Розкуті й активні на вечірках банківські працівники, лікарі. Цікаво працювати з учителями — спочатку вони соромляться, а потім розслабляються. Дуже приємно пані Тетяні організовувати свята для виробничників, інженерів, адже “у них добре працюють мізки”. Класно веселяться технічні фірми.
Як приклад чудових вечірок — співпраця з фірмою “Агроресурс”.
— Вони своїми відділами такі номери готують! Це і суперсмішна реклама відділу маркетингу, і захоплюючий канкан, у якому у танцюристів були “запасні” ноги...
Як приємні компліменти своїй роботі, жінка згадує такі випадки:
— Зазвичай, тамаду на весіллі не люблять. А одного разу, коли я була в цій ролі, поважний чоловік сказав: “Ти глянь, уже третій стіл, а я ще радий тебе бачити!” На іншому корпоративі один з учасників підійшов зі словами: “Я ось так міг би ще три години стояти і дивитися на все це”. Для мене це найкраща подяка.
Резюмуючи, Тетяна Кравчук каже, що кожна фірма має те свято, на яке вона заслуговує. Якщо вміють, хочуть веселитися, готуються до цього і допомагають організатору — тоді згадуватимуть вечірку не один десяток разів.
А Снігуронька до вогнища під’їжджає на бричці
Якими б екзотичними не були страви новорічного столу, вони не нададуть святковій атмосфері оригінальності та вражень. Інша справа — настрій, дух, який народжується там. Точніше, який народжують Снігуронька з Дідом Морозом. Традиційні персонажі нині на корпоративних святкуваннях пропонують далеко нетрадиційні забавки.
Оксана Трофімчук — Снігуронька зі стажем, яка починала з дитячого садочка. Була першою Снігуронькою у “Домовій службі”, потім проводила тренінги своїм наступницям з власного досвіду і тепер працює в парі зі своїм чоловіком-Дідом Морозом, Ігорем Ярославовичем. Каже, що 20-річний подружній стаж допомагає працювати на вечірках експромтом. Адже хто, як не чоловік, розуміє не лише з півслова, а й з півпогляду?
— Нині усім замовникам хочеться екзотики, — розповідає вона. — Якщо Дід Мороз сприймається як традиційний персонаж (вік усе-таки), то Снігуронька повинна творити чудеса. От я і творю, перевдягаючись з ведучої на Снігуроньку, потім на циганку з гаданнями, на естрадних зірок. Як правило, на початку (коли ще мізки свіжі) організовую інтелектуальні конкурси — на зразок “Найрозумніший”. Запитання підбираю новорічного характеру і варіанти відповідей на них. Ось ви, наприклад, знаєте де офіційна батьківщина Снігуроньки? Отож! Цьогоріч переможцям-інтелектуалам даруватиму Мишок — символ року. Як варіант інтелектуальної творчості, розвішу обірвані фрази, які потрібно буде дописати. Наприклад, “Якщо Дід Мороз горить… “ Автор, який напише найоригінальніше закінчення, отримає найцінніший приз, інших теж заохотимо.
За словами пані Оксани, на “ура” проходить конкурс рахування горіхів на стільці... м’яким місцем. Тобто коли із зав’язаними очима жінки сідають на стілець і намагаються з допомогою тактильних відчуттів дати правильну відповідь. А ще танці на стільцях проходять цікаво. Це коли спочатку людина танцює усім тілом, потім без ніг, без рук, а потім лише… ротом.
— А чоловіки люблять конкурс “Вгадай, у якому келиху замість горілки вода”, — продовжує досвідчена Снігуронька. — Загалом чудово святкується на фірмах, де збирається 30-40 осіб. Тоді усі в полі зору, багатьох можна залучити до інтерактиву. Легкі на підйом лікарі, працівники фірми “Мері Кей”. Дуже люблю працювати на “Хвилинці”. Там екзотична атмосфера, збирається еліта і… перетворюється на дітей.
За її словами, вищий пілотаж екзотики — коли Снігуронька під’їжджає на бричці до новорічного вогнища у лісі, коли під ногами сніг і смажаться шашлики.
— Ось таким святкуванням мене легко купити, — жартує Оксана Трофімчук.
Нашу розмову перериває телефон і вона приймає чергове замовлення на новорічне вітання дітей: дорослі дорослими, а чудес найбільше чекає малеча!
У Рівному вшанують пам'ять Максима Кривцова: воїна, поета і фотографа
У Рівному 7 січня 2025 року відбудеться вечір пам'яті Максима Кривцова — воїна, поета, фотографа та учасника Революції Гідності.
переглядів: 159
Свято Івана Хрестителя: історія та традиції
Сьогодні, 7 січня, християнський світ згадує церковне свято на честь Святого Івана Хрестителя (Іоана Предтечі) — однієї з найважливіших фігур в Християнстві.
переглядів: 230
Ще частина послуг доступна у Дії
Ще частина послуг повернулися у Дію, адже реєстри ДРАЦС поступово відновлюють.
переглядів: 225
Відома журналістка пішла у монастир. Чоловічий
Відома журналістка Анна Махно продовжує досліджувати знакові місця у нашій області. На цей раз вона завітала до чоловічого монастиря.
переглядів: 696
ФОТО: У Рівному відбувається концерт "Різдвяні піснеспіви"
Сьогодні, 6 січня, у Рівному відбувається гала-концерт XXI фестивалю пісенно-музичного мистецтва "Різдвяні піснеспіви".
переглядів: 242