Домашній тренер для всієї сім’ї
Фанатичних прихильників красивої фігури і підтягнутої форми спортмагазини радують різноманіттям домашніх тренажерів: "міні-стадіонів", фітнес-станцій, орбітреків та інших. Обрати будь-який можна відповідно до того, якого результату прагнете досягти. А займатися спортом можна не виходячи з помешкання, у компанії рідних.
Широкий вибір домашніх тренажерів вражає. Вам запропонують і лавки для пресу, велотренажери, бігові доріжки, орбітреки, навіть міні-стадіони та фітнес-станції. Та перш ніж купувати собі "домашнього тренера", варто визначитися з тим, де він буде стояти. Якщо місця для заняття спортом у домашніх умовах не вистачає, і кожного разу, коли захочете потренувати м'язи, доведеться міняти місцями меблі в квартирі, про свої шляхетні наміри можете забути. Навряд чи вам вистачить терпіння щораз змінювати обстановку в квартирі. Якщо ж для занять можете виділити спортзал, або швидше окрему кімнату (у крайньому разі окремий куточок для цього чудово підійде) - тоді вперед. Наступний крок - подумати для чого саме вам потрібний тренажер, якими ви хочете стати після занять спортом: прагнете тренувати визначену групу м'язів, підтримувати тіло у формі в чи цілому позбутися зайвої ваги.
Чоловіки - сильні, жінки - стрункі
- Бігові доріжки, вібромасажери допоможуть боротися із зайвими кілограмами. Це питання особливо турбує жінок, які дбають про свій зовнішній вигляд та струнку фігуру. З цією ж метою можна займатися спортом і на велотренажерах та бігових доріжках, які ще й до того ж укріплять м'язи ніг, - розповідає продавець-консультант магазину "Спорт-С" Олександр ВАЛЄТОВ. - Гребна машина, силові тренажери допоможуть укріпити м'язи рук, ніг, спини. Після занять на них тіло набирає форми. В основному такі тренажери користуються попитом серед чоловіків, які прагнуть подобатися жінкам, привертати до себе їх захопливі погляди. Дуже часто до нас приходять купувати тренажери для заняття всією сім'єю.
Загалом зростання попиту на домашні тренажери продавці пояснюють збільшенням турботи про власне здоров'я і красу. За словами продавця-консультанта магазина "Спорт-С" Олександра ЗІНЧУКА, останнім часом зацікавленість тренажерами стабільна, ніяких значних коливань на ринку не помічено. Хоча спостерігається така тенденція: особливо тренажери починають купувати після новорічних свят.
- Очевидно, що після святкового періоду, проведеного за столами, задумуються про стан своїх фігур, - жартує Олександр.
Хочу - біжу, хочу - кручу педалі
Стабільним залишається попит на традиційні тренажери. Але зважаючи на те, що в наш час усе намагаються зробити універсальним, домашні тренери теж не стали винятком.
- Сьогодні більшість із них обладнані комп'ютерними датчиками, які показують швидкість, з якою рухається людина, пройдену дистанцію, час заняття, кількість спалених калорій і пульс. Проте перед початком занять слід обов'язково проконсультуватися у лікаря, щоб знати свої критичні пороги, - наголошує Олександр Валєтов.
Якщо обираєте бігову доріжку, то краще купувати не механічну, а електричну, на яких продуктивність тренування регулюється за допомогою комп'ютера.
- На електричних бігових доріжках може бути розроблено від 4 до 16 індивідуальних програм. Є автоматичний перемикач навантаження, а також функція сповіщення про перевищення критичних показників, - розповідає продавець магазину "Спорттовари" Алла ІВАНЧУК. - До того ж бігти можна під улюблену музику, підключивши МР3 плеєр.
Технічні розробки сьогодні в моді. Моделі "два, три, п'ять - в одному", словом, хто більше, користуються попитом серед споживачів. Адже такі нововведення орієнтовані на максимальну зручність заняття спортом. Так, популярні еліптичні тренажери або орбітреки завоювали свою прихильність. Вони для тих, хто любить зміни: поєднують у собі велотренажер, степпер і бігову доріжку. Можете прокинутися вранці: хочете крутите педалі велосипеда, а хочете - уявляєте, як біжите по морському узбережжю (можете собі навіть музику відповідну поставити із звуком морського прибою). А, може, бажаєте не виходячи з квартири пробігтися сходами до дев'ятого поверху? Властивості еліптичного тренажера легко змінюються. Еліптична амплітуда руху педалей дає змогу максимально зменшити навантаження на колінні суглоби. Він допомагає вирішити проблеми із зайвою вагою, зміцнити організм і майже на третину підвищити його аеробну здатність (відповідно, більш виносливими стануть дихальна і серцево-судинна системи). Якщо любите бігати, але часто доводиться залежати від примх погоди, й тут немає нічого неможливого: навіщо бігти на стадіон, якщо його можна просто поставити у себе вдома.
Вдома вміщається стадіон
- З міні-стадіонами у домашніх умовах можна виконувати практично всі аеробні вправи, відчувати себе у тонусі та мати струнку фігуру. Вони мають напівавтоматичну систему складання. Облаштовані механічною системою зміни навантаження та регулювання кута нахилу, датчиками зміни пульсу на рамі. Комп'ютер з великим дисплеєм дозволяє визначати швидкість руху, пройдену дистанцію, час, втрачені калорії, - розповідає Алла Іванчук. - А от компактна фітнес-станція теж призначена для проведення тренувань у домашніх умовах. Займаючи мінімум місця, вона допомагає добитися максимальної результативності. Наприклад, на фітнес-станції можна виконувати нижню та верхню тягу, зведення рук "батерфляй", качати прес. Вона ефективна для підтримання спортивної форми чоловіків, формування жіночої фігури, незамінна для гармонійного розвитку дітей.
- До речі, останнім часом особливо популярними стали й дитячі куточки, шведські стінки з турніком, канатиком, гімнастичними кільцями і гімнастичними драбинами, - говорить Олександр Зінчук. - Дитячі куточки розраховані на дітей до 80 кілограмів, але якщо вага дорослої людина теж відповідатиме цим критеріям, то й вона може займатися. Головне, щоб заняття спортом приносило і користь, і задоволення.
За і проти домашнього тренажера
За
1. Наявність "домашнього тренажера" зекономить час на дорогу до спортзалу. До того ж заняття спортом не залежатиме від поганих погодних умов, коли так не хотітиметься виходити на вулицю.
2. Тренажер використовуєте тільки ви і на ньому не поселяться бактерії і мікроби кожного з десятків відвідувачів у спортзалі.
3. Самі вибираєте музику, під яку качаєте прес. І вам не доведеться слухати не улюблений важкий рок чи попсу.
4. Ваш тренажер завжди буде у відмінному стані, тому що ви його господар і турботливо за ним доглядаєте.
5. Самі здивуєтеся, як легко вдасться заразити тяжінням до тренувань близьких: дітей, які захочуть виглядати по-спортивному, та дружину, яка, як і всі жінки, мріє схуднути.
Проти
1. Інтер'єр кімнати, де стоятиме тренажер, зміниться, і, можливо, не в найкращу сторону.
2. Коли він постійно стоятиме у вас перед очима, то спокушатиме бігати, піднімати, тягати що-небудь. А це - пряма дорога до перевтоми і травм.
3. Тренуючись вдома, позбавите себе нагляду професійного тренера та порад досвідчених спортсменів у спортзалі.
4. Якщо ваш спортивний ентузіазм швидко пропаде, то тренажер перетвориться на черговий домашній непотріб.
5. Чоловікам не уникнути ревнощів дружини: адже у вас з'явилася ще одна іграшка (після машини, футболу або комп'ютера), яка краде вас у неї, забираючи левову частку вільного часу.
Гороскоп на 15 грудня: використовуйте час для роздумів
Неділя – ідеальний час, щоб сповільнитися, зазирнути всередину себе та забезпечити гармонію у своєму житті. У цей день зірки спрямовують свою енергію на баланс – як у стосунках, так і в повсякденній діяльності. Для багатьох із нас це буде час для роздумів і планування, а також момент, щоб дозволити собі відпочити та насолодитися.
переглядів: 197
Ароматний різдвяний штолен: секрети ідеальної випічки від відомого кулінара
Штолен – це традиційний німецький різдвяний хліб, який став популярним у багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні. Він відомий своїм багатим, насиченим смаком та ароматом.
переглядів: 533
Для чого собаки штовхаються носом
Експерти стверджують, що підштовхування носом є одним зі способів, яким собаки намагаються передати свої потреби чи емоції людині. Оскільки чотирилапі не можуть спілкуватися з нами так, як між собою, вони використовують цей жест для привернення уваги.
переглядів: 375
Українські культурні цінності на Рівненщині берегтиме ЮНЕСКО
Україна продовжує захищати не лише власну державність, але й власну культуру.
переглядів: 447