Ми у Facebook
07.02.2008, 07:05

Квартир на перших поверхах у центрі не буде?

За останні кілька років більшість квартир, що розміщені на перших поверхах у центрі міста, змінили своє цільове призначення й перетворилися на магазини, офіси, салони краси тощо. Експерти прогнозують, що за кілька років така ж доля очікує квартири-першоповерхівки у мікрорайонах.
На черзі – другий поверх
З кожним роком все більше громадян звертаються в Єдиний дозвільний офіс, аби змінити цільове призначення своїх квартир. Скажімо, у 2006 році у Рівному видали 79 дозволів про виведення квартир із житлового фонду, у 2007 подібних дозволів вже видали145.
— А впродовж січня цього року, який вважається спокійним, до Єдиного дозвільного офісу надійшло вже 20 заяв про бажання реконструювати квартиру під офіс, магазин, салон краси тощо, — розповідає начальник технічного відділу, адміністратор Єдиного дозвільного офісу Людмила КИТЕНКО. — В основному змінюють своє цільове призначення квартири перших чи цокольних поверхів. Сьогодні найбільше таких приміщень уже змінили “обличчя” на вулицях С.Бандери, Черняка, Київській, Соборній. А на вул.Чорновола практично всі квартири на перших поверхах викуплені й виведені із житлового фонду.
За словами Людмили Китенко, тепер настає черга других поверхів, бо такими квартирами підприємці цікавляться також. Проте згідно з “Положенням про порядок реконструкції об’єктів житлово-цивільного призначення або їх окремих частин для поліпшення умов експлуатації та проживання, пов’язаних із зміною техніко-економічних показників”, що затверджене рішенням Рівненського міськвиконкому, не можна поки що отримати дозвіл на реконструкцію квартир на других поверхах. Така можливість з’явиться лише тоді, коли будуть внесені зміни у цей документ.

Квартира – хороше капіталовкладення
Деякі рівняни купівлю квартир на перших поверхах та зміну їхнього призначення зробили своїм бізнесом. На думку експертів, це досить прибуткова справа.
— Нині квартири, розміщені на перших поверхах, дуже дорогі, — розповідає директор АН “Гарант” Наталія ПРИСТОПЧУК. — Приміром, квартиру в районі вул.Міцкевича площею 59 метрів квадратних можна придбати за 160 тисяч доларів, а квартиру такої ж площі на вулиці Князя Романа — за 90 тисяч доларів. Квартира — це хороше капіталовкладення і чесний бізнес. Адже після зміни цільового призначення один метр квадратний орендної площі приміщення, що розташоване у центрі, з євроремонтом, окремим входом, зручним під’їздом у місяць орендонаймачу коштуватиме 40-50 доларів, та 25-35 доларів, якщо, скажімо, приміщення розташоване на другому поверсі й поряд немає парковки.
І це при тому, що квартири, які не змінили свого призначення, купувати вигідніше, незважаючи на те, що виведення їх із житлового фонду займе певний час. Адже квартира, яка стала офісом чи магазином, одразу зростає в ціні, бо попит на такі приміщення великий. Скажімо, на вулиці Соборній у районі пивзаводу магазинчик невеликої площі можна придбати вже за 250 тисяч доларів.
Деякі рівняни диверсифікують “квартирний” бізнес, тобто купують житлові приміщення на перших поверхах для здачі в оренду чи продажу під різне призначення.
За словами Людмили Китенко, деякі підприємці звертаються в Єдиний дозвільний офіс з бажанням вивести із житлового фонду кілька квартир під різне призначення: магазин, офіс, перукарню тощо. Цікаво, що квартира, яка отримає нове цільове призначення, змінити його ще раз не може.

Перспектива – у мікрорайонах
Останнім часом підприємці проявляють інтерес до квартир перших поверхів і у будинках, що розміщені на Ювілейному, Північному та в інших мікрорайонах — зауважують експерти.
— Коли офіс нашої страхової компанії з’явився на місці двох квартир кілька років тому, — розповідає заступник директора Рівненської обласної дирекції СК “Європейський страховий союз”, приміщення якої розташоване на вулиці Відінській, Андрій МАКСИМОВ, — на вулицях, віддалених від центру, ще не було поширеним явищем відкривати офіси, магазини тощо. Проте, на мою думку, незабаром всі квартири-першоповерхівки будуть реконструйовані.
З ним погоджується Наталія Пристопчук, адже Рівне вважається перспективним містом для малого бізнесу. І цікавляться квартирами на перших поверхах не тільки рівняни, а й приїжджі. До речі, вони обирають не тільки центр. Скажімо, кияни, щоб започаткувати бізнес чи здавати в оренду, вибирають приміщення на вулицях, які мають хороший доїзд, приміром: Князя Романа, Гагаріна, Черняка, Шухевича тощо.
На думку Наталії Пристопчук, зараз купувати квартири найкраще, адже у перспективі вони подорожчають, і цього року вже на 30%. Крім того, вже йде мова про те, що довгострокові банківські кредитні програми на купівлю житла фінустановами будуть переглянуті. І відсоткові ставки за кредитами, що видаються на 25-30 років, зростуть. Проте відсотки за кредитами на придбання житла, що видаватимуться на 10-15 років, знизяться. Це пов’язано із невигідністю довгострокового житлового кредитування.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ