Ми у Facebook
21.02.2008, 00:00

Хто виграє від зменшення термінів іпотечного кредитування

13 лютого набрала чинності постанова НБУ №458 “Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні” від 17.12.2007 року, згідно з якою банки, можливо, зменшуватимуть термін кредитування за іпотечними програмами.


— Зазначені зміни розроблені з метою підтримки банками достатнього рівня регулятивного капіталу, — розповідає заступник начальника управління — начальник відділу банківського нагляду управління НБУ в Рівненській області Галина МАСЛІЙ, — для покриття валютного ризику та ризику ліквідності, які банки беруть на себе у процесі діяльності. Ця постанова робить жорсткішими вимоги до розрахунку нормативу адекватності регулятивного капіталу — платоспроможності. Це пов’язано із дисбалансом строків розміщення над строками залучення коштів.



За словами Галини Маслій, у результаті банки, можливо, будуть залучати на довший термін депозити та зменшувати термін кредитування.



— Банки залучають депозити на рік-два, а кредити видають, скажімо, на 30 років, — розповідає заступник начальника управління з індивідуального бізнесу Рівненського управління Подільського регіонального департаменту АКІБ “УкрСиббанк” Олександр ЛЕБЕДКА. — Через такий дисбаланс у строках видачі кредитів та залучення депозитів та через певне недотримання нормативів НБУ, з цим пов’язаних, банки скорочуватимуть терміни кредитування. Проте, на мою думку, це торкнеться більше локальних банків, які не мають іноземного інвестора. А великі фінансові структури свої кредитні програми не будуть корегувати. Скажімо, “УкрСиббанк” планує й надалі видавати іпотечні кредити на 30 років, а кредити на купівлю авто — на 7 років.



Незважаючи на те, що постанова набрала чинності, банки видають кредити згідно зі своїми довгостроковими програмами.



— Поки що ми не отримували офіційної інформації про корекцію термінів кредитування, — наголошує начальник відділу роздрібного обслуговування фізичних осіб РОФ АКБ “Укрсоцбанк” Ірина ТИМОЩУК. — І видаємо кредити на терміни від 15 до 25 років. Якщо ж банкам все ж таки доведеться скорочувати терміни кредитування, то це негативно позначиться на споживачах: дорогі іпотечні кредити для більшості громадян стануть недоступними, адже рівень заробітних плат сьогодні ще не дуже високий, і виплатити кредит за житло впродовж п’яти років зможуть не всі.








На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ