Ми у Facebook
28.02.2008, 00:00

Забудовника ретельно перевіряйте

Щоб не потрапити при купівлі нового житла у халепу, цікавтеся репутацією компанії, перевіряйте дозвільні документи на будівництво, консультуйтесь з юристами.


— Коли у забудовника є побудовані та здані об’єкти, коли на будівництві постійно ведуться роботи, коли з цим забудовником працює банк, то скоріше за все цей забудовник виконає свої зобов’язання, — розповідає фінансовий директор ТОВ “Київська КУА” Людмила ЛЕБЕДЄВА. — Приміщення у перших своїх будинках ми починали продавити тоді, коли там встановлювали дах. Клієнт повинен бачити: “Так, вони будують і добудовують”.



За словами Людмили Лебедєвої, тепер фінансування будівництва можна здійснювати суто через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, недержавні пенсійні фонди, які створені та діють відповідно до законодавства, а також через випуск безпроцентних (цільових) облігацій, за якими базовим товаром виступає одиниця такої нерухомості.



— Перед тим, як купувати житлове чи нежитлове приміщення на первинному ринку, насамперед треба з’ясувати ділову репутацію компанії забудовника, як довго існує компанія на ринку тощо,— розповідає партнер юридичної фірми “Приватний юридичний дім” Олександр ДОЛБІЄВ. — Для цього варто проаналізувати інформацію, що подається у ЗМІ та інтернеті. Також можна звернутися у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, щоб визначити термін існування підприємств. У компанії, яку обрали, попросіть, щоб вам показали такі документи: Державний акт про право власності на землю чи договір оренди на землю, дозвіл на будівництво. А також поцікавтеся, хто буде підрядником, які у цьому напрямку працюють банки та страхові компанії. Перед підписанням договору рекомендую провести юридичну оцінку ризиків інвестування.








На правах реклами