Ми у Facebook
06.03.2008, 00:00

Обласна рада просить парламент узаконити винесення ігрових закладів за межі міст

Гарячі дискусії та численні пропозиції викликав розгляд у сесійній залі обласної ради питання щодо впорядкування грального бізнесу. Йшлося не лише про необхідність жорсткішого контролю, а й накладання заборон та винесення закладів азартних ігор за межі населених пунктів.


Щороку на Рівненщині збільшується кількість зареєстрованих закладів азартних ігор. Якщо у 2005 році Рівненська облдержадміністрація видала три дозволи на відкриття таких закладів, то у 2006 році уже 14, а минулоріч — 22. Гральний бізнес вважається другим після банківського за розмірами орендної плати. З першого березня цього року почали діяти ліцензійні умови в цій сфері, які дозволяють органам влади перевіряти роботу закладів, яким видавалися дозволи. Однак представники влади вважають, що вони не отримали вагомих важелів впливу на ситуацію з поширенням закладів азартних ігор.



Не обійшлося і без закидів з боку опозиції до представників влади щодо сприяння у відкритті таких установ.



— Ви видаєте дозволи — і зали гральних автоматів множаться в області, — підкреслив лідер фракції УНП в облраді Василь ЧЕРВОНІЙ. — Треба припинити таку практику і не видавати дозволи, а також наполягати, щоб місцеві ради та їхні виконавчі органи теж цього не робили. Треба зупинити поширення грального бізнесу не лише в містах, а й у селах області.



Однак начальник Головного управління економіки та інвестиційної політики Рівненської облдержадміністрації Ігор ТИМОШЕНКО підкреслив, що адміністрація не може відмовити у видачі дозволу, якщо підприємець виконав усі умови:



— Існує закон про підприємницьку діяльність, тож не ми вирішуємо, кому давати дозвіл, а кому ні, — уточнив Ігор Тимошенко. — Почнемо перевіряти такі заклади. Ми подали пропозиції до Кабміну та Верховної Ради щодо внесення змін до ліцензійних умов, щоб зробити їх жорсткішими.



Представники УНП ініціювали проведення місцевих референдумів щодо винесення за межі населених пунктів залів ігрових автоматів.



— Такі волевиявлення можна було б проводити уже найближчим часом, одночасно з місцевими дочасними чи позачерговими виборами, — переконував Василь Червоній.



Ця пропозиція не отримала необхідної підтримки депутатів. Зрештою в сесійній залі ухвалили рекомендації щодо посилення контролю за сферою азартних ігор на місцях та звернення до Верховної Ради. У народних обранців попросили збільшити плату за ліцензію на ведення діяльності в сфері азартних ігор, встановити принцип: одна ліцензія — одне місце здійснення діяльності, встановити жорсткі вимоги до приміщень, де проводяться азартні ігри, заборонити розміщення таких закладів на території населених пунктів або встановити кількісні обмеження, збільшити до 21 року вік осіб, яким можна брати участь в азартних іграх тощо.








На правах реклами