Ми у Facebook
06.03.2008, 00:00

“Зелений туризм” кредитуватимуть із бюджету

На Рівненщині вперше в Україні з обласного бюджету видаватимуть мікрокредити бажаючим розвивати “зелений туризм”. Це передбачено в переліку додаткових заходів Програми розвитку туризму до 2010 року.
Розмір кредиту — до п’яти тисяч гривень, термін погашення — три роки. Кредити будуть безвідсотковими. На кредитування в обласному бюджеті на 2008 рік передбачено 100 тисяч гривень. Наступного року ця сума може подвоїтися. Бізнес-плани бажаючих отримати кредит розглядатимуть у головному управлінні агропромислового розвитку Рівненської ОДА.
За словами депутата облради Галини КУЛЬЧИНСЬКОЇ, яка ініціювала таке нововведення, планується створити спеціальну комісію серед депутатів та чиновників. Вона розробить механізми видачі кредитів та повернення коштів.
— Механізм буде простий і зрозумілий, — зазначила Галина Кульчинська. — Але головне — донести до людей інформацію про таку безпрецедентну можливість. Аналогів немає. Навіть на Закарпатті, де “зелений туризм” розвинутий найкраще, кредитів із обласного бюджету не дають. Агентами впливу на цих людей мають стати не обласні чиновники чи депутати, а сільські голови. І хоч нині в людей є певні перестороги щодо початку такого бізнесу, я впевнена, що наше починання знайде відгук і з’являться бажаючі отримати кредити.
Розглядається можливість організації навчань та поїздок для ознайомлення із досвідом сусідніх областей.
Галина Кульчинська переконана, що “зелений туризм” знайде своїх прихильників:
— Ми вивозимо купу грошей на відпочинок у сусідні області, наприклад, на Шацькі озера. Але й у нас є куди їхати: це й мальовничі озера, ландшафтні парки, заказники. У Рівненській області діє найдовша в Європі вузькоколійна залізниця Антонівка-Зарічне. Є чимало музеїв, пам’яток архітектури, монастирів. Туди приїздять з Білорусі, Польщі, але потрібно створювати інфраструктуру.
Серед пріоритетних напрямів інвестування в туристичну сферу з обласного бюджету є інфраструктура, інформаційне забезпечення, навчання та приватна ініціатива. На 2008 рік на додаткові заходи програми розвитку туризму передбачено 800 тисяч гривень, у 2009 році очікується збільшення фінансування до 1025 тисяч гривень.





На правах реклами