Ми у Facebook
06.03.2008, 00:00

Рівняни засвітилися у рейтингу найбагатших

У рейтинг “130 найбагатших людей України”, який склав журнал “Фокус”, потрапили кілька рівненських бізнесменів. До списку зараховували лише тих, хто має статки понад сто мільйонів доларів.


У рейтинг потрапили бізнесмени, право яких на активи можна довести з офіційних джерел. Зокрема, офіційні звіти компаній, публікації в пресі, інтерв’ю багатіїв і розрахунки експертів ринку. Оцінку вартості активів проводила аналітична група, до якої увійшли інвестиційні банкіри та галузеві експерти. У рейтингу представлені практично всі сфери діяльності, які приносять власникам грандіозні доходи.







Корилкевичі дотягли до рейтингу




Уперше до рейтингу потрапили співвласники ЗАТ “Західна компанія Дакор” Михайло та Данило КОРИЛКЕВИЧІ. Вони зі статком у 160 мільйонів доларів зайняли 120 місце.



Данило Корилкевич працював головою Рівненської обласної ради з 1998 до 2002 року. За результатами виборів 2002 року Данило Корилкевич став обласним депутатом — традиційно від Дубна. Вибори голови обласної ради програв Роману Василишину. За даними українського журналу “Губернія”, статки Данила Корилкевича як власника і керівника ЗАТ “Дакор” у 2005 році оцінювались у 20 мільйонів доларів.



Його син Михайло Корилкевич працює нині генеральним директором молодої аграрної компанії “Ленд Вест”. Трудову біографію розпочав слюсарем на Дубенському цукровому заводі, потім набув досвіду в західній компанії “Дакор”. В інтерв’ю газеті “ОГО” (№1 від 3 січня 2008 року) Михайло розповів, що бере приклад з батька:



— З точки зору його досвіду і знань, він — ідеальний керівник. Я беру з нього приклад. Але доповненням до цього в роботі є моя бізнес-освіта (закінчив Інститут міжнародних ділових відносин (Німеччина) — авт.).







Єремеєв стартував на Рівненщині




Співвласник групи “Континіум” Ігор ЄРЕМЕЄВ, який у рейтингу зайняв 35 місце зі статком у 670 мільйонів доларів, доволі знайома фігура на Рівненщині. Уродженець Млинівського району навчався у водному інституті та розпочинав у регіоні свій бензиновий бізнес.



— Познайомитися з Ігорем Єремеєвим довелося ще тоді, коли він був студентом водного інституту в Рівному — зажди привітний, симпатичний і зі смаком одягнений молодий чоловік. Чимало дівчат мріяли бути з ним разом. До того ж, тато його був головою одного з кращих колгоспів у Млинівському районі. Пригадую, чи не перше його авто — чорна “Волга”, на якій він їздив тривалий час. На зорі створення Ігорем Єремеєвим приватної фірми “Континіум”, довелося працювати під його керівництвом. Не виключено, що у 1995-96 роках, коли в Україні виникли постійні перебої з пальним, він і вирішив зайняти цю нішу. Реалізовувати нафтопродукти Єремеєв почав, орендуючи автозаправні станції у підприємства “Дубнонафтопродукт”. На одній із таких АЗС оператором працювала і я, — розповіла його колишня колега Світлана КАРЛОВА. — Ігор Миронович цінував у своїх підлеглих, насамперед, відпові-дальність, пунктуальність і вміння працювати в команді. Жодних грубощів чи нетактовності у відношенні до працівників він собі не дозволяв навіть через виробничі проблеми. А от вишуканому офісному приміщенню “Континіуму” в центрі Луцька на ті часи міг позаздрити багато хто.



Тим часом ректора нині вже Національного університету водного господарства та природокористування Василя ГУРИНА колишній випускник вразив комунікабельністю та виваженістю:



— Ми підтримуємо зв’язок із випускниками університету, які себе позитивно реалізували. Доводилося спілкуватись і з Ігорем Єремеєвим, який на той час був депутатом Верховної Ради. Справив на мене враження комунікабельної, виваженої у всіх питаннях людини.




Цехмістренко опустився у списку




За рік у рейтингу найбагатших українців президент групи “Райз” Віталій ЦЕХМІСТРЕНКО втратив сім позицій у порівнянні з минулим роком. Навіть попри те, що збільшив свій дохід на 58 мільйонів доларів. Нині він посів 82 місце зі статком у 265 мільйонів доларів.



Утім, генеральний директор ТОВ “Рівнеміськбуд” Станіслав РЯЗАНОВ вважає, що на рахунку колишнього народного депутата від Дубенського округу більше коштів:



— Коли Віталій Цехмістренко у свій час купив завод за мільйон гривень, то сьогодні він коштує набагато більше — це процес капіталізації. “Фокус” знає рахунки й обороти, хоча, вважаю, що ці дані занижені приблизно на 5-10 відсотків.







Бізнес на дистанції




Серед мільйонів фігурують чимало прізвищ людей, які мають бізнес у Рівному. Зокрема, співвласники корпорації Fozzy Group Володимир КОСТЕЛЬМАН, Олег СОТНИКОВ і Роман ЧИГИР зайняли 61, 115 і 116 місця відповідно. Тижневик вказує, що вони мають капітали у розмірі 432 та 170 мільйонів доларів. У середині грудня 2007 року компанія відкрила в Рівному гіпермаркет FOZZY. Загалом, запуск гіпермаркету обійшовся в 69 мільйонів гривень.



Водночас співвласник ВАТ “Квіза-Трейд” — ТМ “Велика Кишеня” Роман ЛУНІН опинився на 34-й сходинці. Його капітал оцінили в 690 мільйонів доларів. До речі, у Рівному супермаркет “Велика Кишеня” відкрився у жовтні минулого року.



Чимало у списку банкірів, філії фінансових установ яких працюють у Рівному. Зокрема серед співвласників групи Приват (ПриватБанк) найбільший статок має Ігор КОЛОМОЙСЬКИЙ — 4,7 мільярда та третє місце. Тим часом голова правління та співвласник “Промінвестбанку” Володимир МАТВІЄНКО посів 21 місце — один мільярд “зелених”. Засновник і співвласник групи ТАС (“ТАС-Комерцбанк”) Сергій ТІГІПКО з капіталом у 900 мільйонів розташувався на 28 місці.


Сергій ЛАГУР — співвласник “Надра Банку” — займає 36 місце — 660 млн доларів, а почесний президент “Укргазбанку”, народний депутат (ПР) Василь ГОРБАЛЬ — 50 місце з 530 мільйонами.


Ернест ГАЛІЄВ — співвласник “УкрСибБанку” — отримав 54 сходинку (495 млн), а співвласник “Імексбанку” Леонід КЛИМОВ — 62 (431 млн). Микола ЛАГУН (співвласник банку “Дельта”) розташувався на 64 сходинці (410 млн), а співвласник “Родовід Банку” Денис ГОРБУНЕНКО — на 94 позиції (232 млн). Володимир ПОЛЯЧЕНКО (співвласник банку “Аркада”) зі статками у 230 млн замикає список першої сотні мільйонерів.








На правах реклами