На речовому ринку знову бунт
Підприємці стверджують, що Володимир Рабінюк не виконав обіцянку відкоригувати розмір оплати, яку дав під час пікетування. Більше того орендна плата з першого лютого знову зросла щонайменше на сто гривень.
— Нам сказали, що в березні знову відбудеться підвищення. Проте наскільки — не попередили, — розповіла кореспонденту “ОГО” підприємець Оксана. — Нині за малий кіоск ми змушені платити щомісяця 750 гривень, за аналогічний у Хмельницькому на оптовому ринку оренда обходиться в 350 гривень. Така ж ціна за оренду кіоску з ролетами на ринку Дикого в Рівному.
Торговці обурені, чому оренда одного квадратного метра на ринку коштує 43 долари, а натомість колеги в Grand-Базарі в теплі та під дахом платять 50 доларів.
— Там, де розбита дорога, мусимо самі її робити, — приєднується до розмови інший підприємець Катерина. — Дах самостійно латаємо, світло за власні кошти проводимо. Ми не заробляємо стільки, щоб заплатити за оренду.
На думку підприємців, з “900 гривень мінімальної плати понад 500 — невиправдано завищені”. Торговці речового ринку підкреслюють, що плата за охорону занадто висока (за найменший кіоск — 280 гривень, за більшу площу — 500), завищена послуга з вивезення сміття — 80 гривень тощо. Якщо керівництво речового ринку не прислухається, торговці погрожують звернутися до Антимонопольного комітету. Як крайній захід — готові вдатися до перекриття центральної вулиці міста.
Тим часом генеральний директор ЗАТ “Речовий ринок” Володимир РАБІНЮК стверджує, що підвищення орендної плати — не його примха. За його словами, після прийняття закону “Про Державний бюджет на 2008 рік” ціна за оренду землі піднялася втричі.
— У грудні 2006 року за оренду землі підприємство платило дев’ять тисяч гривень, з першого січня 2007-го — 34 тисячі, а нині — 98 тисяч, — підкреслив пан Рабінюк. — Фактично за рік оплата підвищилася в 11 разів! Я вважаю, що це ненормально, але це не моя примха. Така сума лягає на плечі підприємців, я ж не буду її гасити один. Мені їх жаль, але нічого зробити не можу. Якщо все так збережеться, то орендну плату цього року вже не підніматиму.
коментар фахівця
Роман ГРЕСЬКО, начальник міського управління земельних ресурсів:
— З першого січня 2007 року в Рівному введена нова грошова оцінка землі. Відтоді середня вартість одного метра квадратного землі в місті зросла в 2,44 раза до 124 гривень. До першого січня цього року мінімальна орендна плата становила один відсоток від грошової оцінки, а максимальна — десять відсотків.
Усе було нормально, якось постогнали підприємці, і тут Законом України “Про Державний бюджет на 2008 рік” змінюється розмір мінімальної орендної плати. Вона стала дорівнювати трикратному розміру земельного податку. Тому в середньому з початку року плата за оренду землі в Рівному збільшилася майже втричі. Хто платив один відсоток, тепер платить три відсотки. Хто два — став п’ять.
Відтак, з першого січня ЗАТ “Речовий ринок”, і не тільки, підняло плату за оренду торгових площ. Власники, думаю, що кожен так би зробив, переклали цей тягар на підприємців. Можливо, в орендну плату заганяють ще й інші витрати, але це їхня справа.
— Знаю, що на ринку Дикого орендна плата для підприємців значно менша.
— Нормативна грошова оцінка залежить від багатьох факторів. Базова становить 124 гривні, але в Рівному є ділянки, де вона становить більше тисячі.
Методика визначення ціни важка, але скажу, що надзвичайно сильно зросла вартість землі в мікрорайоні “Північний”. Адже там велике скупчення населення та є попит на послуги.
Гороскоп на 15 грудня: використовуйте час для роздумів
Неділя – ідеальний час, щоб сповільнитися, зазирнути всередину себе та забезпечити гармонію у своєму житті. У цей день зірки спрямовують свою енергію на баланс – як у стосунках, так і в повсякденній діяльності. Для багатьох із нас це буде час для роздумів і планування, а також момент, щоб дозволити собі відпочити та насолодитися.
переглядів: 283
Ароматний різдвяний штолен: секрети ідеальної випічки від відомого кулінара
Штолен – це традиційний німецький різдвяний хліб, який став популярним у багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні. Він відомий своїм багатим, насиченим смаком та ароматом.
переглядів: 584
Для чого собаки штовхаються носом
Експерти стверджують, що підштовхування носом є одним зі способів, яким собаки намагаються передати свої потреби чи емоції людині. Оскільки чотирилапі не можуть спілкуватися з нами так, як між собою, вони використовують цей жест для привернення уваги.
переглядів: 408
Українські культурні цінності на Рівненщині берегтиме ЮНЕСКО
Україна продовжує захищати не лише власну державність, але й власну культуру.
переглядів: 475