Кругова депутатська порука
На прогульників можуть вплинути лише партії
Схоже, окремі з них беруть приклад зі своїх колег з вищого законодавчого органу та ігнорують засідання. Звісно, місцеві депутати працюють на громадських засадах. Проте до рад вони потрапили без примусу, а через відсутність багатьох із них подекуди зриваються засідання постійних комісій. Про те, що така проблема існує, говорять представники різних фракцій, однак усі вони зазначають, що про їхніх депутатів цього сказати не можна. Не помітити відсутність деяких депутатів, наприклад, Миколи Сороки, на сесіях облради може хіба що сліпий.
— Ми ведемо таку статистику пропусків, — розповів заступник голови Рівненської обласної ради з питань роботи апарату Валентин КРОКА. — Я вносив пропозицію, робили таким депутатам зауваження. Адже вони йшли в депутати з власної волі, а пропускаючи засідання комісій, підводять своїх виборців, порушують закон. Одні реагують, інші не зважають. Я пропонував опублікувати список прогульників. Однак голова облради рекомендував поки що цього не робити. Тож ми вирішили поспілкуватися з керівниками фракцій, щоб вони вплинули на своїх депутатів-прогульників. Випадків відкликання через погану відвідуваність у нас не було.
В обласній раді попереднього скликання була спроба відкликати двох депутатів, які мали багато пропусків: Анатолія Француза та Ельбруса Абдуллаєва. Тоді ця ініціатива не набрала більшості голосів, а згодом депутати-“прогульники” і самі написали заяви про складання повноважень.
У чинній раді є прецедент відкликання депутата політичною силою, за списками якої він був обраний.
— Анатолія Камінського намагалися вивести з депутатського корпусу його колишні однопартійці, — продовжує Валентин Крока. — Відповідне рішення прийняв партійний з’їзд Блоку Литвина, а згодом і територіальна виборча комісія. Причиною стало те, що пан Анатолій за декілька місяців після обрання перейшов у фракцію Партії регіонів. Наразі крапку в цій справі має поставити Верховний Суд.
Не маєш часу — поступися місцем
У міській раді ситуація схожа. У сесійній залі час від часу доводилося чути, що на комісіях питання не вдається ухвалити через відсутність багатьох депутатів. Та про серйозні попередження чи відкликання поки не йдеться.
— Ми цієї ситуації не досліджували, — зазначив голова постійної комісії Рівнеради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики Василь СТАДНІЧУК. — Цим займається оргвідділ. Я знаю лише про відвідуваність засідань нашої комісії її членами, вони бувають на більшості засідань.
— Усі депутати бувають на більш ніж 50 відсотках засідань, — розповів лідер фракції БЮТ Віталій ПЕРШОГУБА. — Це за статистикою оргвідділу. Ми за такими питаннями слідкуємо, якщо у когось і є така погана відвідуваність, можливо, це пов’язано з об’єктивними факторами. Робимо зауваження. В цьому році був факт, коли не відбулося три засідання земельної комісії — не було кворуму. Наші представники на засідання прийшли, не було депутатів з інших фракцій. Одна справа, якщо хтось захворів, чи зайнятий на роботі, чи з інших поважних причин не зміг прийти. Ми це питання виносили на розширену нараду, його розглядали. Щоб не блокувати роботу постійних комісій, ми тоді звернулися до голів фракцій із проханням: якщо хтось із депутатів не може відвідувати засідання комісій, хай їх замінять ті, хто має більше часу для громадської роботи. А злісних порушників, як на мене, у нас немає.
— Санкцій для депутатів, які не відвідують сесійні засідання та засідання постійних комісій, закон не передбачає, — коментує голова правління Рівненської обласної громадської організації “Комітет виборців України” Олексій ГОРЕЦЬКИЙ. — Можливий моральний вплив: їх можуть попередити, заслухати на сесії депутати. Загалом же це питання нині в компетенції політичної сили, яка привела депутата в раду. Вони можуть скористатися положенням про імперативний мандат та відкликати того чи іншого депутата, якщо він не виконує своїх обов’язків.
Про діяльність депутата виборці дізнаються з газет
Перед своїми виборцями депутати зазвичай звітуються за допомогою друкованого слова, а також на особистих прийомах, що вони проводять в округах, за якими закріплені.
— Депутати можуть звітуватися про свою роботу в газетах, на засіданнях фракцій, — зазначила прес-секретар голови облради Світлана СТЕЛЬМАЩУК. — Деякі фракції проводили прес-конференції. А голова ради публікує звіт про діяльність у газеті обласної ради за підсумками року.
Депутати Рівнеради розповідають виборцям про свою діяльність через тижневик “Сім днів”. У районах же ситуація різниться.
— Безперечно, депутати (Варфалюк В.О. та Ткачук В.О.) звітуються, — розповіла головний редактор радивилівської районної газети “Прапор перемоги” Олена КОНДРАТЕНКО.
Редактор острозької районної газети “Життя і слово” Михайло ВОЙТОВИЧ наголошує, що “за півтора року моєї роботи жоден з депутатів обласного рівня не звітувався у нашій газеті”. Таку ж інформацію має й редактор острозької міської газети “Замкова гора” Олена КОРНІЙЧУК:
— Цього року і минулого звіти депутатів обласного рівня у нашій газеті не друкувалися.
— Через нашу газету депутати звітуються, — зазначає редактор здолбунівського районного часопису “Нове життя” Володимир ДРОЗЮК. — Минулого року були розміщені звіти Галини Кульчинської та Любомира Кінаха.
Гороскоп на 15 грудня: використовуйте час для роздумів
Неділя – ідеальний час, щоб сповільнитися, зазирнути всередину себе та забезпечити гармонію у своєму житті. У цей день зірки спрямовують свою енергію на баланс – як у стосунках, так і в повсякденній діяльності. Для багатьох із нас це буде час для роздумів і планування, а також момент, щоб дозволити собі відпочити та насолодитися.
переглядів: 156
Ароматний різдвяний штолен: секрети ідеальної випічки від відомого кулінара
Штолен – це традиційний німецький різдвяний хліб, який став популярним у багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні. Він відомий своїм багатим, насиченим смаком та ароматом.
переглядів: 514
Для чого собаки штовхаються носом
Експерти стверджують, що підштовхування носом є одним зі способів, яким собаки намагаються передати свої потреби чи емоції людині. Оскільки чотирилапі не можуть спілкуватися з нами так, як між собою, вони використовують цей жест для привернення уваги.
переглядів: 359
Українські культурні цінності на Рівненщині берегтиме ЮНЕСКО
Україна продовжує захищати не лише власну державність, але й власну культуру.
переглядів: 435