Ми у Facebook
13.03.2008, 00:00

Діагностуємося за... нігтями

Є багато цікавих методів визначення особливостей організму за зовнішніми ознаками, складом нігтів, волосся, навіть за розміщенням родимих плям. Усі вони мають під собою наукове обґрунтування і поступово переходять із розряду екзотичних видів діагностики до звичних нам методів. Поки що додаткових, але, як вважають їх прибічники, дуже ефективних. Розглянемо декілька з них.


Очі – не лише дзеркало душі




Китайські та індійські лікарі могли розпізнати хворобу завдяки пильному погляду на зовнішність пацієнта і розказати про всі його проблеми, заглянувши в очі. Сучасна іридодіагностика — наука, що вивчає особливості райдужної оболонки людського ока.



— Серед п’яти мільярдів людей, що населяють земну кулю, неможливо віднайти особистість із райдужкою, ідентичною вашій, вона унікальна, — розповідає лікар-іридолог Олександр АГРАНОВ. — Саме ця унікальність допомагає зазирнути в організм людини і читати його, як книгу. Тобто, основне призначення іридодіагностики — виявити дійсний стан людини і скласти цілісну систему оздоровлення, яка буде індивідуальною для кожного пацієнта.



Дігностування за райдужкою на сучасному етапі проводиться за допомогою комп’ютера. У кожній райдужній оболонці існує до ста зон, біля двох сотень ознак, які допомагають визначити захворювання, спрогнозувати, на що звернути увагу в майбутньому. Сучасні програми значно спрощують процес обробки інформації, та все ж таки без досвідченого фахівця не обійтися.



— На жаль, у нас ще мало знайомі з цим методом, — продовжує лікар. — А це дуже зручний та простий спосіб довідатись про притаманні вашому організму особливості. Метод має свої переваги: він безболісний та безпечний, не вимагає попередньої підготовки і у більшості випадків дає змогу зробити висновок одразу після проведеного обстеження. До того ж іридодіагностика може виявляти захворювання на ранніх стадіях, коли звичайними методами розпізнати хворобу ще не можна.







Про що розкаже волосся?




Діагностування стану організму через волосся — ще один спосіб дізнатися все про своє здоров’я. Лікар-тріхолог (cпеціаліст із лікування волосся) Сергій МАЛЕШ займається цим уже більше двох років.



— Починав зі звичайного діагностування волосся з метою його оздоровлення, адже через комп’ютерну програму можна відслідкувати всі дефекти будови волосини, її структуру. Призначав відповідне лікування. Але завжди цікавився ширшими можливостями, адже аналіз волосся дає найбільш повну картину стану організму в цілому, хвороби, які маємо, і навіть ті, що чекають нас у майбутньому.



Зараз паралельно практикую два види діагностики, вивчаю структуру волосся і, за бажанням пацієнта, відсилаю його на детальний аналіз у лабораторію “Біомоль-мед”, що у місті Лодзь (Польща), де визначається повний мікроелементний склад, особливості обміну речовин в організмі, наявність чи відсутність токсичних речовин. Це дає можливість дати вичерпну інформацію про можливі вади та схильність організму до певних захворювань. Крім цього фахівці пропонують реальну програму життя та харчування, підбирають певні натуральні додатки. Дані рекомендації готуються для конкретної людини, враховують всі її особливості.



Усі знають, що для повноцінного функціонування організму необхідно дотримуватися балансу вітамінів та мікроелементів. “Якщо невідомий батько хвороби, тобто її причина, то мати цього захворювання — неправильне харчування”, — говорять мудрі китайці. Це так. Більшість наших хвороб є наслідком незбалансованого харчування, нездорового способу життя, впливу різноманітних токсичних речовин. Маючи на руках індивідуально підібрану програму, де враховані всі тонкощі конкретного організму, можна коригувати негативні прояви, визначати продукти, які корисні саме вам, і таким чином врівноважувати дисбаланс вітамінів та мікроелементів. А це вже шлях до оздоровлення.







Знайдіть активну точку




Вушна раковина — чутливий індикатор, який часто реагує на зміни або порушення функцій внутрішніх органів і систем зміною кольору шкіри, появою пігментних плям, пухирців, вузликів, навіть виразок. Наприклад, під час гострих запальних процесів на вусі може з’явитися точкоподібне почервоніння, а при хронічних — тьмяні точки білого кольору, пластинки або заглиблення.



— За спостереженнями, активність точок залежить від багатьох факторів, у тому числі від психічного стану людини, важкості захворювання, — пояснює лікар-рефлексотерапевт, фахівець зі східних методів діагностики та лікування Сніжана ЛИМИЧ. — Відомо, що при гострих запальних процесах і різко вираженому больовому синдромі активність точок вища і їх краще знайти, а при хронічних захворюваннях і тупих ниючих болях — навпаки. Для виявлення цих точок навіть створені спеціальні апарати, принцип дії яких полягає у тому, що електроопірність тканини біологічно активної точки, як правило, нижча, ніж в оточуючих тканинах. Використання такої апаратури допомагає набагато швидше відшуковувати активні точки у пацієнта і використовувати їх не тільки для лікування, але й діагностики захворювань.



Аурікулорефлексотерапія — саме так називається наука, що виявляє біологічно активні точки на вушній раковині, успішно застосовується при алергії, розладах функцій внутрішніх органів, больових синдромах різної локалізації, при гіпертонічній хворобі, нічному нетриманні сечі, тютюнопалінні, при залежності від алкоголю і ряді інших захворювань.







Рожеві нігті — ви здорові




Нігті на пальцях рук теж можуть багато розповісти. Якщо пластинка нігтя блискуча та прозора, блідо-рожевого кольору, без плям та борозенок — організм більш-менш у нормі. У випадку появи на ній плямок, смуг, зміни кольору обов’язково зверніться до спеціаліста. Часто дерматологи — перші, хто починає бити на сполох, пильно оглянувши нігті свого пацієнта.



— Характерні зміни нігтів можуть допомогти в діагностиці багатьох захворювань внутрішніх органів, — переконана дерматолог Галина ЮРКОВСЬКА.



Наприклад, так звані лінії Мірке (дві білі смуги на нігті, паралельні луночці на рожевому фоні) є ознакою недостачі альбумінів (білків крові). При нормалізації цих показників лінії Мірке зникають.



Інколи ніготь може ставати двокольоровим (симптом Террі). Такі зміни зустрічаються при серцевій недостатності, цирозі печінки, уремії. Блакитного кольору нігті набувають під дією протималярійних препаратів, моноцикліну, нітрату срібла. А жовтими частіше бувають при захворюванні органів дихання, при патології лімфатичної системи або при злоякісних новоутвореннях.



Оніхоліз (відділення пластинки нігтя від його ложа) зустрічається при тіреотоксикозі (захворюванні щитовидної залози). При цьому першим вражається четвертий палець руки. Причиною оніхолізу можуть бути й мікози, псоріаз, травма нігтя, дія хімічних речовин.



Поперечні поглиблення на нігті (лінія Бо) можуть з’являтися через зупинку його росту, спричинену інфарктом міокарду, тромбозом легеневої артерії, шоком, високою температурою. При видужанні нігті відростають.



Симптом барабанних паличок часто супроводжує захворювання серця, органів дихання, печінки. А коричневими нігті робляться при нирковій недостатності.








На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ