Ми у Facebook
13.03.2008, 00:00

Волинь стала ближче до Євросоюзу

Метою відкриття інформаційного центру Європейського союзу є ближче знайомство жителів Львівщини, Рівненщини та Волині зі структурою та стандартами європейської спільноти. Центр працюватиме в бібліотеці Волинського національного університету імені Лесі Українки, де тепер кожен бажаючий може отримати всю інформацію про об’єднану Європу, куди прагне Україна.
Нині в Україні діє шість інформаційних центрів Європейського союзу (три в Києві та по одному в Тернополі, Чернівцях, Дніпропетровську). Основна мета діяльності таких центрів — поширення інформації про Європейський союз та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам у навчанні студентів і проведенні консультацій з питань європейської інтеграції. Україні, яка прагне у майбутньому стати членом Європейського союзу, перш за все потрібно чітко зрозуміти структуру та правила гри, за якими живе об’єднана Європа, аби стати повноправним членом організації, а не баластом на плечах розвинених країн.
У церемонії відкриття взяв участь Надзвичайний і повноважний посол представництва Європейської комісії в Україні та Білорусі Ієн Боуг, який зазначив важливість наших європейських прагнень. Але зауважив, що нині Європа не готова говорити про повноправне членство України в цій організації.
— Сьогодні ЄС, так би мовити, абсорбує в собі нових членів, які прийняті в останні роки, підтягуючи їх під рівень життя та європейські стандарти, — пояснив Надзвичайний і повноважний посол представництва Європейської комісії в Україні та Білорусі Ієн БОУГ. — Щодо України, то все залежить від того, наскільки інтенсивно рухатиметься країна до принципів та стандартів ЄС.
Європейська комісія для забезпечення роботи інформаційного центру безкоштовно надаватиме матеріали, а керівництво університету виділить працівників, які працюватимуть у центрі. Цікаво, що подібні інформаційні центри переважно відкриваються у західній Україні.
— Інформаційні центри відкриваються там, де існує ініціатива та прагнення людей отримати більше інформації про ЄС, — зауважив директор з програмної діяльності громадської організації Інтерн’юз Україна Андрій КУЛАКОВ.
До сьогодні в українців немає чіткого уявлення про структуру та принципи Європейського союзу, тому відкриття подібних інформаційних центрів є важливим аспектом для більш повного розуміння важливості європейської спільноти у подальшому розвитку нашої держави. Тим більше, що вже восени, як заявив Президент Віктор Ющенко, Україна прагне набути статусу асоційованого члена ЄС.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ