Ми у Facebook
26.03.2008, 00:00

Будівельний ринок міста потерпає від дефіциту кадрів, бо вони працюють на закордон

Там, де є фахівці-будівельники, немає роботи, а де є робота — немає фахівців. Така основна проблема нині у будівельній галузі області, яка потерпає від дефіциту кваліфікованих робітників. Сьогодні вони розбудовують закордон, а молодь не хоче здобувати будівельні спеціальності, щоб стати заміною фахівцям галузі, середній вік яких нині за 50.


Про шляхи подолання проблеми йшлося минулого тижня на спільній нараді міської влади, служби зайнятості та керівників будівельних організацій міста. За словами першого заступника міського голови Олексія ХМИЛЕЦЬКОГО, у місті працює 250 будівельних організацій, які мають ліцензії. Із них значна кількість молодих компаній, які за короткий термін наростили свій потенціал втричі й утримують своїх фахівців. Причиною відтоку кадрів з інших компаній є створення неналежних умов для роботи будівельників.

— Середня зарплата у будівельній сфері міста вища, ніж по Україні, а будівельники північних районів їдуть працювати в Росію, — розповідає пан Хмилецький. — Якщо в ПТУ раніше йшли 30 відсотків випускників, то нині лише сім. Чому ж наші роботодавці-будівельники не йдуть у школи, не інформують учнів про перспективи галузі, зарплати і можливість кар’єрного росту?

— Сьогодні сформований престиж професій юриста, економіста, а зварювальників, кранівників, стропальників скоро будуть шукати в місті з лупою, — приєднується до думки Сергій ПОЛОЦЬКИЙ, начальник УКБ міськвиконкому. — А ще однією з причин відтоку кадрів з міста є відсутність гуртожитків для будівельників.

— А хто дасть мені землю під будівництво гуртожитку? — апелює Ігор МІЧУДА, голова Асоціації будівельних працівників Рівного. — За законодавством тепер, щоб її отримати, треба взяти участь в аукціоні, витрати мільйони і... залишитись у програші. А інша сторона медалі — тендери, про які ми не знаємо, адже знову ж таки згідно із законодавством оголошення про них публікуються у київській пресі. Чому не в “ОГО”, не в місцевих газетах?

Це одна з причин того, що у нас працюють київські будівельники і навіть китайці, а рівненські спеціалісти — за межами області. Керівника ТзОВ “Рівнепромсантехмонтаж” Олександра КУРИЛОВИЧА обурює те, що він змушений працювати нині з “Ковельмолоко”, а у Рівному організації немає роботи. Ще й постійні перевірки докучають. Розповів також про прецедент, коли його організація мала будувати газопровід у Підлісках, закупила обладнання, а голова облради пан Данильчук віддав в останній момент підряд киянам. Скільки коштів втрачає при цьому бюджет міста?

а думку директора Рівненського обласного центру зайнятості Івана ТКАЧУКА, нині реально вирішити проблеми довозу працівників у Рівне і будівництва гуртожитку. А збалансувати попит і пропозицію робочої сили на ринку будівництва можна шляхом укладання угод між роботодавцями та службою зайнятості. Знаючи про перспективні потреби компаній, фахівців би готували на їхнє замовлення.

— Із чотирьох тисяч будівельних вакансій у 2007 році лише 25 відсотків пропонували зарплату до тисячі гривень. То хто ж піде працювати за такі гроші? —запитує пан Ткачук.

Представники податкової інспекції міста навели приклад, коли під час перевірки одного з об’єктів працювали узбеки-нелегали і декларувалась зарплата виконроба у 500 гривень. Разом з тим є компанії, які “показують” зарплату в 4 000 гривень.

Резюме наради — пропозиції знайти гроші у бюджеті на пропаганду престижу будівельних професій у ЗМІ, проведення ярмарків професій за участю батьків, прозорості заробітної плати, координації служби зайнятості з будівельниками у подоланні дефіциту кадрів. Інакше Україна невдовзі може стати основним донором будівельного ринку Європи.








На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ