Коли збудують сміттєпереробний завод?
Знаєте старий мисливський анекдот: “Зібрались на полювання, взяли рушниці, ножі, набої. Поїхали на полювання, а кабан не прийшов”. Саме це спадало на думку, коли виявилось, що керівники комунальних служб без пояснення проігнорували запрошення на програму. Ні, вони спочатку обіцяли, що будуть, а потім не прийшли. Тільки Юрій Собчук був присутній віртуально, у якості телевізійного сюжету. Особисто бути присутнім у студії відмовився. З чого б це?
Але полювання, тобто програма, відбулась. Як і обіцяли, прийшли в студію “ТелеПресКлубу” заступник міського голови Сергій Васильчук та винахідник із Сарн Анатолій Сінозацький. Програма вийшла цікавою, навіть попри те, що у журналістів було маса запитань саме до комунальників, і задавати їх винахіднику чи заступнику голови сенсу не було — не їхня зона відповідальності. Відповідати за всіх довелось Сергію Васильчуку, і забігаючи наперед, мушу сказати, що це випробування він пройшов з честю.
Основні питання, які цікавили представників рівненських ЗМІ, — це проблем прибирання та вивезення сміття, покарання за стихійні сміттєзвалища та будівництво сміттєпереробного заводу. Під час прямого ефіру глядачі могли телефонувати і брати участь в інтерактивному голосуванні на тему “Від кого залежить порядок у місті”.
Місто Рівне смітить багато, з року в рік кількість сміття зростає. Якщо два-три роки тому на сміттєзвалище вивозили щороку 70-80 тисяч тонн сміття, то минулоріч ця цифра сягнула 120 тисяч тонн. Як зазначив заступник міського голови Сергій Васильчук, паспорт сміттєзвалища розроблявся давно і з урахуванням тодішнього обсягу сміття. Нині потрібно провести нову паспортизацію та розрахунки, щоб чітко з’ясувати, на скільки часу вистачить ресурсу сміттєвого полігона. Серйозною проблемою є стихійні сміттєзвалища, вивіз сміття та культура мешканців Рівного. У сюжеті, відзнятому журналістами “Рівне 1”, можна було побачити поломані чи перевернуті баки для сміття, стихійні сміттєзвалища. І тут би відповісти комунальникам, але… “звір на полювання не прийшов”. Зате заступник голови пообіцяв з усім розібратись.
Думки гостей та журналістів зійшлись в одному: місту потрібен сміттєпереробний завод.
— У Європі сміття — це прибутковий бізнес. Хто в цей бізнес увійде першим, той отримає максимальну вигоду, — сказав заступник міського голови Сергій ВАСИЛЬЧУК. — Сьогодні поки що не існує альтернативи сміттєпереробному заводу.
Бажаючі заробити на смітті з’явились і в Україні. З’явився й інвестор, який нібито готовий вкласти кошти вбудівництво сміттєпереробного заводу на Рівненщині, “ОГО” про це неодноразово писала. Йому виділили земельну ділянку, але справа поки що зависла. На цей раз вини міської влади у тому абсолютно немає, просто інвестор почав давати задній хід.
— У вівторок повинна була відбутись зустріч з інвестором, на якій ми мали розставити всі крапки над “і”, — уточнив виконуючий обов’язки міського голови, секретар міськради Юрій ТОРГУН. — Але на прохання інвестора ми перенесли цю зустріч на четвер.
Інший гість “ТелеПресКлубу” Анатолій Сінозацький винайшов спосіб, як зі сміття отримати нафту та газ. Ні, це не жарт, установка працює. Більше того, вже є замовники на подібний проект.
— Сьогодні, скажімо, на замовлення однієї донецької фірми створюю установки для утилізації автомобільних шин, — навів приклад винахідник Анатолій СІНОЗАЦЬКИЙ. — При утилізації можемо отримати штучну нафту та газ.
За кадром журналісти ще раз висловили жаль з приводу відсутності комунальників, а Сергій Васильчук попросив авторів програми переписати адреси, де знімався сюжет, а, можливо й, записати сам сюжет. Чомусь одразу подумалось, що будуть “розборки” з комунальниками. І це, мабуть, буде справедливо, адже дуже негарно виходить, коли зброя змащена, порох підсушений, а звір не прийшов. Тоді за все доводиться віддуватись “єгерю”, чи то пак, заступнику міського голови, який у цей вечір був таки на висоті.

Юні художниці Рівненщини — серед найкращих на міжнародному конкурсі!

У Києві, в Національній бібліотеці України для дітей, підбили підсумки Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках!».
переглядів: 82
На Рівненщині розшукують 19-річну дівчину

Поліцейські та рідні розшукують безвісти зниклу 19-річну костопільчанку
переглядів: 135
Рівненська медична академія запрошує на День відкритих дверей

10 травня о 11:00 Рівненська медична академія гостинно відкриє свої двері для всіх охочих познайомитися з одним із провідних медичних закладів області.
переглядів: 153
У Рівному відбудеться фольклорний фестиваль

Мистецька резиденція народної творчості імені Віктора Марущака повертається у новому форматі.
переглядів: 209
Домедична допомога: школярі Рівненщини вчаться рятувати життя

На Рівненщині тривають заняття з домедичної допомоги для учнів. Їх проводять військовослужбовці, бойові медики, госпітальєри, волонтери, рятувальники та інші інструктори.
переглядів: 395