Ми у Facebook
16.04.2008, 00:00

Дім, який цвіте і пахне

Кімнатні рослини, їх свіжість та зелень нададуть тепла та затишку оселі, доповнять яскравим штрихом будь-який інтер’єр. Озеленити будинок можна, звернувшись за порадою до спеціалістів, які розкажуть як правильно розмістити й посадити рослини, враховуючи і закони дизайну, і особливості росту рослин.


Вазони для “зайнятих”

Останнім часом простежується тенденція до зростання попиту на вазони.

— Сьогодні багато людей їх купують і як подарунок та для вітання, надаючи перевагу вазонам перед букетом квітів. Це й не дивно. Такі квіти стоятимуть (й цвістимуть) значно довше. Якщо ви вдома буваєте рідко, не засмучуйтеся, що не можете тримати в оселі вазони через свою зайнятість. Адже є рослини вибагливі, що потребують ретельного догляду, а є й такі, як ми їх називаємо “для лінивих господинь”, що не вимагають особливої уваги. Тому зайнятим жінкам радимо дарувати заміакулькас, юку, пальму, кактус, спатефіліум, який, до речі, про те, що його забули полити, “говорить” опусканням листя. Але як тільки його поллють, знову оживає, — розповідає продавець-консультант магазину “Садиба” Тетяна КУСКОВЕЦЬ. — А от монстера, маранта, калантея — “пані” вибагливі і вимагають до себе великої уваги. Ці рослини потребують вологого повітря й зволоженого, але не надто, ґрунту.





“Живі перегородки” вітальні

Вазони люблять своє місце у помешканні, і не варто їх кудись переносити. Якщо “переїзд” рослині не сподобався, то вона може навіть скинути своє листя. Тому треба знати, які ж рослини і де можна розташовувати.

Вітальня — місце в будинку, де має бути і приємно розмовляти, і приймати гостей, й відпочивати. Тут повинна панувати приємна і тепла атмосфера, яка підкреслювала б гостинність господарів і їх чудовий смак.

— Велика рослина у просторій кімнаті робить помешкання затишним. Іноді вазонами можна прикрасити порожнє місце або використовувати як “живі перегородки”, які розділяють простір на функціональні зони (для цього підійдуть фікус Бенджаміна, шефлера), — розповідає завідувачка відділу “Квіти” у магазині “Агросвіт” Алла ДОЛЯ. — До речі, найпопулярніша квітка серед споживачів — орхідея, яка при гарному догляді цвіте 3-4 рази в рік.

У маленькій вітальні, де буває людно й гамірно, рекомендують розміщувати рослини на різних рівнях — на підставках, полицях і на підлозі, таким чином створивши приємний й хвилеподібний ефект. Уникнути одноманітності допоможуть яскраві рослини, наприклад, кротон, ехмея, вріезія.

За словами Тетяни Кусковець, у спальні кращі рослини ті, що не мають яскраво вираженого запаху. Для створення розслаблюючого ефекту при фітодизайні спальні можуть використовуватися рослини, від яких легкий аромат — пеларгонія, лаванда та інші.

— Але тут не рекомендовано ставити ліани, — підкреслює вона.

Тумбочки біля ліжка — ідеальне місце для розташування мініатюрних рослин, таких як фітонія, криптантус, або квітучих бегоній й примул.

А щоб створити приємну робочу атмосферу у кабінеті, достатньо навіть однієї рослини на робочому столі. Зелений колір нейтральний, він не відволікає уваги, допомагає зосередитися. У кабінеті можні організувати приємне місце для роздумів, переговорів або відпочинку, поставивши крісла в куток й оточивши їх високими рослинами, які створюють ефект тропічного саду.



Квіткова ванна

Зелені рослини допоможуть надати кухні домашнього затишку, а правильний підбір квіткових горщиків дасть змогу підкреслити яскраві акценти в інтер’єрі. На кухні себе прекрасно почуватимуть рослини, які люблять тепло: акаліфа, плющ, традесканція або хлорофітум, а пишній папороті й фікусам буде цілком комфортно навіть поряд з раковиною, де вологість завжди підвищена. Чудово підійдуть для фітодизайну кухні декоративні плодові.

— Нерідко фітодизайном передпокою і ванної кімнати свідомо нехтують, бо це не найкращі місця у квартирі для кімнатних рослин, — зауважує пані Тетяна. — Дійсно, нестача сонячного світла й протяги у передпокої або підвищена вологість і температура повітря у ванній шкідливі для рослин.

Але і для цих приміщень можна підібрати кімнатні рослини, які будуть себе добре почувати в таких непростих умовах. Для передпокою підійде, наприклад, аспідистра, а при оформленні особливо темних ділянок коридору можна звернутись до композицій із суховіття або штучних квітів. А от папороть, аспеніум зможуть прекрасно проживати у ванній кімнаті і навіть насолоджуватися вологим повітрям.

Але при розміщенні рослин у ванній кімнаті слід обов’язково виключати вірогідність потрапляння мильних бризків на листя, що може нашкодити і навіть вбити рослину.



Розлогі пальми в офісі

Гарні доглянуті рослини — теж складова іміджу успішної фірми. Сучасний офіс характеризується не тільки технічною оснащеністю й ергономічними меблями, а й обов’язково затишною і психологічно зручною обстановкою. Фітодизайн офісу допоможе оживити строгі інтер’єри робочих кабінетів і створити приємну атмосферу.

— Перш ніж визначити місця, де розміщувати рослини, необхідно ретельно проаналізувати особливості мікроклімату офісу (вологість, освітленість), звернути особливу увагу на “зони ризику” для розміщення кімнатних рослин — темні кутки, місця, де гуляють протяги, простір під кондиціонером, — розповідає Алла Доля. — Якщо вікна виходять на сонячну сторону, в офісі гарно почуватимуться гарденія, гібіскус, англійська пеларгонія, есхінантус. На розсіяному світлі чудово себе почуватимуть монстера, фікус, юка.

— В офісах, де багато палять, як знахідка — радермахера (рослина-помідор), яка очищає повітря й невибаглива у догляді, — підкреслює Тетяна Кусковець.

У кабінеті керівника варто поставити хоча б одну велику рослину (наприклад, юку, драцену, фікус), а в приймальні — декілька невеликих рослин. В більшості холів і залах засідань шикарно виглядатимуть розлогі пальми (ховея, арека), а різноманітні види квіткових горщиків й кашпо допоможуть підібрати оптимальний варіант для будь-якого стилю інтер’єру.

Гордістю й прикрасою офісу може стати зимовий сад, де приємно провести ділову бесіду чи просто відпочити.








На правах реклами