Якщо дотримуватися всіх правил, засмага у солярії буде корисною, безпечною та красивою
Переваги штучного сонця — це не тільки красива шкіра з приємним відтінком засмаги.
— Навесні виснажений за зиму організм відчуває гостру потребу у вітаміні D (відповідає за обмін фтору та кальцію, від яких залежить стан зубів, волосся та нігтів). Під час прийняття сонячних ванн синтез цього вітаміну посилюється, — пояснює лікар-акушер-гінеколог приватного гінекологічного кабінету з турбосолярієм Світлана БУЗАШ.
Засмага у солярії має й свою специфіку.
— Вам, мабуть, доводилося зустрічатися з такими випадками, коли людина, повернувшись з відпочинку, приїжджає з герпесом, — продовжує пані Світлана. — Це пов’язано з тим, що вона отримала велику дозу радіації, неправильно засмагала й так далі. Адже засмага теж має свою специфіку і є люди, яким це протипоказано. Люди із світлою шкірою, світлим волоссям не засмагають, а згорають. Тому в даній ситуації треба зважати на тип шкіри у людини. Перед тим, як людину з проблемною шкірою відправляти до солярію, слід знати, чи немає у неї інших хвороб. У цьому випадку обов’язкова консультація дерматолога.
— А от при псоріазі навпаки не забороняється ходити до солярію, — зазначає реєстратор косметичної студії “Едем” Ольга КРАСЬКО. — Але зловживати ним у жодному випадку не можна. Це може призвести і до раку шкіри.
— Сказати про однозначно шкідливий чи однозначно позитивний вплив солярію не можна. Кожна медаль має дві сторони. Якщо зловживати засмагою в солярії, це може призвести до фотостаріння — старіння шкіри, появи зморшок, пігментних плям. І якщо у молодому віці це ще побачиш не одразу, то з часом його ознаки стають все більш помітнішими, — розповідає лікар-дерматовенеролог Сергій МАЛЕШ. — У солярій бажано йти після консультації з лікарем-дерматологом чи дерматокосметологом стосовно термінів, кількісних та часових проміжків відвідування, які індивідуальні для кожної людини. І пам’ятати: дозований ефект солярію може бути корисним, якщо ж ним зловживати, це зашкодить.
Як часто відвідувати солярій, залежить від типу шкіри.
— В основному його відвідують до певного ефекту засмаги. Людина загоріла, задоволена результатом, вона більше не приходить, — продовжує Світлана Бузаш.
За словами Ольги Красько, у солярій бажано ходити 1-2 рази на рік, пройти повний комплекс процедур (а це від семи до десяти), і потім раз-два на тиждень можна кілька хвилин позасмагати у солярії для підтримки — хто хоче, звичайно.
Ще до курортного сезону вже у березні, квітні, травні люди починають інтенсивно ходити до солярію, причому як чоловіки, так і жінки віком від 20 до 35-40 років.
— Хоча бувають випадки, коли приходять засмагати перед Новим роком, адже на свято жінка хоче одягнути сукню з декольте, або ж перед весіллям наречена хоче засмагнути, — зазначає пані Світлана.

Юні художниці Рівненщини — серед найкращих на міжнародному конкурсі!

У Києві, в Національній бібліотеці України для дітей, підбили підсумки Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках!».
переглядів: 73
На Рівненщині розшукують 19-річну дівчину

Поліцейські та рідні розшукують безвісти зниклу 19-річну костопільчанку
переглядів: 127
Рівненська медична академія запрошує на День відкритих дверей

10 травня о 11:00 Рівненська медична академія гостинно відкриє свої двері для всіх охочих познайомитися з одним із провідних медичних закладів області.
переглядів: 146
У Рівному відбудеться фольклорний фестиваль

Мистецька резиденція народної творчості імені Віктора Марущака повертається у новому форматі.
переглядів: 202
Домедична допомога: школярі Рівненщини вчаться рятувати життя

На Рівненщині тривають заняття з домедичної допомоги для учнів. Їх проводять військовослужбовці, бойові медики, госпітальєри, волонтери, рятувальники та інші інструктори.
переглядів: 392