Місцевий хірург твердить, що допоміг дівчині з північного району стати чоловіком
Наприкінці 80-х років, десь у 1987-88 роках, коли я був головним урологом області, до мене за допомогою звернулася білява десятикласниця Люда. Вона була з багатодітної сім’ї, родом з одного з північних районів Рівненщини. Вона розповіла, що покинула школу, і не може далі жити як раніше. Адже відчуває, що хоче бути чоловіком, зрозуміла, що має статеву орієнтацію та вподобання, не притаманні жінкам. У неї дійсно був трохи грубуватий голос. І хоч у той період у пресі почали з’являтися публікації про трансвеститів, з медичної точки зору для мене це була новина. Я перечитав усю літературу, яку зміг знайти з цієї теми. Та зрозумів, що не варто поспішати, адже відчуття Люди можуть помінятися. Однак через деякий час вона знову прийшла до мене з таким же проханням.
Детально все вивчивши знову, провівши дослідження, хірург зрозумів, що потрібне оперативне втручання.
— В обласній лікарні я провів чотири великих та низку допоміжних операцій для зміни статі, — ділиться Мирослав Семанів. — Це все дуже серйозно, зроблена складна робота. Нічого подібного тут ніхто раніше не робив. Я детально вивчив літературу. Оскільки я спеціаліст з пластичних та реконструктивних операцій, то все вдалося. На мою думку, успіх гарантували мій великий досвід, фантазія і майстерність хірурга та відповідальне ставлення до роботи. Я пройшов довгий шлях і мав гарну школу. Адже величину хірурга визначає його вміння вийти з будь-якої ситуації та розв’язати навіть найскладнішу проблему, яка виникає в операційній. Хірург має все пережити і кожну операцію пропустити крізь себе.
З лікарні Людмила вийшла Людвігом. Таке ім’я хлопець обрав собі сам. Медики допомогли отримати нові документи.
— Ще до операцій Люда сказала, що хоче бути Людвігом. Ми допомогли отримати новий паспорт, — продовжує лікар. — Написали лист до міліції за підписом головного лікаря лікарні. Там дуже дивувалися такому проханню, але нові документи все-таки видали. Поки Людвіг був у лікарні, ніхто з рідних до нього не приїздив. Після виписки з лікарні Людвіг залишив рідну землю та попрямував у Ленінград.
Після унікальної операції хірург лише один раз бачився зі своїм пацієнтом.
— Десь через років п’ять після описаної операції до мене в кабінет прийшло двоє відвідувачів: біляві чоловік із жінкою, дуже гарна пара, — згадує Мирослав Семанів. — Чоловік представився Людвігом і тоді я його впізнав. Ми довго розмовляли з ними. Людвіг розповів, що дуже задоволений і не має сумнівів у правильності свого рішення. Його жінка мені дуже дякувала. Розповіла, що живуть вони добре та щасливо. Дітей у них на той момент не було. Ми призначали спеціальну терапію, гормони, але, на жаль, я не знаю чи вони допомогли. Бо то була єдина зустріч із Людвігом.
У Рівному вшанують пам'ять Максима Кривцова: воїна, поета і фотографа
У Рівному 7 січня 2025 року відбудеться вечір пам'яті Максима Кривцова — воїна, поета, фотографа та учасника Революції Гідності.
переглядів: 349
Свято Івана Хрестителя: історія та традиції
Сьогодні, 7 січня, християнський світ згадує церковне свято на честь Святого Івана Хрестителя (Іоана Предтечі) — однієї з найважливіших фігур в Християнстві.
переглядів: 417
Ще частина послуг доступна у Дії
Ще частина послуг повернулися у Дію, адже реєстри ДРАЦС поступово відновлюють.
переглядів: 368
Відома журналістка пішла у монастир. Чоловічий
Відома журналістка Анна Махно продовжує досліджувати знакові місця у нашій області. На цей раз вона завітала до чоловічого монастиря.
переглядів: 875
ФОТО: У Рівному відбувається концерт "Різдвяні піснеспіви"
Сьогодні, 6 січня, у Рівному відбувається гала-концерт XXI фестивалю пісенно-музичного мистецтва "Різдвяні піснеспіви".
переглядів: 379