Ми у Facebook
22.05.2008, 00:00

“Рівненська сірникова фабрика” припинила випуск продукції

Випуск сірників припинило державне підприємство “Рівненська сірникова фабрика” — з таким надписом сірників у продажу вже немає. Нещодавно їх стала виробляти приватна фірма — ТОВ “Українська сірникова фабрика”, яка має англійських засновників. Фактично, Україна втратила єдине державне підприємство, котре займало цю нішу вітчизняної промисловості.

Частина майна сірникової фабрики (прохідна, модуль, де знаходиться обладнання) дісталася ТОВ “Українська сірникова фабрика” ще в 2006 році. Тоді компанія виграла аукціон з продажу активів державного підприємства. Торги провів “Укрспецімпексбанк”, якому “Рівненська сірникова фабрика” не повернула кредит у розмірі 2,5 мільйона гривень, що взяла для запуску виробництва (“ОГО” №12 від 20 березня 2008 року). За майно державного підприємства “Українська сірникова фабрика” запропонувала найбільшу ціну.

Нагадаємо, що ТОВ “Українська сірникова фабрика” зареєстроване 22 червня 2004 року і найбільший внесок до статутного фонду здійснила компанія з Лондона PAXSTONE LIMITED — 1 мільйон 767 тисяч 750 гривень. З появою приватної структури на фабриці розпочався спільний випуск сірників. Однак сьогодні державне підприємство “Рівненська сірникова фабрика” припинило виробництво.

— Українська державна інноваційна компанія вилучила обладнання з виробництва сірників. Це сталося за рішенням Господарського суду в Рівненській області, бо підприємство не розраховувалося за лінію, яку надали в лізинг, — пояснив виконувач обов’язків директора ДП “Рівненська сірникова фабрика” Василь ТИХОНЧУК. — Ще в листопаді 2007 року інноваційна компанія передала обладнання в оренду ТОВ “Українська сірникова фабрика”. Приватна фірма нині повністю займається випуском і реалізацією сірників, тому на коробках українських сірників тепер уже аналогічний надпис.

Натомість державне підприємство забезпечує підготовку до виробництва продукції. Зокрема, як зауважив Василь Тихончук, постачає електроенергію, тепло тощо.

— Майже всі працівники фабрики (90 відсотків) перейшли на роботу в приватну фірму, — зазначив він.

У процесі випуску продукції державне підприємство, за оцінкою юриста ТОВ “Українська сірникова фабрика” Олександра ГЕРАСИМЧУКА, займає лише 20 відсотків:

— Ми орендуємо обладнання в інноваційної компанії. Державне підприємство постачає фірмі сировину, надає транспортні та послуги складування сірників.








На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ