Ми у Facebook
05.06.2008, 00:00

Рівненські чиновники намагаються побудувати комунізм в окремо взятому селі

Загрозливими називає розмах корупції голова Рівненської ОДА Віктор МАТЧУК. На розширеній нараді з цього питання він натякнув, що країна на межі епідемії такого явища. З правоохоронцями, керівниками виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Віктор Матчук також поділився, як відмовив підлеглого давати хабар раднику міністра.
— Один представників Рівненської ОДА розповів, як їздив до столиці за погодженням деяких документів, — зазначив керівник області. — Радник міністра назвав суму. Представник мене питає: “Що робити?”. Я відповів: “Нічого!”.

Досить критично Віктор Матчук оцінює ситуацію боротьби з корупцією в країні. На його думку, це явище набрало загрозливих масштабів.

— Ми повинні розуміти, що в Європі, куди рухаємося, теж присутня корупція, — пояснив пан Матчук. — Проте, там вона скоріше як виняток, наприклад, як туберкульоз. Зате в деяких країнах це (корупція — авт.) вже на межі епідемії.

Хоча керівник області одразу визнав, якщо навіть на Рівненщині напнутися, корупцію все одно не подолати. За його словами, це “все одно що побудувати комунізм в окремо взятому селі”.

— Корупцію треба долати системними заходами, — висловив переконання голова Рівненської ОДА. — Тому необхідно змінити підходи до роботи. Мені не подобається, коли складають протоколи про корупцію там, де нею не пахне. На мій погляд, правоохоронці у цьому питанні недопрацьовують.

Начальник управління МВСУ в Рівненській області Ярослав ГОЛОМША не приховував, що в питанні корупції Рівненщина нічим не відрізняються від решти регіонів. Проте наголосив: “системна робота в цьому напрямку лише починається”.

Натомість тимчасово виконувач обов’язків начальника управління СБУ в Рівненській області Микола БЕЛЕЛЯ поскаржився на “невиправдано м’які покарання” для хабарників:

— Якщо посадовця упіймали на тому, що надав комусь перевагу під час конкурсу на закупівлю товарів і послуг за державні кошти, то має сплатити адміністративний штраф у розмірі 250 гривень. Порушник може одержати понад сто тисяч гривень за це, але санкції не передбачають його звільнення з посади.

Кожен керівник правоохоронних органів, представники виконавчої влади та місцевого самоврядування Рівненщини висловили чимало пропозицій, як посилити боротьбу з корупцією. Учасники розширеної наради вирішили їх систематизувати, а тоді затвердити узгоджений план заходів.







На правах реклами