Ми у Facebook
19.06.2008, 14:12

Доброчинцями можуть бути не лише бізнесмени

Допомогти звичайним громадянам стати благодійниками вирішили рівненські громадські організації, що діють у сфері соціальних послуг. Для цього та для вирішення більшої кількості соціальних проблем вони об’єдналися у Фонд соціальної дії. Учора представники Фонду дали прес-конференцію, на якій розповіли про перші успіхи своєї програми.
Голова програмного комітету Фонду соціальної дії Олена ГЕРУС розповіла про структуру програми та про соціальні послуги, які надають громадські організації-учасники Фонду.
— Практика країн Західної Європи свідчить, що найкращою формою допомоги є внесок із заробітної плати працівників, — підкреслила пані Герус. — Адже зберігається стабільність надходжень (щомісяця, щокварталу, щороку), їх прозорість. Витрати контролюють 11 організацій, які увійшли до Фонду. Кожен, хто зробить внесок, може проконтролювати його використання. Переказувати кошти можна Фонду, або безпосередньо організаціям-учасникам.
Перші презентації програми Фонду вже відбулися в трудових колективах організацій, що працюють у сфері культури та охорони здоров’я.
— Ми обрали саме ці галузі, адже статистика свідчить, що найбільше жертвують не дуже заможні люди, адже вони краще розуміють потреби соціально вразливих, — розповів голова ради директорів Фундації імені князів-благодійників Острозьких (є членом Фонду) Руслан КРАПЛИЧ. — Крім того, тут йдеться не про розмір пожертви, а про можливість співучасті звичайних громадян.
На ініціативу громадських організацій, які об’єдналися у Фонд, уже відгукнулися трудові колективи. Зокрема, Рівненський факультет Держакадемії керівних кадрів культури і мистецтва та обласний шкірно-венерологічний диспансер.





На правах реклами