Ми у Facebook
07.08.2008, 17:21

Лучани купують тури у Рівному..

Найцікавіше, що одна з рідкісних категорій, у якій ми майже наздогнали Луцьк — це “Туристична привабливість”. З різницею у два бали окремі спеціалісти погоджуються, деякі — не зовсім…
Туристи, перш за все, їдуть до волинської столиці з метою відвідати Луцький замок. Це безспірний факт. Адже Луцький Верхній замок — один з найбільших і найдавніших в Україні. Побудований в основному останнім великим князем Галицько-Волинської Русі Дмитром-Любартом у 1340-1385 роках, він слугував резиденцією глави держави. А от у Рівному, як не соромно в цьому зізнаватись, гордитись особливо нічим… На фоні області, яка віднедавна почала вигравати за рахунок розвитку “зеленого туризму”, обласний центр виглядає мляво. І не тільки через відсутність такої історичної пам’ятки, як замок або що. Головним чином тому, що у нас немає умов для тих же туристів.
— Туризм як бізнесова сфера діяльності примітна тим, що її розвиток залежить навіть не від роботи туроператорів, а від інших галузей. Туристична привабливість містить розвиток більше 60 суспільних галузей, — міркує начальник міського управління культури й туризму Андрій ТКАЧУК. — Ахіллесова п’ята Рівного — інфраструктура. Наприклад, запрошуємо ми людей з-за кордону чи тих же лучан на різні фестивалі. Якщо група набирається більше 200 осіб — нам просто нікуди їх поселити… Та й якість — немає слів. Запрошені закордонні гості часто пропонують, щоб вони самі оплатили проживання, аби тільки їх не селили в наші гуртожитки…
Насправді лучани до Рівного часто приїжджають. Що цікаво, в основному — за покупками. В екскурсійній частині поїздки час на покупки складає не менше третини… Але найчастіше — це одноденні поїздки і не більше. Знову ж таки — дороге проживання.
Можна розглянути туристичний бізнес дещо з іншої сторони. Зі сторони не статистики відвідувань міст -сусідів, а зі сторони потенціалу самих туристичних фірм.
— Безліч луцьких туристичних фірм співпрацюють з рівненськими. Лучани, купуючи тури, приїжджають до нас і звідси відправляються на відпочинок. Просто пропозицій на рівненському ринку більше і наші туристичні фірми працюють злагодженіше. Тоді як луцькі сильно програють у плані якісного продукту. Хоча луцькі туристи менш вимогливі, — розповідає директор туристичної фірми “Олександра” Олександра КОВАЛЕНКО. — Слабкість, до прикладу, проявляється вже тоді, коли турагентства Луцька заявляють, що не можуть викупити, а не просто бронювати, місця на тих же Шацьких озерах. Це важливий фактор для того, щоб клієнт почувався захищеним.
Усе ж, якими б розвиненими і професійними не були наші туристичні фірми та туроператори, саме Рівне мало кого цікавить… Якби ви жили, скажімо, в столиці і стояли перед вибором — їхати до Рівного чи до Луцька, куди б ви відправились?





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ