“ART JAZZ”: зал плакав від задоволення
“Я не знала, що люблю джаз”, — так сказала одна моя знайома після того, як відвідала свій перший джазовий концерт. Подібно до неї журналісти, які прийшли на прес-конференцію, присвячену фестивалю, від перших звуків чарівної труби організатора фестивалю директора БФ “Співдружність-Волинь” Олега Баковського закохалися в цю музику.
— Немає людей, які не люблять джаз, — прокоментував те, що відбувалось, директор концертної агенції “Арт-хаус” Олександр ТРОФІМЧУК. — Є люди, які не розуміють джаз, бо це непроста музика. Джаз поважають за складність виконання.
Керуючий Рівненським регіональним відділенням “ОТП Банку” Сергій ГЕМБЕРГ зауважив, що це не єдиний джазовий захід, який підтримуватиме банк, і нас у майбутньому чекатимуть й інші цікаві проекти.
На самому фестивалі організаторів можна було побачити зовсім в іншій іпостасі: Олександр Трофімчук став співведучим фестивалю, склавши на сцені товариство відомому джазовому критику Петру Полтарєву. Олег Баковський зі своїм джазовим тріо та з метром світового джазу Валерієм Колесником вийшли на сцену та запам’яталися вдалими імпровізаціями. Глядачі подарували їм шквал аплодисментів.
Джаз-шоу і шанувальники
Перший день фестивалю розпочався виступом джазового гурту “ART Time”. З першої композиції гурт “завів” зал, який їм гучно аплодував після кожної композиції. Приємною несподіванкою для колективу стала нагорода від влади. “ART Time” отримав звання “Народного колективу України”. Надзвичайно емоційними і відвертими були Тетяна Балакирська та Олексій Наджаров з Москви. Дует пропагував зі сцени творчість Джоні Мітчел, яка хотіла своєю музикою зробити світ кращим. Перший секретар німецького посольства в Україні Жан-П’єр Фролі у дуеті з Олексієм Боголюбовим запам’ятались філософською музикою, Monorail Quartet (США-Польща) — віртуозними імпровізаціями, колектив Ігоря Закуса з Києва — цікавим поглядом на українську народну пісню, а В’ячеслав Полянський та джаз-дует Ольга Войченко й Сергій Капелюшок — надзвичайною якістю виконання.
Джазовий фестиваль об’єднав людей різних поколінь, соціальних статусів. Було тут багато студентів, інтелігенції, бізнесменів, представників влади.
Директор ТзОВ “ОГОпрес” Тетяна ДАНИЛОВА зауважила, що під час фестивалю їй дуже сподобалися два колективи:
— Вразив клеванський “ART Time”, продемонструвавши енергійну музику, яка мені до душі. А також захопив джаз-дует Жан-П’єра Фролі та Олексія Боголюбова. Піаніст був віртуозним, а Жан-П’єр по-особливому переконливим.
Юрій Торгун прийшов на фестиваль без костюма і краватки. Під час антракту довго й з інтересом спілкувався із музикантами і курив на вулиці.
— Джаз — це музика моєї молодості, — зауважив секретар Рівненської міської ради Юрій ТОРГУН. — У двадцять років почав захоплюватися джазом. Дуже радий, що потрапив на цей концерт. Чекаю виступу “Піккардійської терції”.
Коли “Піккардійська терція” заспівала “Старенький трамвай” — зал гучно привітав пісню. Під цю композицію я колись їхала на перше офіційне побачення зі своїм першим коханням. Десь посередині пісні чоловіки замовкли... Андрій Капраль знаком показав, щоб бажаючі поспівати до них приєднувались. Облмуздрамтеатр так заспівав, що у мене склалося враження, що абсолютно всі на перше побачення їхали саме під цю пісню. У декого очі були повні сліз. Після кількох власних пісень і хітів світової естради хлопці низько вклонилися і затримались у такій позі, йдуть... Зал заревів і зааплодував: мовляв, ми ще хочемо вас послухати. І “Піккардійська терція” повернулась.
Менеджер колективу Роман КЛИМОВСЬКИЙ розповів, що про участь у фестивалі вони домовились ще в лютому.
— Ми тут, бо є речі, які потрібно підтримувати та культивувати. Ми хочемо формувати хороший смак у людей, — зауважив він. — Сподіваюсь, восени приїдемо із сольним концертом.
Гороскоп на 15 грудня: використовуйте час для роздумів
Неділя – ідеальний час, щоб сповільнитися, зазирнути всередину себе та забезпечити гармонію у своєму житті. У цей день зірки спрямовують свою енергію на баланс – як у стосунках, так і в повсякденній діяльності. Для багатьох із нас це буде час для роздумів і планування, а також момент, щоб дозволити собі відпочити та насолодитися.
переглядів: 197
Ароматний різдвяний штолен: секрети ідеальної випічки від відомого кулінара
Штолен – це традиційний німецький різдвяний хліб, який став популярним у багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні. Він відомий своїм багатим, насиченим смаком та ароматом.
переглядів: 533
Для чого собаки штовхаються носом
Експерти стверджують, що підштовхування носом є одним зі способів, яким собаки намагаються передати свої потреби чи емоції людині. Оскільки чотирилапі не можуть спілкуватися з нами так, як між собою, вони використовують цей жест для привернення уваги.
переглядів: 375
Українські культурні цінності на Рівненщині берегтиме ЮНЕСКО
Україна продовжує захищати не лише власну державність, але й власну культуру.
переглядів: 447