Ми у Facebook
04.09.2008, 06:29

Скажи: “Си-и-ир”

Згадка про найщасливіші хвилини життя, закарбована у фотографії, повинна бути найяскравішою, найгарнішою, водночас контрастною та чіткою. А те, наскільки якісним буде фото, залежить від фотоапарата.
Що кому головне
— При виборі цифрового фотоапарата перш за все слід визначитися, з якою метою ви його купуєте, — говорить продавець-консультант супермаркету електроніки “Домотехніка” Юлія ПАВЛЮК. — І вже виходячи з цього, визначати, які характеристики для вас важливі.
Продавці в один голос стверджують, що при виборі фотоапаратів чоловіки найчастіше всього звертають увагу на технічні характеристики, жінки — дизайн, колір, марку.
— Якщо для 90 відсотків чоловіків фотоапарат — це предмет гордості, то жінки навпаки — хочуть, аби він був гарний, блискучий, компактний та легко поміщався у сумочку, — розповідає менеджер комп’ютерного магазину “Ентер” Олексій КОЗАЧОК.
Але, щоб отримати справді якісний знімок, технічні характеристики потрібно знати.
— Слід звертати увагу на можливості, які дає фотоапарат. Чи він з автоматичними режимами зйомки, чи є можливість змінювати параметри фотоапарата, які відповідають за якість знімка, вручну. Фотоапарата з автоматичними режимами зйомки цілком достатньо рядовому користувачу для епізодичних зйомок, — розповідає старший менеджер комп’ютерного магазину “Ентер” Віталій ЖИВ’ЮК. — Не треба задумуватися про налаштування, а просто “клацати” все, що подобається.

Коротко про важливе
Якщо ж фотографія — ваше хобі, і ви прагнете отримувати не тільки сюжетно наповнені фото, а й якісні, тоді краще зупинитися на любительських фотоапаратах.

Мегапікселі
При покупці цифрового фотоапарата перше, на що звертають увагу — кількість мегапікселів.
— Ця характеристика відповідає за максимальне розширення фотографії, яку можна зробити камерою без втрати якості, — розповідає Віталій Жив’юк. — Сучасні фотоапарати мають вісім мегапікселів. Але існують уже й на 10, 12, 18 мегапікселів.
Загалом для знімків у домашній обстановці цілком достатньо 2-3 мегапікселі, для любительської зйомки вистачить 3-5 мегапікселів.

Матриця
За словами пана Віталія, для якості слід враховувати і розмір матриці, на якій розташовуються ті самі пікселі. Вона відповідає за передачу кольору, дрібних деталей, глибину різкості. Також матриця цифрового фотоапарата характеризується чутливістю до світла. Щоб отримати якісні фото, на камері повинна бути можливість ручного налаштування.

Оптика
— Серйозний підхід повинен бути до вибору оптики. Вона може бути пластмасовою чи скляною. Якщо оптика полімерна, на ній залишатимуться відбитки пальців, пил з часом може її пошкодити. Тому краще вибирати скляну оптику. Такі фотоапарати, як правило, коштуватимуть більше тисячі гривень, — говорить сервіс менеджер магазину “Комп’ютерний всесвіт” Андрій САВЧУК.
Оптика визначає зум (zoom) та якість фотографії. Зум може бути цифровим або оптичним. Хороші фотоапарати володіють і тим, і іншим, а дешеві — тільки цифровим збільшенням (digital zoom). Цифровий зум працює за рахунок збільшення кадра вже після зйомки й обрізання його до необхідного розміру, але при цьому втрачається якість. Оптичне збільшення (optical zoom) діє за допомогою зміни фокусної віддалі об’єктива. Це використовують для збільшення зображення, коли неможливо фізично наблизитися до об’єкта.

Джерело живлення
На джерело живлення часто звертають увагу в останню чергу. Дійсно, на якість знімків воно ніяк не вплине, проте вплине на ціну фотоапарата та термін його використання.
— Деякі фотоапарати живляться від звичайних пальчикових батарейок. Вони повинні йти у комплекті з фотоапаратом. Їхній плюс — доступна можливість замінити батарейки, що сіли. Є фотоапарати, які живляться від літієвих акумуляторів, — розповідає сервіс менеджер магазину “Комп’ютерний всесвіт”. — Якщо вони вбудовані у фотоапарат, інколи це буває незручно, особливо при відсутності поблизу розетки.
Андрій Савчук радить одразу купувати додаткові акумулятори. Тому що, доки модель фотоапарата є у продажі, акумулятор до неї коштуватиме $50-70, як тільки її знімуть з виробництва, ціна зросте до 100-150 доларів.

Пам’ять
Майже всі цифрові фотоапарати оснащені вбудованою пам’яттю від 9 до 64 мегабайт. Але збільшити її можна за допомогою карт пам’яті. Для кожної марки фотоапарата вони свої. Найдорожчими сьогодні є карти пам’яті Sony, а, наприклад, Olympus використовує карти пам’яті ХD.

Дисплей
Перевагою цифрових фотоапаратів стали рідкокристалічні дисплеї. Вони дають можливість одразу подивитися знятий кадр, відзняти його заново, знімати з незручних положень, відображати налаштування.
— Є фотоапарати із сенсорним дисплеєм, яким легше керувати та орієнтуватися по меню. Їхній мінус — неможливість використання за певних температурних умов (якщо теплою рукою торкатися до замерзлого фотоапарата, існує небезпека, що дисплей трісне), — зауважує сервіс менеджер магазину “Комп’ютерний всесвіт”.

Спалах
Цифрові фотоапарати без спалаху не в змозі працювати в умовах недостатнього освітлення. Дешеві моделі обладнані вбудованим спалахом, який дещо допомагає, але іноді може, навпаки, надмірно освітлювати. У таких випадках краще використовувати цифрові фотоапарати з підключеними зовнішніми спалахами.

Панель
Панель може бути пластмасова, алюмінієва чи з металевими вставками. Дешевші фотоапарати, як правило, з пластмасовим корпусом.





На правах реклами