Ми у Facebook
04.09.2008, 14:02

Кому заважає “Інсеко”?

Пожежі на полях, конфлікт із “Зорею”, протест жителів проти будівництва корпорацією заводу у Симонові та пильна увага столичних ЗМІ до компанії. Подейкують, що це — елементи тиску з боку конкурентів. “ОГО” спробувала прояснити ситуацію.
“Майбах”
і цукрозавод
Кілька місяців тому компанія “Інсеко” придбала Бабинський цукровий завод (ПП “ОВАС-Цукор”), що в Гощанському районі. Та почала його реконструкцію, в яку нібито вже компанія планує інвестувати значну суму.
— Ми вкладаємо чимало коштів в оновлення підприємства. Закуповуємо обладнання за кордоном, — розповів віце-президент компанії “Інсеко” Анатолій КАМІНСЬКИЙ. — За два роки плануємо підтягнути показники виробництва до європейського рівня за якістю та енергозатратами.
Оновили й автопарк заводу, придбавши та внісши до статутного фонду підприємства автомобіль Maybah вартістю 541000 доларів. На фоні консервації ряду цукрових заводів Рівненщини, плани “Інсеко” на ринку солодкого товару виглядають доволі амбіційно. Сьогодні в області залишилось фактично два гравці на цьому ринку: ЗАТ “Західна компанія “Дакор”, яка належить Данилу Корилкевичу, та власне компанія “Інсеко”.

Земельна розбірка
Компанія “Інсеко” останнім часом швидко розширює зону своїх земельних інтересів і вже має в оренді значні площі сільгоспугідь у Рівненській, Житомирській та Київській областях. Розгортає діяльність і в інших регіонах України.
Має корпорація посіви і в Гощанському районі, які зареєстровані на дочірню компанію “Інсеко” — підприємство “Євроінвестбуд”. Але минулого місяця нібито на полях цієї компанії сталась неприємність. Комбайни компанії збирали урожай, а подрібнену солому лишали на полі, аби вона при переорюванні стала добривом під майбутні посіви цукрових буряків. Однак однієї ночі поля запалали. Як повідомили в Гощанській райдержадміністрації, пожежа сталась на площі близько 200 гектарів.
— Урожай майже не постраждав, оскільки оперативно спрацювали пожежники, які загасили полум’я. А трактори відорали загороджувальну смугу, яка не дала перекинутись вогню зі стерні на незібраний врожай, — пояснив голова Гощанської райдержадміністрації Василь ХАРКОВЕЦЬ. — Що стало причиною пожежі — розберуться відповідні органи.
Однак, як запевнив віце-президент компанії “Інсеко” Анатолій Камінський, горіли не їхні поля.
— Горіли поля поруч із землею “Євробудінвесту”, я знаю чиї, але не хотів би називати з етичних міркувань, — уточнив Анатолій Камінський. — Наші поля зачепило лише трохи.
Нагадаємо, що земля на території Рівненського району посварила два великих сільгосппідприємства: агрокорпорацію “Зоря” та все ту ж “Інсеко”. Причиною конфлікту стали земельні паї селян, які перебували в оренді агрокорпорації “Зоря”, і які почала “перекуповувати” у людей “Інсеко” й переукладати договори оренди. Це, звісно, обурило керівника “Зорі” Володимира Плютинського, який звернувся до прокуратури.
— Землі компанія “Інсеко” в нас не отримає, — твердо заявив керівник агрокорпорації “Зоря” Володимир ПЛЮТИНСЬКИЙ. — Тому я звернувся до прокуратури та міліції Рівненського району зі скаргою на рейдерство.
Галасливий завод
Ще однією проблемою для “Інсеко” стало будівництво, за іншою версією, реконструкція заводу в селі Симонів Гощанського району. Як написало видання “Дело”, компанія будує в Симонові “хімічний завод з лініями із протруєння насіння”. У селі створена ініціативна група, яка й бореться з компанією “Інсеко”, а точніше, з будівництвом там заводу. Хоча подейкують, що основною ціллю ініціативної групи є не “Інсеко”, а місцевий сільський голова Ростислав Жовнір, якого нібито хочуть усунути з посади.
Однак не все просто і з будівництвом-реконструкцією заводу, оскільки компанія “Інсеко” розпочала роботи, не маючи на це жодних погоджень та дозволів відповідних служб та органів місцевої влади. За це компанія заплатила штраф близько 13 тисяч гривень.

Випадковість чи закономірність
Тим часом до конфлікту навколо заводу інтерес виявили ряд столичних ділових видань і провідних інформагентств. В інтернеті та в газетах піднялась інформаційна хвиля, головним героєм якої часто була компанія “Інсеко”.
— Сьогодні ринок насіння дуже тісний, на нього важко пробитись, а наша компанія займає серйозні позиції на цьому ринку, — говорить віце-президент компанії “Інсеко” Анатолій Камінський. — Не виключаю, що інформаційна хвиля та деякі події навколо “Інсеко” — це спроба тиску на нашу компанію.
У бізнесі, як на війні, якщо не ти конкурента, то конкурент — тебе… Можливо, події, які пов’язані з компанією “Інсеко”, не мають між собою нічого спільного і є лише прикрим збігом у часі. Однак мудрі люди кажуть: один раз — випадковість, два — вже закономірність.





На правах реклами