Ми у Facebook
18.09.2008, 14:38

Гінекологічна дилема

Не змогли дійти згоди та прийняти єдиний проект рішення про реорганізацію Рівненського міського пологового будинку №1, на базі якого створюється обласний перинатальний центр, члени постійної комісії Рівнеради з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю. Суперечка виникла про подальшу долю жіночої консультації, що на вулиці Драгоманова, 9.
За попереднім рішенням міської ради, акушерський корпус пологового будинку №1 м.Рівного (вул.Міцкевича, 30) передали для створення обласного перинатального центру. Тепер же депутати взялися вирішувати питання підпорядкування приміщення жіночої консультації (Драгоманова, 9), яке теж входило до структури першого пологового.
Попереднє рішення передбачало приєднання консультації та працевлаштування всіх працівників першого пологового, які не отримають роботи в перинатальному, у пологовому будинку №2 м.Рівного.
— Однак цей варіант — ненайкращий із можливих, — переконаний начальник міського управління охорони здоров’я Михайло СТИЧИШИН.
— Тому на розгляд депутатів запропонували ще два можливих варіанти вирішення цього питання.
Насамперед йшлося про створення самостійного медичного закладу — жіночої консультації.
— Такий варіант просили працівники першого пологового, коли йшлося про їхнє працевлаштування, — зазначив Михайло Стичишин. — У жіночій консультації працюватиме поліклінічне відділення та денний стаціонар. Це не дуже збільшує затрати. Адже один з лікарів з вищою категорією буде головним лікарем, буде також начмед (лікар, що має вищу категорію), а також головний бухгалтер. Бо головний лікар та лікар вищої категорії мають отримувати однакову зарплату.
З ним не погодився голова бюджетної комісії Сергій ПАЛАДІЙЧУК:
— На мою думку, створення нового закладу потребує як мінімум на 100-150 тисяч гривень більше на утримання апарату. Тому краще обрати інший варіант.
Третій шлях реорганізації першого пологового будинку, запропонований Михайлом Стичишиним, отримав найбільшу підтримку. У ньому йшлося про підпорядкування жіночої консультації та денного стаціонару міській поліклініці №2, яка знаходиться у сусідньому приміщенні, а гінекологічного відділення — пологовому будинку №2.
— Це найкращий варіант, позитивний досвід такої співпраці є у третій міській поліклініці. Там жіноча консультація працює як окремий підрозділ, а жінки можуть отримувати комплексну медичну допомогу та консультації багатьох фахівців, — наголосив Михайло Стичишин.
Третій варіант підтримав і заступник міського голови Рівного Сергій ВАСИЛЬЧУК:
— Ми повинні прийняти рішення на користь медгалузі, а не окремих людей або чиїхось амбітних планів. Тому найкраще було б приєднати консультацію до другої поліклініки, а працівники з гінекології мали б перейти до пологового будинку №2, щоб не втрачати практичних навиків і надавати якісні послуги. Про вивільнення приміщення на Драгоманова, 9 наразі не йдеться. Питання — в підпорядкуванні цього закладу. Маємо час до кінця року, щоб усе реорганізувати та в наступному році почати працювати по-новому, щоб зекономлені кошти направити на фінансування медичної галузі.
Цю ідею підтримав і член комісії Віталій НОВАК:
— Приєднавши консультацію до поліклініки, ми збережемо цілісний ланцюг медобслуговування. Це найбільш раціонально з точки зору медичного обслуговування та з фінансової.
Не дійшовши єдиної думки, депутати вирішили відкласти вирішення цього питання до п’ятниці, 19 вересня, і провести спільне засідання з членами постійної комісії Рівнеради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства. На ньому буде погоджено єдиний проект рішення з реорганізації першого пологового, який винесуть на чергову сесію 25 вересня.





На правах реклами