Ми у Facebook
25.09.2008, 16:31

Агросадиби облаштовують за кредитні кошти

Повернути рівнян з Турецького узбережжя у рідні села прагнуть представники туристичної галузі. До того ж пропонують на цьому підзаробити — облаштувати агросадибу, де відпочиватимуть заїжджі міщани.
Чи не найприбутковішою туристичною галуззю на Рівненщині нині став саме сільський туризм. Місцеві турфірми тепер запрошують у найвіддаленіші куточки області, де численні, у порівнянні з минулими роками, агросадиби приваблюють міських жителів. Влада не лишається осторонь, навпаки заохочує бажаючих, видаючи їм безвідсоткові мікрокредити.
— Вперше таку схему запровадили лише цього року і саме на Рівненщині, — зазначає заступник начальника управління культури та туризму Рівненської ОДА Ярослава Гаврилова. — Ми надаємо безвідсотковий кредит на 5 тисяч гривень терміном три роки. Ніде більше на Україні нема такого, щоб сільський туризм підтримувався за рахунок обласного бюджету.
Здебільшого кредитні кошти йдуть на упорядкування подвір’я, заміну сантехніки чи влаштування під’їздів до будинку. Адже сума невелика, та й прибуток від агросадиби можна отримати лише на третій-четвертий рік її роботи.
Такі ініціативи не залишилися поза увагою сусідніх областей. Івано-Франківщина, Закарпаття, Хмельниччина вже зверталися із проханням поділилися інформацією, методикою видачі мікрокредитів. Загалом планується поширити цю схему підтримки розвитку сільського туризму на територію всієї України.
Сьогодні в області працює 37 агросадиб у 10 районах, які прийняли більше 1,5 тисячі туристів. Найбільше відпочиваючих цього року у Березнівському, Демидівському та Радивилівському районах.
Однак, зазначає начальник управління культури та туризму Рівненської ОДА Ярослав МЕЛЬНИК, ці показники не відображають повної картини, адже є лише приблизними:
— Власники агросадиб неохоче розповідають про кількість обслуговуваних. Це пов’язано із недосконалістю законодавства із сільського туризму. Послуги сільського туризму не оподатковуються. Це написано в законі, але наші люди зайвий раз перестраховуються і не кажуть всієї кількості. До того ж до жаху бояться податкової, а про приїзд працівника цієї служби у село знають всі. Тому, для реальної картини можна цю кількість сміливо множити на два.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ