Ми у Facebook
25.09.2008, 05:48

Аеропорт ще не оцінили

Досі не готова експертна оцінка обласного комунального підприємства “Міжнародний аеропорт “Рівне”, необхідна для продажу підприємства з аукціону. За інформацією директора цього комунального підприємства Віктора ЯКОБЧУКА, на початку тижня на підприємстві ще працювали експерти.
Експертна оцінка має стати основою для встановлення стартової ціни та продажу рівненського аеропорту з аукціону. Відповідне рішення ухвалив власник підприємства — обласна рада.
Згідно з планом підготовки підприємства до продажу, експертна оцінка мала бути готова до 20 вересня. Однак експерти попросили керівництво облради про відстрочення термінів та досі працюють.
— Аеропорт — це дуже великий та складний майновий комплекс, — пояснює завідувач відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату Рівненської обласної ради Степан ЖДАНЮК. — Задіяні різні експерти. Крім того, немає досвіду оцінки аеропортів, тому ця робота зайняла більше часу, ніж планувалося. Сподіваємося, що до середини жовтня експерти зроблять свої висновки. Тоді на сесії обласної ради депутати затвердять експертну оцінку та стартову ціну. Тож можна буде оголошувати аукціон.
Чиновник переконаний, що аеропорт таки змінить власника ще цього року, як і планувалося.
— Очевидно, торги відбудуться наприкінці листопада — на початку грудня, — зазначив Степан Жданюк.
— Інвентаризацію завершили до 15 серпня, як і планувалося, — розповідає директор ОКП “Міжнародний аеропорт “Рівне” Віктор ЯКОБЧУК. — Крім того, відбулася аудиторська перевірка, вона не виявила ніяких порушень.
Нагадаємо, що на початку вересня під час позачергової сесії обласної ради депутати дали дозвіл ОКП взяти банківський кредит у сумі 250 тисяч гривень, щоб погасити борги перед енергетиками. Однак гроші в банку аеропорт не взяв.
— Кредит не вирішить наших проблем, а стане зашморгом, який остаточно задушить підприємство, адже повернути його самотужки ми не зможемо, — переконує директор. — Крім того, обласна рада дала згоду на отримання кредиту, але не погодила заставу. Жоден банк не готовий дати кошти без застави. Ми намагаємося не лише оплачувати поточне споживання, а й гасити попередню заборгованість. Якщо на початку цього року борг становив 533 тисячі гривень, то нині — 389 тисяч. Щомісяця, за винятком двох місяців, ми платимо більше, ніж нам нараховують. Наприклад, за вересень нараховано 23 тисяч ми переказали — 133.
Попри намагання вирішити проблеми, ситуація на підприємстві залишає бажати кращого.
— Досить хиткою є ситуація з орендарями, — розповідає Віктор Якобчук. — Зокрема, з найбільшим з них — компанією “Авіаоптім”. Хоч ми офіційно ще не повідомляли їм про можливість зміни власника, але ж вони читають новини в газетах та інтернеті. Не зважаючи на наші запевнення, що профіль підприємства буде незмінним, вони починають шукати інше місце для дислокації. Їх можна зрозуміти: за день і за два неможливо перевезти всі літаки, які обслуговує ця компанія.





На правах реклами