Долар росте – гривня падає
на світову фінансову кризу
На думку керуючого Рівненською філією КБ “Західінкомбанк” Олега ЯЦУКА, подорожчання долара пов’язано із ситуацією на українському фондовому ринку.
— Нині там спад, нерезиденти виводять свій короткотерміновий спекулятивний капітал з України, це спричинило попит на долар, а відповідно й спонукало його до подорожчання, — зауважує фахівець. — Другою причиною можна вважати те, що впродовж двох тижнів “Нафтогаз України” скуповував долар для розрахунків за газ, що також відповідно позначилось на ціні цієї валюти. Ці версії підтверджують той факт, що НБУ жодних операцій на міжбанку за цей час не проводив, — наголошує банкір.
З ним погоджується й директор відділення ВАТ “Банк Демарк” у м. Рівному Олександр ПРОНЧУК:
— Дуже багато іноземних інвесторів виводять гроші з України, аби перекрити дефіцит коштів у Європі та Америці, що виник у результаті фінансової кризи.
Керуючий відділенням ПУМБ у м. Рівному Юрій СОСЮК зауважує, що на фоні штормів та буревіїв у фінансовій світовій системі в Україні на цьому не виключені спекуляції.
— Сьогодні світова фінансова система розбалансована, — розповідає банкір. — Біля дванадцяти американських банків потребують допомоги, щоб вижити. А українська фінансова система інтегрована у світову, тому зрозуміло, що на ній фінансова криза також позначається. Проте порівняно з тим, що робиться у світі, у нас це має другорядне значення. Але на фоні цих подій в Україні відбувається спекулятивна гра з курсом долара.
НБУ рекомендує
не хвилюватись
На думку начальника відділу валютного контролю та ліцензування управління Національного банку України в Рівненській області Леоніда КУШНЕРА, курс долара підвищився у зв’язку зі зростанням ділової активності восени.
— Ще на початку травня ми рекомендували громадянам не панікувати і не здійснювати жодних валютних операцій з доларом, який падав, попереджаючи, що він відвоює свої позиції восени, — зауважує Леонід Кушнер. — У своїх прогнозах НБУ керується монетарними показниками, на підставі яких складаються основні засади грошово-кредитної політики, в яких чітко визначені межі коливання долара США цього року: 4,85 грн (-/+4%), а 2009 року: 4,85 грн (+/-5%). НБУ володіє системою важелів та інструментів, які дозволяють підтримувати курс у вищезазначених межах. Міжнародні резерви НБУ на 1 вересня нинішнього року складають 38 мільярдів доларів США.
Леонід Кушнер рекомендує не піддаватись паніці і тримати свої заощадження 40% — у гривнях, 30% — у доларах та 30% — у євро. Це дасть змогу відносно убезпечити кошти від валютних ризиків, пов’язаних із економічною та політичною ситуаціями.
— Рекомендую також зважити на те, якщо громадяни доходи отримують у національній валюті, то і зобов’язання (кредити) бажано брати у національній валюті. В іншому випадку валютний ризик існуватиме та загрожуватиме платоспроможності такого позичальника, — каже він.
То чого ж нам чекати?
Скоріше за все долар протримається в межах 5,05-5,10 грн за одиницю ще тиждень. А далі багато що залежатиме від політичної ситуації у країні. Бо, як відомо, цього року “зелену” валюту, незважаючи на всі заперечення політиків, “опустили”, аби дещо знизити рівень інфляції. А оскільки для певних політичних сил і нині вигідно, щоб формальний показник інфляції був заниженим, то, скоріше всього, долар повернеться на свої позиції.
Як відновити посвідчення водія онлайн: покрокова інструкція та вартість послуги
Відновити посвідчення водія можна за допомогою електронних сервісів у Кабінеті водія або через застосунок Дія.
переглядів: 87
Рівняни активно отримують тисячу Зеленського
Мешканці Рівного почали отримувати тисячу від Зимової єПідтримки. Про це теж з нами поділилися наші читачі.
переглядів: 116
Де в Рівненській громаді знаходяться укриття (+МАПА)
У Рівненській міськраді рівнянам та квасилівчанам нагадали про розташування захисних споруд у нашій громаді.
переглядів: 1981
Як отримати статус багатодітної сім'ї
Дізнайтеся усі деталі щодо цього статусу, а також, які документи для цього потрібні
переглядів: 131
Нова техніка для ферми: чому варто інвестувати в новий трактор?
Сучасне сільське господарство стає дедалі більш технологічним і конкурентним. Для ефективної роботи фермерам необхідно використовувати продуктивну, надійну та енергоефективну техніку. Один із найважливіших інструментів у цьому процесі — трактор. Інвестиція в новий трактор не лише допоможе оптимізувати роботу господарства, але й забезпечує стабільний розвиток у довгостроковій перспективі.
переглядів: 143